Chrome'un Market Başarısı

Bu konuyu okuyanlar

Akhun Aktosun

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Dün sabah itibariyle yayınlanan Chrome'un yenisi, tarayıcı pazarında köklü değişimlere yol açmayı başarabilecek mi?

Google'ın piyasaları sarsan tarayıcısı Chrome, dün itibariyle 3. sürümüyle karışımıza çıktı. Chrome 3'ün getirdiği yenilikler, ve bir önceki sürümle arasındaki performans farkı gözle görülür biçimde artmışken, akıllara da bir soru takıldı: "Şu andan itibaren tarayıcı piyasasında ne gibi değişiklikler olacak?" Zira görünen o ki, Firefox kullanıcıları da yavaştan Chrome'a geçmeye başlamış durumda. Bu da, Chrome'un pazar payını büyük bir ölçüde artırması anlamına geliyor.
172123-google-chrome-3_original1253188052.jpg
StatCounter adlı pazar araştırma firmasının Temmuz 2009 verilerine göre Chrome, tarayıcı piyasasının %3'ünü elinde tutuyor. Bu sayınıın 2010 Eylül'e kadar ikiye katlanmasını, 2011 Eylül'de de 3'e katlanmasını umduğunu açıklayan Google, bu sayede tarayıcı piyasasının vazgeçilmezi olmayı hedefliyor.
:: Yeni Chrome 3.0 ile ilgili veya genel olarak Chrome ile ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
ilk çıktığı zamanlardan beri kullanıyorum. firefox'taki eklentileri bir ara çok arasam da şimdi chrome beni yeterince tatmin ediyor. hız bakımından firefoxtan çok önde ve sadece ie'de açılır diye yazan siteleri bile çok rahat çalıştırıyor.
eklenti desteği firefox'taki gibi yaygınlaşırsa ileriki yıllarda pazarda birinciliğe oynayabileceğini düşünüyorum.

onaryo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ilk çıktığı zamanlardan beri kullanıyorum. firefox'taki eklentileri bir ara çok arasam da şimdi chrome beni yeterince tatmin ediyor. hız bakımından firefoxtan çok önde ve sadece ie'de açılır diye yazan siteleri bile çok rahat çalıştırıyor.
eklenti desteği firefox'taki gibi yaygınlaşırsa ileriki yıllarda pazarda birinciliğe oynayabileceğini düşünüyorum.

Evet..

Kullanımı çok kolay.. ve masum.. :)

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bende chromenin 4 versiyonu kullanıyorum eklenti desteğide var tam tatmin olmasamda performansı ve sistemi kasmaması ufak tefek sıkıntılarına göz yummamı sağlıyor

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
az kaldı biraz daha geliştikten sonra google kalitesi ile hepimiz kullanacağız

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
hayır..google chrome çok sağlam adımlarla gümbür gümbür geliyor...firefox ve ie tamamen köklü değişiklikler yapmassa eğer işletim sistemi dostu chroome 2 sene içinde 1. tarayıcı olur

maviguvercin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende chromenin 4 versiyonu kullanıyorum eklenti desteğide var tam tatmin olmasamda performansı ve sistemi kasmaması ufak tefek sıkıntılarına göz yummamı sağlıyor
Merhaba ben Ttnet Mcafe kullanıyorum site advisörü chromiomda eklenti olarak nasıl kullanabilirim

mephamd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben çıktığı günden beri kullanıyorum.Geçenlerde windows 7 yükledim, o zamandan bu yana sık sık kilitleniyor.Bunun çözümü var mı?

sci3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
3.tarayıcım.. Gördüğüm performans 2.sıraya çıkarmadı gözümde..

FF Opera Chrome..

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Ben çıktığı günden beri kullanıyorum.Geçenlerde windows 7 yükledim, o zamandan bu yana sık sık kilitleniyor.Bunun çözümü var mı?

google a bi rapor et bakalım. başka rapor edenlerde olmuştur. en azından birkaç tavsiye ile geri dönerler.

ahlatt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çktığı günden beri google cıyız(chrome).... ıe yallah.......

Miroğlu_80

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Ben kullanmam yükledim ama biraz yavaş açıyor sayfaları opera ve firefox bundan daha hızlı açıyor...

forsaken1x

Asistan
Reaksiyon puanı
6
firefox u oldu olasi sevmedim, ie desen zaten tam bir facia. Google'den Allah razi olsun. Tamamen basit, kullanisli sade bir tarayiciyi surduler piyasaya. İlk gunden beri kullaniyorum ve sanirim bir omur chrome ile icli disli olacam. Kaliteli son derece!