Chrome OS kurmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Selam arkadaşlar ben 1tb laptop PC me harf diski 2 ye bölüp birine Windows 10 diğerine Ubuntu 19.04 kurdum şimdi ubuntuyu silip Chrome OS kurmak istiyorum bu adresten Download Cr OS Linux - Chrome Plated OS DVD iso olarak indirdim DVD ye yazdım kurmaya başladım F2 ye basıp dil seçiminde yaptım kuruluma başladım ama siyah ekran harici hiçbir tepki vermedi yalnız şöyle bir durum var aynı hard diskte Windows 10 64 bit yüklü bu yüklemeye çalıştığım 32 bit ondan kaynaklı bir durum olabilir mi zira ubuntuyu tekrar yükledim windowsun yanına oda 64 bit. Ama ubuntuda sorun çıkmadı birde şunu öğrenmek istiyorum Chrome OS un son sürümü Google play siteyi açıyorum unutmadan dün de. Bir adres buldum Install CloudReady | Neverware Install Guide Google Chrome OS tabanlı neverware yi dün indirdim bu akşam kuracağım inşallah sorun çıkarmaz bu Chrome OS u nasıl kurabilirim acaba bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Bu orijinal chrome os değil zaten orijinal chrome os indirilemiyor sizi buraya alalım

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Selam arkadaşlar ben 1tb laptop PC me harf diski 2 ye bölüp birine Windows 10 diğerine Ubuntu 19.04 kurdum şimdi ubuntuyu silip Chrome OS kurmak istiyorum bu adresten Download Cr OS Linux - Chrome Plated OS DVD iso olarak indirdim DVD ye yazdım kurmaya başladım F2 ye basıp dil seçiminde yaptım kuruluma başladım ama siyah ekran harici hiçbir tepki vermedi yalnız şöyle bir durum var aynı hard diskte Windows 10 64 bit yüklü bu yüklemeye çalıştığım 32 bit ondan kaynaklı bir durum olabilir mi zira ubuntuyu tekrar yükledim windowsun yanına oda 64 bit. Ama ubuntuda sorun çıkmadı birde şunu öğrenmek istiyorum Chrome OS un son sürümü Google play siteyi açıyorum unutmadan dün de. Bir adres buldum Install CloudReady | Neverware Install Guide Google Chrome OS tabanlı neverware yi dün indirdim bu akşam kuracağım inşallah sorun çıkarmaz bu Chrome OS u nasıl kurabilirim acaba bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim
Linux Pardus kurun.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
hocam adam ,steseydi pardus kurardı ama adam tercihini ubuntudan yana kullanmış ama gerçekten eğr ubuntu kaldıran makineniz var ise chrome os niye :)

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Google play store açılıyor mu onda ona bakacağım birde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani uygulamalar oyunlar performansını ona bakacağım

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
bazı uygulamalarda sıkıntı çıkabiliyor (oyunlarda örneğin san andreas ve minecraft gibi 3d oyunlarda çıkabilir belki düzenlemişlerdir orasını bilmem) örnek bir oyunun videosu

izlediğime göre sanırım ya joypad ya da dokunmatik lazım :)

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Birde bir arkadaşın eski diz üstü PC si var ona kurmayı düşünüyorum gerektiğinde Google play store de oyunlarında acabilsin örneğin pub g

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
dediğim gibi muhtemelen kol olmadan oynayamaz ama kol olursa sanırım iyi olur :)

ve dediğim gibi chromium os kurun