Chrome Adblock sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

yorgoangelopoulos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhabalar, benim sorunum adblock. Daha önce Chrome için adblock kurmuştum fakat sonradan kaldırdım. Birçok sitede adblock uyarısı vermesi ve işim gereği reklam görmem gerektiği için kaldırmak zorunda kaldım. Fakat sorunum şu, eklentiyi kaldırmış olmama rağmen hala adblock varmış gibi bazı sitelerde uyarı veriyor ve bazı sitelere girdiğim zaman reklamları asla göstermiyor ki şu an reklam işi için uğraşıyorum ve yaptığım sitede reklamları görmek zorundayım. Bunun için de sürekli browser değiştirmek zorunda kalıyorum ki hiç hoş bir durum değil. Örnek vermem gerekirse opera browser ve chrome ile Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test adresine girdiğimde görüntü aynen şöyle:

Opera browser Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test görüntüsü:

Operaadblck-1.jpg

Chrome browser Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test görüntüsü:

chromeadblck-1.jpg

Şimdi kaldır yeniden yükle diyecek arkadaşlar çıkacaktır onu da denedim çare olmadı. Google cloud vps kullanıyorum, masa üstü gibi bütün işlerimi oradan hallediyorum oraya da yeni chrome kurdum durum aynı. Mail adresimle chrome da oturum açtığım için eski ayarları algılıyor olabilir mi diyeceğim ama eklentiyi kaldırdım ve reklam ile alakalı başka hiçbir eklenti kullanmıyorum.

Yardım edebilecek arkadaşlar için şimdiden çok teşekkürler, sevgiler.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Herhangi bir tarayıcı bağımlılığı yoksa, taşınabilir Maxthon tarayıcı sürümünü kullanabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanılan farklı başka eklentiler varsa, onları gözden geçirebilir,
Chrome ayarlarını varsayılan değerlere sıfırlama yapabilir,
Harici güvenlik yazılımı ve varsa tarayıcı destek ve eklentileri, ayarlarını gözden geçirebilir,
Tarayıcı çerez ayarlarını yeniden düzenle yapabilirsin.
(Geçmiş konulara yazdığım mesajları gözden geçirirken, bu konuda aslında soruna istenilen cevabı yazmamış olduğumu fark ettim; kolay gelsin.)

Son düzenleme:

yorgoangelopoulos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Her yolu denedim yok. Tamamen chrome yeniden kurdum lakin senkronize açtığım an sorun yine aynı. Adblock asla olmamasına rağmen gelen hata yine böyle @kilicbaligi

adblock.png

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Tüm eklentileri devre dışı bırak.
chrome://settings/clearBrowserData
Gelişmiş seçili iken tüm zamanlar/tüm ögeleri seçerek tarayıcı geçmişini temizle, siteyi açmayı tekrar dene.

Adres çubuğuna
chrome://settings/content/siteDetails?site=https://www.SİTE URL'si
yazıp ENTER'la
Reklamlar (İzin ver) yap, web sayfasını yeni sekmede aç.
Eğer yine benzer şekilde reklam engelleyici kullanıldığına dair uyarı penceresi çıkarsa, bu sefer aşağıdaki ögeleri de (İzin ver) yap:
chrome://settings/content/siteDetails?site=https://www.SİTE URL'si için;
JavaScript
Flash
Pop-up'lar ve yönlendirmeler

Eğer yine işe yaramadıysa;
bu sefer de
chrome://settings/content
Ayarlar > İzinler altındaki ayarları tekrardan gözden geçirelim.

Çerezler
Sitelerin, çerez verilerini kaydetmelerine ve okumalarına izin ver (önerilir) (AÇIK)
Üçüncü taraf çerezlerini engelle (KAPALI/çerezleri engellemesin.)
İzin ver (Ekle'den hangi sitede reklam görmek istiyorsan o siteyi ekle)

JavaScript
İzin verildi (önerilir) (AÇIK)

Flash

Pop-up'lar ve yönlendirmeler

Tüm uğraşlara rağmen olmadıysa; söz konusu sitenin, reklam engelleyicileri tespit etmek için kullandığı mekanizma Google Chrome tarayıcı için yanlış sonuç üretiyor olabilir.

Umarım yukarıda yazdıklarımdan biri, çözüm olur; kolay gelsin. :)