Chrome İçin Eklenti Desteği Geldi!

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Google Chrome kullanıcıları sade bir görünümden kurtulup, Firefox kullanıcıları ile eklenti alanında yarışabilecek mi?

Eklentiler yardımı ile hızlı ve kişiselleştirilebilir kullanım sağlayan Firefox, bundan sonra Google Chrome'u görmezden gelemeyecek. Ödevine uzun zamandır iyi hazırlanan Google Chrome, varolan çekirdek kullanıcı sayısını epey artıracak gibi. Artık Chrome kullanıcıları da eklentilerden yararlanıp, daha pratik kullanım ve kişiselleştirme imkanlarına sahip olacak.
Hasret Bitiyor
Eğer internet tarayıcınız Chrome ise, siz de Firefox kullanıcıları gibi eklentiler kurabilirsiniz. Chrome'un eklenti konusundaki en büyük avantajı ise, Firefox'un aksine eklenti kurulumunun ardından yeniden başlatma gerektirmiyor olması.
Şimdilik örnek niteliğinde eklenen ilk üç eklenti, Gmail posta kutunuzdaki okunmamış mesaj sayısını görüntülemeye, kolayca RSS beslemelerine kaydolmaya ve Chrome Buildbot'un durumunu görüntülemeye yarıyor. Eklentileri kurmak için Chrome geliştirici(Dev) sürümünü veya Chromium'un gecelik sürümlerini kullanmanız gerekiyor.
Google Chrome ekibi beklenen atağı gecikmeden yaparak, Firefox ile rekabette ciddi olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Bakalım Firefox'tan Chrome'a geçiş trafiği ne ölçüde değişecek.
gmail-ext1242379127.jpg
:: Google Chrome'u indirin.
:: Google Chrome Channel Changer'ı indirin.
:: Chrome'da hangi eklentileri görmek istersiniz?
Bilgi İçin : Chrome Eklentileri
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Eski sürümlere kurulmuyor galiba. Ben becereemdim :)

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
developer channel'da son sürüm olacak, ayrıca chrome kısayolunuzda hedef alanının sonuna --enable-extensions parametresini ekleyeceksiniz. ondan sonra sayfasına gidip ekleyebilirsiniz eklentileri. ben ekledim, daha google'In kendi servisleriyle ilgili ufak denemeler. doğru yolda, ama yavaş gidiyorlar. önce google servisleri, sonra reklam engelleyicisi, fare gesture'ı falan da ohoo. ölme eşşeğim ölme.

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
developer channel'da son sürüm olacak, ayrıca chrome kısayolunuzda hedef alanının sonuna --enable-extensions parametresini ekleyeceksiniz. ondan sonra sayfasına gidip ekleyebilirsiniz eklentileri. ben ekledim, daha google'In kendi servisleriyle ilgili ufak denemeler. doğru yolda, ama yavaş gidiyorlar. önce google servisleri, sonra reklam engelleyicisi, fare gesture'ı falan da ohoo. ölme eşşeğim ölme.

Ya hocam bu dediklerini yapmak Hakkaten ölme eşşeğim ölme :) bilgi için teşekkürler.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
ama yinede eklentide firefox şuan için geçemez ama ileride geçebilir mi?? onuda bilemiycem..

GİGABYTE2

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Chrome ne be bildigin boş kağıt 100 eklentisi olsa hala yavaş daha çok çalışmaları gerek çoookkk..

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Hayırlı olsun ne diyelim? En iyisi şöyle diyelim bir gün aklı başında herkes chrome kullanacak :)

Burgazko

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Firefoxtaki gibi reklam engelleme eklentisi. Örnek:"Adblock Plus" Reklam Filtreleme eklentisi yapılırsa Chrome denemek için yol açılır bana. Sıft o reklamlar yüzünden Firefox , illede firefox. Bide IE çok hata veren bi tarayıcı.

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Chrome ne be bildigin boş kağıt 100 eklentisi olsa hala yavaş daha çok çalışmaları gerek çoookkk..

Boş kağıt olduğuna katılıyorum..

Tipinden dolayı ben ona çocuk tarayıcısı diyorum :)

--

Firefox'un ne özelliği varsa çaldıralar anasını satayım ya :D

Böyle rekabet mi olurmuş?

Biraz kendiniz orjinal şeyler çıkartın hep kopyayla olmaz bu işler

yaseta

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
eklentı ıyı olmus bence. boylece fırefox tarayıcı ısınde daha ıyı olabılecek. nede olsa rekabet tuketıcıye yarar

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Ama genede iyi bir adım özellikle ilerisi için... Arkadaşlar bu alemin kralı Firefox ancak bence Google Chrome de fazla güçlü olmayan bilgisayar sistemlerine hitap ediyor. Firefox zayıf sistemlerde çok kasıyor...

candzh

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya beyler yardım edin bu chrome yi bir türlü güncelleyemiyorum. Ayarlar sekmesinde hakkında ya tıklıyorum chrome güncel diyo. Ama eski sürümün numarası var 2.0.172.23 bu eski sürüm yenisi yayınlandı ama ordan güncellenmiyor yardım lütfen.

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Her şeyden önce bence chrome'un bir tema desteğine ihityacı var ; tarayıcı görünümne önem verenler için.Eklenti konusuna gelirsek fırefox u aşabileceğine pek ihtimal vermiyorum.Fırefox sevenler kolay kolay chrome a geçmezler ancak google gmail de olduğu gibi bir eklenti geliştirme olayına girer ve sürekli yayınlarsa başedebilir.

Olması gereken eklentiler ise en başta güvenlik eklentileri adblock , mcafee site advisor ; sonra autopager,allin one sıde bar gibi eklentilere ihtiyacı var...

karay

Asistan
Reaksiyon puanı
1
firefox kullanıcısının firefoxta her türlü takla attırabilirken eklenti özelliği geldi diye firefoxu bırakacağını sanmıyorum
chrome kullanıcılarına hayırlı olsun.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Ya beyler yardım edin bu chrome yi bir türlü güncelleyemiyorum. Ayarlar sekmesinde hakkında ya tıklıyorum chrome güncel diyo. Ama eski sürümün numarası var 2.0.172.23 bu eski sürüm yenisi yayınlandı ama ordan güncellenmiyor yardım lütfen.

chromechannel 2.0 a sağ tıkla yönetici olarak çalıştır de(vistaysa), dev seçeneğini seç ve update'e bas. sonra ise chrome'u update etme işlemi işte. eğer bunu yaptım da olmuyo diyosan, chrome'u sil makinadan, ve yeniden yükle, daha sonra bu dediğimi yap

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
: Chrome'da hangi eklentileri görmek istersiniz?

xmarks
adblock
hava durumu zımbırtısı
flashblock
ie tab ve ff tab :)
speed dial
...

Son mesajlar