Chrome'u sevmek için bir neden daha :)

Bu konuyu okuyanlar

bortu3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ccleaner kurduktan sonra Chrome'u açınca oldu :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Chrome' un şöyle bilgilendirme baloncuklarına hastayım :D Hop dedik!

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
''Hop bilader biri senin varsayılan arama motorunu değiştiriyor. Bi ilgin var mı ne iş. Valla ben emin olamadım yine google yaptım. Yinede sen bilirsin '' :)

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Can Kurtaranıım ♥ Sen Olmasan Kim Bilir Hangi Tarayıcılarda Olurduk . ♥

greench

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hop dedik kısmı güzelmiş :) Eskiden bir tüh vardı.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Yahu size ne diyeyim bilemiyorum. Adamlar yüzümüze baka baka pc nde ne yapıyorsan haberimiz var izliyoruz diyorlar. Siz de çıkmış ay lav yu krom diyorsunuz.

Bakın size bugün çıkmış bir haber örneği:

"Sitelere başvuruları karşılığında kişisel bilgilerini döküm halinde alamayan Ball sonunda internetten araştırma yapmaya karar verdi. Google'ın 'dashboard' adlı uygulamasını kullanan Ball, sitenin Google ve şirketin sahip olduğu Youtube'da yapılan tüm aramaların kaydedildiğini gördü. Google'ın e - posta hizmeti Gmail'de yaptığı tüm konuşmaların da saklandığını gören Ball 177 arkadaşıyla yaptığı tam 500 konuşmaya ulaştı.

Ball'un facebook üzerinde yaptığı araştırma Google'dan daha endişe verici çıktı. AB kurallarına göre kişisel bilgilerinin dökümünü bir miktar para ödeyerek facebook'tan isteme hakkına sahip olan Ball sitenin bilgileri 3 ay sonra yolladığını öğrendi.

Google'ın İngiltere şubesi kişisel bilgileri saklamadığı için internete başvuran Ball facebook için de aynısını uyguladı.

Ball, facebook'un yaklaşık 7 yıl önce yazılanları, siteye koyulup silinen fotoğrafları, alınan davetleri ve benzeri birçok özel bilgiyi sakladığını tespit etti. Ancak iddialara göre facebook kişisel bilgilerin sadece yüzde 29'una internet üzerinden ulaşmaya izin veriyor."

Haberin bir parçasını ben buraya taşıdım tamamını okumanız için: Kaynak

Lütfen artık açın biraz gözünüzü. En azından bu adamlara kendi elinizle yardım etmeyin.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Aslında hep mozilla kullandım şu 3-4 aydır chrome kullanıyordum lakin donmalar fazla ram kullanımı kendinden soğuttu eski tarayıcımıza dönüş yaptık:)

Mozilla kullanmassam opera, o da olmasa maxton, comodo dragon, hatta ie kullanırım (ki kendisini severim) gene chrome kullanmam. Kılım google a :D:lol:

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Kromu bıraktım artık :) Yollarımız ayrı :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Her zaman söyledim bir söz var "Elementlerden tarayıcı olmaz" :D

Reaksiyon puanı
188
Adamlar bizi mı izliyor :D güldürmeyin beni yahu :D yazılıma konulabilecek küçük bir koruma ile degisikligi tespit edip yazılım icinden engelleyebilirsiniz ve bu engellemeyi kullanıcılara böyle eğlenceli bir sekilde sunabilirsiniz. Chrome'a b*k atın istediğiniz gibi bir şey demiyorum ama daha aklı başında argümanlarınız olsun. Komik oluyorsunuz :)

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Adamlar bizi mı izliyor :D güldürmeyin beni yahu :D yazılıma konulabilecek küçük bir koruma ile degisikligi tespit edip yazılım icinden engelleyebilirsiniz ve bu engellemeyi kullanıcılara böyle eğlenceli bir sekilde sunabilirsiniz. Chrome'a b*k atın istediğiniz gibi bir şey demiyorum ama daha aklı başında argümanlarınız olsun. Komik oluyorsunuz :)

İnternette sürüsüne bereket argüman var. Ama gel gör ki görmek istemeyene gösteremez, duymak istemeyene sesini duyuramazsın.

Ama durun onların hepsi b.k atıyordu unuttum :lol:

Reaksiyon puanı
188
Hepsinin cevabı var internette ve mozilladan çok daha güvenli olduğu da aşikar :) ama dur neydi görmek istemeyen görmez, duymak istemeyen duymaz mıydı :)

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
"Bu artık iflah olmaz.."
ben bunu seviyorum.. :)

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Hepsinin cevabı var internette ve mozilladan çok daha güvenli olduğu da aşikar :) ama dur neydi görmek istemeyen görmez, duymak istemeyen duymaz mıydı :)

Yahu hocam Allah için söyleyin bu konuda bir haber alıntısı yaptım. Okudunuz mu o haberi. :)
Ayrıca benim derdim chrome ile değil. google, fb, twitter gibi bilgilerimizi çalan, bunları bizden izinsiz saklayan, kullanan firmalar ve bunların ürünleriyle. O mesajı okusaydınız görürdünüz ne demek istediğimi. Ben büyük resme dikkat çekmeye çalıştım siz devede kulağa takıldınız. Haa kulakta kirli bence o ayrı konu.

Allah aşkına hiç olmazsa o haberi okuyunda internetteki cevabını paylaşın. Görmeyen gözlerimizi açın. :)

ilahi size ne söyleyeyim daha :D

kilicmuhsin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Firefox varken nasıl google chrome kullanırlar anlamam.Birde benim kullandığım browser'a google toolbar entegre edilecek,maxthon browser'ı o kadar sevdiğim halde 3 sürümüne google toolbar entegre edilmediği için 2 sürümünü kullanıyorum ve çok da memnunum

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Safari hakkında ne düşünüyorsunuz ..

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Derdim saçma sapan tarayacı dalaşına girmek değil. Ne firefox benim babamın oğlu ne de chrome yada bir başkası. Ben bizden izinsiz bizim bilgilerimizi çalan hırsızlara karşıyım. Şimdi insanlar bu bilgileri umursamıyor ama gün gelecek anlayacaklar nasıl bir hata yaptıklarını.

Tamam paranoyak olmaya gerek yok. Biz ne yaparsak yapalım, kendi teknolojimizi, yazılımımızı geliştirmedikçe bunlar illaki olacaktır. Ama derdim hiç olmazsa insanlar bilinçli paylaşsın bilgileri. Elleriyle bu adamlara altın tabakta sunmasınlar bu bilgileri. Hiç olmazsa adam azıcık yorulsun hırsızlık yapmak için. :D