Chrome İçin sağ tık kopyalam engeli problemi

Konusu 'Google Web Yöneticisi Araçları' forumundadır ve ßLaCkiDe tarafından 10 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. ßLaCkЯiDeЯ

ßLaCkЯiDeЯ Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18

- Chrome İçin sağ tık kopyalam engeli problemi

Arkadaşlar bazı sitelerden(Haberturk,Radikal ve Hurriyet Gazetelerinin köşe yazaıları) Chrome'da kopyalanamıyor bunu Chrome için kaldırmanın bir yolu varmı

2. |SeYYaH|

|SeYYaH| Rektör

Beğenileri:
    822
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    İstanbuL
  3. mendocino

mendocino Rektör

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    48
  4. engerex

engerex Dekan

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Tüm tarayıcılarda JavaScript kodlarının çalıştırılmasının engelleyerek içerik kopyalamayı engelleyen kodları engelleyebilirsin. Biraz engelci zihniyet oldu, idare et artık :)
    Chrome da şu şekilde
    Menü > Seçenekler > Gelişmiş Seçenekler > İçerik Ayarları > JavaScript > Hiçbir sitenin JavaScript çalıştırmasına izin verme

Bunu sadece bir kaç sitede yapmak istiyorsan Tüm sitelere izin ver ve istisnalardan istediğin siteleri engelle. Bu seçeneklerde JavaScript başlığı altında.

5. ßLaCkЯiDeЯ

ßLaCkЯiDeЯ Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Mozillada istemediğim için özellikle Chrome yazdım yoksa mozillada kaldırılabildiğinden haberim var teşekkür ederim seyyah
    aykutyenihan o eklentiyi yükledim ama tam olarak çalıştıramadım sanırım sen nasıl yaptın
    engerex sağol senin dediğin şekilde oluyor

6. karizmaxi

karizmaxi Profesör

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    63
    ben Ctrl+A yappıp Ctrl+C ile tümünü kopyalayıp daha sonra LibreOffice writer'a yapıştırıp istediğim kısımı rahaat rahaat kullanıyorum :D

7. engerex

engerex Dekan

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Koruma almış sitelerde işe yaramıyor. Anca site tam yüklenmeden bunu yaparsan olabiliyor.

8. karizmaxi

karizmaxi Profesör

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    63
    bana koruma altına alınöış bir site önerebilirmisin bi denemek istiyorum merak ettim şimdi

9. CMYK

CMYK Profesör

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    http://www.aa.com.tr Chrome'nin java ayarlarını yaptıktan sonra problem kalmadı.

10. engerex

engerex Dekan

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38
  11. honline

honline Profesör

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    48
  12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye SDN Okuru

13. azem soyurgal

azem soyurgal Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    ankara
    Arkadaşlar merhaba ben siber sultan AZEM SOYURGAL.. bana [email protected] dan kolay işler çok yorduğu için bu tür zor konularda her zaman ulaşabilirsiniz....

şimdi size hiç bir ayar mayar yaptırmadan çözümü sunacağım.... Zaten choreme java yı kapatırsanız iyi bişey yapmış olmuyorsunuz... ve mozilla için ise ücretsizz olan eklenti artık ücretli o yüzden o da işinizi görmez... yandex-opera-exporer zaten çok ilkel tarayıcılar bana göre uzantı muzantı bulmanız zor iş....
    şimdi hangi tarayıcıdan olursa olsun hiç bir eklenti-ayar yada benzer bir şey kullanmadan kopyala yapıştırı öğreteceğim sizlere....

bana teşekkür etmek isterseniz epostamdan edersiniz artık.. çünkü bu siteye kayıt olmadan yorum yapmaktayım.... Teşekkür etmezsenizde sizin canınız sağolsun önemli olan bu ülkenin insanlarının problemini aşacak bilgiyi paylaşmak hepimizin boynunun borcudur....
    şu işlemi yapacaksınız ; öncelikle boş bir Word ya da benzeri herhangi bir metin yazma sayfasını bilgisayarınızda açık halde tutun...daha sonra Kopyalamak istediğiniz sağ tuş engeli olan siteden metni FARENİN SOL TUŞUNU BIRAKMADAN komple seçeceksiniz... seçme işleminiz bittiğinde farenin sol tuşuna basmayı bırakınız.... ekranda seçili alan mavi renk yada farklı bir renkte işaretlenmiş durumda olacak... işte tam bu sırada o işaretli alan içinde kalmak şartıyla seçili alanın her hangi bir yerinde farenin sol ok tuşuna tekrar basın ve SOL TUŞU BIRAKMADAN SÜRÜKLEYEREK BİLGİSAYARINIZDA AÇMIŞ OLDUĞUNUZ WORD BELGESİNİN (ya da açık tuttuğunuz boş metin belgesinin) İÇİNE doğru çekip bırakın... Bu kadar :))) FİEMANİLLAH

|SeYYaH| bunu beğendi.
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş