CIA, internet olmadan cihazları izliyor!

Bu konuyu okuyanlar

muskecan

mustafakemalcan.com
Editor
Reaksiyon puanı
10
CIA, internet olmadan cihazları izliyor! - ShiftDelete.Net

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir iddiaya göre CIA, cihazlardan internet bağlantısına ihtiyaç duymadan veri çalabiliyor. Peki internetsiz veri aktarımı nasıl mümkün oluyor?

CIA'in internet olmadan cihazlardan veri çalması hakkında ne düşünüyorsunuz?

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Sadece Android olayına katılmıyorum tüm cihazlarda dolaylı veya dolaysız, legal veya illegal yollardan veri transferleri yapılmakta.

Başlıca uygulama güncellemeleri adı altında ve buna yazılımda dahil veri transferi yaşandığını düşünüyorum.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Muhittin Topalak'ların sıkıntı etmemesi gereken durum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
-15TL bakiyesi olan faturasız hat ve sabit arama aktif ise de oluyor mu? hattımın durumu bu -15Lira...

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Sadece Android olayına katılmıyorum tüm cihazlarda dolaylı veya dolaysız, legal veya illegal yollardan veri transferleri yapılmakta.

Başlıca uygulama güncellemeleri adı altında ve buna yazılımda dahil veri transferi yaşandığını düşünüyorum.
FBI'ın şu tetikçinin iPhone'unun içine girememesi, Apple'ın FBI'ı dize getirmesi falan bir tarafımla gülerek okuduğum haberlerdiler :D Zaten istedikleri zaman ulaşabilirler. Kapalı telefonu açabilirler uzaktan. Pek çok şey yapabilirler bizim kullanıcı düzeyinde göremediğimiz.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
FBI'ın şu tetikçinin iPhone'unun içine girememesi, Apple'ın FBI'ı dize getirmesi falan bir tarafımla gülerek okuduğum haberlerdiler :D Zaten istedikleri zaman ulaşabilirler. Kapalı telefonu açabilirler uzaktan. Pek çok şey yapabilirler bizim kullanıcı düzeyinde göremediğimiz.

Sadece lobi yaptılar, apple ın imajını zedelememek adına yapılan senaryodan başka birşey değil ki başarılı oldular yoksa apple ve ios un imajı yerle yekzan olmaya ramak kalmıştı.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Sadece lobi yaptılar, apple ın imajını zedelememek adına yapılan senaryodan başka birşey değil ki başarılı oldular yoksa apple ve ios un imajı yerle yekzan olmaya ramak kalmıştı.
Katılıyorum ki bu Apple'ın bu adamlara bilgi verdiğniin de kanıtı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
vermek zorunda yoksa apple tarih olur Tim uncle mapusa düşerdi...