Chrome Beta Dönemi Bitiyor!

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Google Chrome web tarayıcısını "beta" sıfatıyla kullanmak istemeyenlere müjde, beklediğiniz Chrome çok yakında karşınızda olacak. Peki nasıl?

Yıllardır beta aşamasından çıkamayan Gmail, tüm popülaritesine rağmen şu sıralarda Chrome'u bir hayli kıskanıyor olmalı. Zira ilk açık betası sadece üç ay önce yayınlanan Google'ın web tarayıcısı, Marissa Mayer'ın açıklamasına göre çok yakında beta aşamasını atlatacak. Ancak Chrome'un son sürüme geçme sebebi, daha çok donanım üreticilerinin baskısından kaynaklanıyor.

Ne Varsa Chrome'da Var

Ürünlerinde Google Chrome'u ön yüklemeli olarak kullanmak isteyen PC üreticileri, "beta" etiketi taşıyan bir tarayıcı kurmak istemiyor. Bu da Google'ın iki ayağını bir pabuca sokuyor. Diğer bir deyişle, ilk resmi sürümün yayınlanmasının ardından da sıklıkla güncellemeler ve geliştirmeler yapılmaya devam edilecek. Tek fark, bundan böyle Google Chrome'un aksaklıkları için "Ben betayım abi, ilişmeyin bana" gibi bir bahanesi bulunmayacak.

:: Google Chrome sizce beta aşamasından çıkmaya hazır mı?

Bilgi İçin : Google Chrome
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Bana sorarsanız beta'dan çıkması için bir engel yok..

djfour

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence de çıkması için bir engel yok, zaten mevcut browserlarda beta'dan kötü, şu flash sorunuyla firefox'un çebelleşmediği yetmediği gibi bir de i.e. de iki de birde göçmeye başladı ben hatayı flash'da bulmuyorum şahsen sürekli zırt pırt sorun çıkarıp en kralı opera bile uyumsuzluk yapıyorsa siz düşünün artık

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Çok eksiği var. Umarım betadan çıkarken hallederler bunları.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Müjde müjde müjde!... Chrome artık beta değil...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yazılım haberlerine linki verdim..

coldnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tam sürüm çıkmış ilk kez kullanıyorum opera dan sonra baya rahatladım açılıp kapanması çok hızlı sekmeler arasında gezerken hiç kasmıyor , diğer tüm tarayıcılar özelliklede explorer 8 chrome karşısında kağnı kadar yavaş ve hantal kaldı

yalnız yumuşak kaydırma yok paldır küldür inip çıkıyor, ie dışında ki tüm tarayıcılar gibi flash reklamlar linklerin kullanımını engelliyor

http://www.google.com/chrome/eula.html

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Tam sürüm çıkmış ilk kez kullanıyorum opera dan sonra baya rahatladım açılıp kapanması çok hızlı sekmeler arasında gezerken hiç kasmıyor , diğer tüm tarayıcılar özelliklede explorer 8 chrome karşısında kağnı kadar yavaş ve hantal kaldı

yalnız yumuşak kaydırma yok paldır küldür inip çıkıyor, ie dışında ki tüm tarayıcılar gibi flash reklamlar linklerin kullanımını engelliyor

Reklam engellemeyi nasıl yapıyoruz kardeş.:helpsmilie:

coldnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ayarlardan baktım pop up engelleme varsayılan olarak açık durumda

djfour

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beta olmayanının bile göçmesi bir iki dk aldı benim için bir flash uygulaması göçertti direk ama çok süper bir özelliği var aynen windows gibi task manager'ı sayesinde takılan uygulamayı bulup kapattığın anda hiç windows gibi duyarsız kalmayıp kapanıp rahatlıkla yeniden başlayabiliyor bu da bişey