CHP'li belediye başkanı FETÖ'den tutuklandı

Bu konuyu okuyanlar

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Cumhuriyet Halk Partisi Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu gerekçesiyle tutuklandı.

FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, iddiaya göre FETÖ'nün mahrem imamları ile telefonla görüştüğü ileri sürülen CHP'li Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz ifadesi alınmak üzere bugün adliyeye çağrıldı. Oğuz'un savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebi ile Nöbetçi Mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan Oğuz, 'FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan tutuklandı.

1576646085487.png

Kaynak: CHP'li belediye başkanı FETÖ'den tutuklandı - Son Dakika Haberler - Milliyet

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Fetö terör örgütünün hayla adamlarıyla oldugu bir ülkedeyiz, bence ciddi bir , denetim yapılması gerek.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Daha kesinleşmiş bir delil olmadan tatmin edici kanıt olmadan alınmamalıydı
Belediye başkanlarına karşı fetö sopası kullanılarak yerlerine akp nin seçtiği kayyumlari atayacaklar

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697

Kesinleşmemiş bir bilgi konusundaki bu tavrını destekliyorum. Umarım bu davranışını her konuda gösterirsin. Zira siyaset konusu altında açtığın başlıkların %90'ı kesinleşmemiş iddialar ile alakalı.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Kesinleşmemiş bir bilgi konusundaki bu tavrını destekliyorum. Umarım bu davranışını her konuda gösterirsin. Zira siyaset konusu altında açtığın başlıkların %90'ı kesinleşmemiş iddialar ile alakalı.
o sana göre öyle yalnız

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Belediye başkanlarına karşı fetö sopası kullanılarak yerlerine akp nin seçtiği kayyumlari atayacaklar
Sen nerede bir yalan , yanlış haber, duyum yada dedikodu buluyorsan paylaşıyorsun, sokaktaki kahvedeyada kafede bir dedikodu duysan burada bunu gerçekmiş gibi paylaşıyorsun, oysa burada bir soruşturma ve kovuşturma var ve üstelik mahkeme iddiaları ciddi bulmuş ki tutuklama yapmış ama sen hemen pozisyon ve tavır alıyorsun, elbetteki suçu ispatlanana kadar herkes masumdur ama burada objektif olmak lazım.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Sen nerede bir yalan , yanlış haber, duyum yada dedikodu buluyorsan paylaşıyorsun, sokaktaki kahvedeyada kafede bir dedikodu duysan burada bunu gerçekmiş gibi paylaşıyorsun, oysa burada bir soruşturma ve kovuşturma var ve üstelik mahkeme iddiaları ciddi bulmuş ki tutuklama yapmış ama sen hemen pozisyon ve tavır alıyorsun, elbetteki suçu ispatlanana kadar herkes masumdur ama burada objektif olmak lazım.
hehe soruşturma kovuşturma var
hehe attığım haberler yalan dolan
fetöde yalan hocaefendi ne istediysen vermedikten yalan
ergenekon balyozuda chp ayarladı o da yalan
pelikan
akp çocukları
kayyum atamaları
dini milli gaz
kardeşim esad
megri megri
çift dikiş maaş
tekrar edilen seçim
ayakkabı kutuları

bunlarda yalan sorun yok yalan yanlış haberler

hatta her şeyi mozambikteki florasan partisi getirdi, onlardan önce hastane yerine şamana gidiyorduk kızaklarla taşıyorduk

yalan boşver hepsi mozambikteki 6 ok partisinin oyunları

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555

CHP'nin kimlerin güdümünde olduğu zaten bilinen bir şey. Bu da tescili olmuş oldu.
???

Doğru söyleyeni forumdan kovarlar :) Gizliden destek olam...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
hatta her şeyi mozambikteki florasan partisi getirdi, onlardan önce hastane yerine şamana gidiyorduk kızaklarla taşıyorduk
Sen 1999'lu değilmisin nerden biliyon ondan önceki dönemleri :) AKP 2002'de iktidar oldu sen sadece AKP dönemi gördün neyle neyi kıyaslıyorsun. Ama ben önceki SSK hastaneleri hatırlıyorum ilaç kuyruklarını hatırlıyorum. Hastanede sıra sistemi yok randevu yok kapı önündeki kalabalıkları sabahın 6'sında gidip kuyruklara girmeyi hatırlıyorum.
Yukarda yazdığın şeylerin çoğunun cevabını başka açtığın konularda vermiştim şimdi tekrar yazdırtma bana. 2 kelime öğrenmişin sadece onu yazıyon körlemesine hemen sıkışınca aynı 3-5 yalan kelimen var.
Bu arada Tank palet fabrikasını hiç yazmıyon la bu haberi kaçırdın mı nedir.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Sen 1999'lu değilmisin nerden biliyon ondan önceki dönemleri :) AKP 2002'de iktidar oldu sen sadece AKP dönemi gördün neyle neyi kıyaslıyorsun. Ama ben önceki SSK hastaneleri hatırlıyorum ilaç kuyruklarını hatırlıyorum. Hastanede sıra sistemi yok randevu yok kapı önündeki kalabalıkları sabahın 6'sında gidip kuyruklara girmeyi hatırlıyorum.
Yukarda yazdığın şeylerin çoğunun cevabını başka açtığın konularda vermiştim şimdi tekrar yazdırtma bana. 2 kelime öğrenmişin sadece onu yazıyon körlemesine hemen sıkışınca aynı 3-5 yalan kelimen var.
Bu arada Tank palet fabrikasını hiç yazmıyon la bu haberi kaçırdın mı nedir.
tamam işte bak ne diyom
internet akıllı telefon elektrik
kabile çadırından beton eve

her şeyi akp getirdi

akp den önce millet kabileler halinde çadırlarda yaşıyordu

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
tamam işte bak ne diyom
internet akıllı telefon elektrik
kabile çadırından beton eve

her şeyi akp getirdi

akp den önce millet kabileler halinde çadırlarda yaşıyordu

bu kadar dışa bağımlı olmaktansa çadırda yaşamayı yeğlerim :D

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Yeni haber:

İzmir’de, FETÖ’nün yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanan eski Urla Belediye Başkanı CHP’li İbrahim Burak Oğuz’un iddianamesinde örgüt imamıyla ABD’ye gidip geldiği ortaya çıktı.

Oğuz’un örgütün mahrem imamlarından ve hakkında yakalama kararı bulunan Hüseyin Çakıroğlu’yla birlikte aynı dakika içerisinde pasaport kontrolünden geçtiği tespit edildi. Oğuz’un ABD’ye gidiş yolculuğunda uçağın 51B-M numaralı koltuğunda oturduğu, Hüseyin Çakıroğlu’nun ise 51A-M sıradaki koltukta yan yana seyahat ettikleri belirlendi. Dönüş yolculuğunda ise Oğuz’un koltuk numarası 51-B iken Çakıroğlu’nun 51-A numaralı koltuklarda yan yana oldukları tespit edildi.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Tutuklayıp çok iyi yapmışlar. Allah muhafaza daha da kötü olabilirdi. O kadar net.

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124
Parti odaklı yazmıyorum fakat anlattıklarınızın üzerinden 20 yıl geçmiş. Sizce de bu sorunların çözülmesi normal değil mi?

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Parti odaklı yazmıyorum fakat anlattıklarınızın üzerinden 20 yıl geçmiş. Sizce de bu sorunların çözülmesi normal değil mi?
bunlar 20 yıl geriden geliyor explorer daha hızlıdır bunlardan

yağ tüp gaz hastane kuyruğu o dönemin en gelişmiş ingilteresinde bile vardı bu sorunları onlarda yaşadı ama tek siyasetçi çıkıp tüp gaz kuyruk kömür makarna demedi

deseydi hayatta iktidar yüzü göremezlerdi millet ciddiye almazdı

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Ama ben önceki SSK hastaneleri hatırlıyorum ilaç kuyruklarını hatırlıyorum. Hastanede sıra sistemi yok randevu yok kapı önündeki kalabalıkları sabahın 6'sında gidip kuyruklara girmeyi hatırlıyorum.
Tabii ki eskiler geçmişi de bilir günümüzü de.
Belki şehirden şehire ilçeden ilçeye fark edebilir nitekim hizmet kalitesi kesinlikle yeterli seviyede değil. Pek çok polikliniğe randevu bile alınamıyor özellikle; dermatoloji, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, genel cerrahi, göz hastalıkları, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji, diş sağlığı, protetik diş tedavisi gibi birimlere gerek internet ile gerekse telefon ile randevu almak!? hepsi hikaye. Randevular dolu ise, saat 16:00'dan sonra 182'yi arıyorsun, şanslı isen hattı düşürürsün, bir ihtimal on beş gün sonraya randevu alırsın, artık çıkacağın poliklinikte hangi hekim uygunsa. Tercih ettiğin poliklinikler doluysa bilmem hangi ilçenin bilmem ne hastanesinden randevu verelim mi diyor. Ya kabul edip paşa paşa ilçe dışındaki hastaneye gideceksin ya da ertesi gün 16:00'dan sonra 182'yi yine arayacaksın, şansınını tekrar demeyeceksin. Eğer bu kadar beklemek istemiyorsan tüm gününü hastane için ayıracaksın, sabahın beşi beş buçuğunda kalkacaksın, bulunduğun ilçenin devlet hastanesine gideceksin, önünde sıra varsa ilk olarak numaratör sırasına gireceksin, saat altıda numaratörden sıra alacaksın, yedide hasta kayıtta sıra numaralarını takip edeceksin ve poliklinikte uygun doktor varsa kaydını yaptıracaksın. Bu da yetmez tabii, çıkacağın polikliniğin önünde sıranın sana gelmesini bekleyeceksin. Yoğunluğa ve sıra numarana göre artık, ya sabahtan muayene olursun ya da öğleden sonraya kalırsın. Ama çok şükür ilaç alırken sıraya girmiyoruz. Daha ne diyeyim, Allah sabır versin; sağlık sıhhat versin de bu çileleri kimse çekmesin.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
bunlar 20 yıl geriden geliyor explorer daha hızlıdır bunlardan

yağ tüp gaz hastane kuyruğu o dönemin en gelişmiş ingilteresinde bile vardı bu sorunları onlarda yaşadı ama tek siyasetçi çıkıp tüp gaz kuyruk kömür makarna demedi

deseydi hayatta iktidar yüzü göremezlerdi millet ciddiye almazdı
İngiltere 2. Dünya savaşı esnasında alman ablukası altındayken vardı karne ve yiyecek kuyrukları. Bizde 70 li ve 80 li yıllarda da vardı. Sadece Chp döneminde değil, Süleyman Demirel döneminde de vardı. Turgut Özal ile son buldu. Onu da iki kez öldürmeyi denediler. Üçüncüsünde başarılı olundu.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
İngiltere 2. Dünya savaşı esnasında alman ablukası altındayken vardı karne ve yiyecek kuyrukları. Bizde 70 li ve 80 li yıllarda da vardı. Sadece Chp döneminde değil, Süleyman Demirel döneminde de vardı. Turgut Özal ile son buldu. Onu da iki kez öldürmeyi denediler. Üçüncüsünde başarılı olundu.
bunların hepsi 2 dünya savaşından sonrada oldu yalnız..

inönüye yüklenildiği için bilerek ingiltereden örnek verdim

ambargo yemişsen ekonomin iyi değilse bunlar olan şeyler

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ekonoomiyi İnönü zamanında ben yönetmiyordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve İnönü 70li yıllara kadar ülkenin başındaydı.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Ekonoomiyi İnönü zamanında ben yönetmiyordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve İnönü 70li yıllara kadar ülkenin başındaydı.
inönü zamanı bitti 2020 yılındayız

o dönemleri gösterip chp inönü şöyle böyle demek saçmalığın daniskası

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
inönü zamanı bitti 2020 yılındayız

o dönemleri gösterip chp inönü şöyle böyle demek saçmalığın daniskası
Sana bir şey söyleyeyim. İnönü zamanı bitse de bile bıraktığı acısı çoook. Ne gibi sahtekarlıklar oldu o zamanlarda.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Sana bir şey söyleyeyim. İnönü zamanı bitse de bile bıraktığı acısı çoook. Ne gibi sahtekarlıklar oldu o zamanlarda.
asıl acıyı sen bu iktidardan sonra geleceklerin açıkladığı rant ve borç miktarı ile göreceksin

ülkenin geleceğini yok etmişler ne var ne yok satıp yemişler diyeceksin sonra en ala chp li ve inönücü olacaksın akp ye hiç bir zaman destek vermedim zaten diyip inkar edeceksin demedi deme ;) ;) ;)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
asıl acıyı sen bu iktidardan sonra geleceklerin açıkladığı rant ve borç miktarı ile göreceksin

ülkenin geleceğini yok etmişler ne var ne yok satıp yemişler diyeceksin sonra en ala chp li ve inönücü olacaksın akp ye hiç bir zaman destek vermedim zaten diyip inkar edeceksin demedi deme ;) ;) ;)
Kaba konuşma benle. Benimle dalga geçer gibi lütfen anlatma. Delili görmek istersen görebilirsin:

images

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
o resimde türk bayrağıda var onlar ikili bayrak yalnız

inönü istiklal gazisi komutanı

kahraman abd askerlerinin eve dönmesi için dua ediyorum dememiş

ben bop eşbaşkanıyım dememiş

dimi.
Gözün görmüyor her halde. Orada Amerikan bayrağının çizgilerini görmüyor musun? Tam tersine diyeceğine hiç şaşırmadım söz konusu. :)

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Gözün görmüyor her halde. Orada Amerikan bayrağının çizgilerini görmüyor musun? Tam tersine diyeceğinw hiç şaşırmadım söz konusu. :)

Hocam ben engellediğim için görmüyorum, ama anladığım kadarıyla Sardaukar ile konuşuyorsun.

Bence zamanını daha değerli kullanabilirsin.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Hocam ben engellediğim için görmüyorum, ama anladığım kadarıyla Sardaukar ile konuşuyorsun.

Bence zamanını daha değerli kullanabilirsin.
Doğru. O adam hiç bir şekilde anlamak istemiyor. Bence istemeyenler o @Sardaukar'cığı engellesin ki oyalamasın.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Gözün görmüyor her halde. Orada Amerikan bayrağının çizgilerini görmüyor musun? Tam tersine diyeceğine hiç şaşırmadım söz konusu. :)
e diyorum salladıysa ne olmuş ?

kurtulun şu saçma sapan mantıktan

finlandiya başkanı çıksa rus bayrağı sallasa rusçumu oluyor ?

kanada başkanı çıksa çin bayrağı sallasa çin yanlısımı oluyor ?

kaldıki bayrağa saygı meselesi her devlet başkanı çıkıp başka ülkenin bayrağı ile poz verebilir sallayabilir bu bayrağa ülkeye saygıdır

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Türkiyeden kötü durumda olanlar da vardı. Sosyalist komşularımızda Karne ömür boyu standart'tı. Karnenin geçerliği de yaşadığı yerde olduğu için insanlar bir açık hava hapishanesinde gibi yaşıyorlardı. Devlet herkesin ihtiyacına karar verip, neyi ve ne kardar tüketeceğini insanlara dayatıyordu. Ve mutlu olmak mecburiyetindeydiler. Üstelik ömür boyu askerlik görevleri vardı (bu kısım Bulgaristan için geçerli) Her sene bir aylığına (ücretsiz) tatbikata katılma zorunluluğu vardı.

Şimdi CHP'nin kendini kanıtlama zamanı. Halk güzel lafa bakmaz, sonuca bakar. Önce bir kendi içinde düzene gelmeleri gerekiyor.