CHP neden hayır diyor anlamadım

Bu konuyu okuyanlar

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Diktatör Pinochet’yi deviren ‘hayır’ kampanyasının yönetmeni Garcia, CHP’lileri şoke etti...

CHP’nin referandum için davet ettiği Ferrada, ülkesinde yürüttüğü kampanyanın bir diktatöre karşı olduğunu, Türkiye’deki durumla aynı olmadığını söyledi. CHP’nin referandum için davet ettiği Şilili reklamcı Francisco Garcia Ferrada, CHP Gençlik Kollarınca Kadıköy’de düzenlenen etkinliğe katıldı. Tasarım Atölyesi Kadıköy’de düzenlenen programda konuşan Ferrada, referandum sürecine değinerek, burada önemli olanın “Hayır” oyu vermek değil, bunun sonunda neyin inşa edileceği olduğunu söyledi. Hükümetin değişiklik önerdiğini dile getiren Ferrada, “Şu anla aynı olmamak için ‘hayır’ oyu vermemek lazım. ‘Hayır’ oyu verdikten sonra olacaklarla bir gelecek inşa etmek lazım. Kampanyayı kazandıracak şey budur.” dedi. Ferrada, “Ben bir haftadır buradayım, ‘Hayır’ oyunun ne önerdiğini anlamış değilim. Eğer bundan emin olmazsanız, ülkeye politik mesaj, hayal üretemezsiniz. Şahısların bize söylediği ‘Hayır oyu verin’ cinsinden. Bizim (Şili’de) yaptığımız ‘mutluluğun ülkeye tekrar döneceği’ şeklindeydi.” diye konuştu. Şili’de kendisinin yürüttüğü kampanyanın diktatör Pinochet’e karşı olduğunu, ülkesindeki durumun Türkiye’deki durumla aynı olmadığını vurgulayan Garcia Ferrada, “Benim yaptığım, bir diktatöre karşı tanıtım kampanyası gibi bir şeydi, buradaki durum biraz daha farklı.” ifadelerini kullandı. Daha iyi bir Türkiye için fikre sahip olmak gerektiğini vurgulayan Ferrada, şunları kaydetti: “Bir hafta boyunca Türkler hakkında öğrendiğim şey, bir yola ulaşmak için çok fazla tartışıyorsunuz. Sonuç olarak güzel bir şey bu. Bir anda kayboluşa sebebiyet verebilir, öncelikle bir yere gitmek için yapacağınız şeyin hükümete oy verenler için de güzel olması, farklı kültürleri çağırması lazım.” Ferrada, “Bu kampanyalar duygusal kampanyalardır. Türkiye’de farklı insanların birlikte, huzurla yaşamasının sağlanması, birlikte mutlu şekilde yaşamasının anlatılması lazım, korkudan kurtulmak lazım. Kişisel hırslar ve egodan kurtulmak lazım.” dedi.

'CHP neden hayır diyor anlamadım' - tg mobile

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
CHP ne işe yarıyor ilk önce bu sorgulanmalı.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Diktatör Pinochet’yi deviren ‘hayır’ kampanyasının yönetmeni Garcia, CHP’lileri şoke etti...

CHP’nin referandum için davet ettiği Ferrada, ülkesinde yürüttüğü kampanyanın bir diktatöre karşı olduğunu, Türkiye’deki durumla aynı olmadığını söyledi. CHP’nin referandum için davet ettiği Şilili reklamcı Francisco Garcia Ferrada, CHP Gençlik Kollarınca Kadıköy’de düzenlenen etkinliğe katıldı. Tasarım Atölyesi Kadıköy’de düzenlenen programda konuşan Ferrada, referandum sürecine değinerek, burada önemli olanın “Hayır” oyu vermek değil, bunun sonunda neyin inşa edileceği olduğunu söyledi. Hükümetin değişiklik önerdiğini dile getiren Ferrada, “Şu anla aynı olmamak için ‘hayır’ oyu vermemek lazım. ‘Hayır’ oyu verdikten sonra olacaklarla bir gelecek inşa etmek lazım. Kampanyayı kazandıracak şey budur.” dedi. Ferrada, “Ben bir haftadır buradayım, ‘Hayır’ oyunun ne önerdiğini anlamış değilim. Eğer bundan emin olmazsanız, ülkeye politik mesaj, hayal üretemezsiniz. Şahısların bize söylediği ‘Hayır oyu verin’ cinsinden. Bizim (Şili’de) yaptığımız ‘mutluluğun ülkeye tekrar döneceği’ şeklindeydi.” diye konuştu. Şili’de kendisinin yürüttüğü kampanyanın diktatör Pinochet’e karşı olduğunu, ülkesindeki durumun Türkiye’deki durumla aynı olmadığını vurgulayan Garcia Ferrada, “Benim yaptığım, bir diktatöre karşı tanıtım kampanyası gibi bir şeydi, buradaki durum biraz daha farklı.” ifadelerini kullandı. Daha iyi bir Türkiye için fikre sahip olmak gerektiğini vurgulayan Ferrada, şunları kaydetti: “Bir hafta boyunca Türkler hakkında öğrendiğim şey, bir yola ulaşmak için çok fazla tartışıyorsunuz. Sonuç olarak güzel bir şey bu. Bir anda kayboluşa sebebiyet verebilir, öncelikle bir yere gitmek için yapacağınız şeyin hükümete oy verenler için de güzel olması, farklı kültürleri çağırması lazım.” Ferrada, “Bu kampanyalar duygusal kampanyalardır. Türkiye’de farklı insanların birlikte, huzurla yaşamasının sağlanması, birlikte mutlu şekilde yaşamasının anlatılması lazım, korkudan kurtulmak lazım. Kişisel hırslar ve egodan kurtulmak lazım.” dedi.

'CHP neden hayır diyor anlamadım' - tg mobile
Sen sor diye...... (Yanlış anlaşılmasın arkadaşa demedim)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Hadi ordan :D tek partiden sonra siyaseten lanetlenmiş bir parti. Bir daha iktidar yüzü göremeyecek. Tek derdiniz bu. Başkanın CHPli olma ihtimali olsa paşa paşa evet derdiniz :D
Başkanlık sistemiyle ne ilkeler ne alanlar ne de cumhuriyet kalacak. Kesinlikle hayır derdim.

Reaksiyon puanı
16,109
Hadi ordan :D tek partiden sonra siyaseten lanetlenmiş bir parti. Bir daha iktidar yüzü göremeyecek. Tek derdiniz bu. Başkanın CHPli olma ihtimali olsa paşa paşa evet derdiniz :D
sen kendi isteğini başkalarının da istediğini sanıyorsun...
hayır padişah olmak istemem.

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Daha maddeleri okumamışsınız, ezberden konuşuyorsunuz. Dediğim gibi, CHP li birinin başkan olma ihtimali olsa evet diyecektiniz. İnşallah EVET çıkarsa CHP sittin sene doğrulamayacak.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Daha maddeleri okumamışsınız, ezberden konuşuyorsunuz. Dediğim gibi, CHP li birinin başkan olma ihtimali olsa evet diyecektiniz. İnşallah EVET çıkarsa CHP sittin sene doğrulamayacak.
Evet çıkarsa terörden Türkiye siddin sene doğrulamayacak chpyi bırak..

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Evet çıkarsa terörden Türkiye siddin sene doğrulamayacak chpyi bırak..
1407008709.jpeg

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Hayır'i sadece Chpliler demiyor ki Ülke Evet çıksa daha bok olacak Hayır sıçsa daha çok kan dökülecek

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Kan dökülecek? Canınız öyle istiyor diyelim. Ölü sevicilik böyle birşey. Ne kadar ölü o kadar kaos. Bakarsın arada ordu darbe yapar, hoop chp iktidar. O mis. Ne güzel değil mi?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Cumhuriyet Halk Partisi bir parti değildir. Türk milletinin dinini, dilini ve özünü kaybettirmeye memur bir katliam müessesesidir. Dün teröristlerle el ele kol kola iş birliği yapan CHP'yi arkadaşlar savunuyor yazık. Buraya öyle iğrenç resimler atarım ki ama ortalığı karıştırmamak için atmıyorum. Cumhurbaşkanının yada Başbakanın yanlışları var de anlarım hem fikiriz ama CHP'yi tutup desteklemek ayrı bir dünya.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Cumhuriyet Halk Partisi bir parti değildir. Türk milletinin dinini, dilini ve özünü kaybettirmeye memur bir katliam müessesesidir. Dün teröristlerle el ele kol kola iş birliği yapan CHP'yi arkadaşlar savunuyor yazık. Buraya öyle iğrenç resimler atarım ki ama ortalığı karıştırmamak için atmıyorum. Cumhurbaşkanının yada Başbakanın yanlışları de anlarım hem fikiriz ama CHP'yi tutup desteklemek ayrı bir dünya.
CHPyi desttekleyen yok. #HAYIR dedim ben sadece. NE chpliyim NE akpliyim NEDE partiliyim. Hepsi aynı.

Son düzenleyen moderatör:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
AMAAAAAN NEYSE NE. BEN NİYE BU TARTIŞMAYA GİRDİM SANKİ? NEFRET EDİYORUM SİYASETTEN.
Bu tartışma burada devam etmemeli. Forumun huzuru gerçekten bozuluyor. Yazmak gelmiyor içimden. Biliyorum karşıt düşüncemdeki biri beni tersleyecek aramız bozulacak. Foruma siyaseti getirmeniz çok büyük bir hata oldu çok...

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Hz. Ali boşuna dememiş "Edebin ne kadar önemli olduğunu bilseydiniz Allahtan rızık yerine edep isterdiniz" diye. Edebimizle siyaset yapamadığımız için birbirimize düşüyoruz ve bizim sorunumuz bu. Yoksa siyaset veya din konuşmak ara bozan bir şey değil. Fikirlere saygı yok edep ahlak çerçevesi içersinde tartışma yok normaldir kavga çıkması.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Vallahi ben de anlamadım CHP'nin neden HAYIR dediğini.. Tek adam falan diyorlar, ülke kötü olacak diyorlar.. Referandum olayı çıkmadan önce de diyorlardı bunları..

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Vallahi ben de anlamadım CHP'nin neden HAYIR dediğini.. Tek adam falan diyorlar, ülke kötü olacak diyorlar.. Referandum olayı çıkmadan önce de diyorlardı bunları..
Vallahi bende bir üyenin çıkıp, forumu karıştırmasını anlamıyorum .

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Şimdi bunun alıntıladığınız mesajla alakası nedir? Bu mesajımla forum mu karışacak? Bak yine anlamadım..
Tamam. Kendinize göre haklı olabilirsiniz. Şimdiye kadar görüşünüzü belli ettiniz ama sağlıklı bir tartışma ve düşünce değişikliği olmadı. Evet. Birisi cevap verebilir. Sanırsam, herkes forumdaki siyasetten bezdiği için cevap yazmak istemiyorlar.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Kardeşim edepli ve üsluplu şekilde siyaset tartışamayacaklar yazmasın bu kadar basit.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Tamam. Kendinize göre haklı olabilirsiniz. Şimdiye kadar görüşünüzü belli ettiniz ama sağlıklı bir tartışma ve düşünce değişikliği olmadı. Evet. Birisi cevap verebilir. Sanırsam, herkes forumdaki siyasetten bezdiği için cevap yazmak istemiyorlar.
Edebiyle tartışacak herkese kapım açıktır. Buyursunlar, fikirlerini paylaşsınlar. Anlamadığım noktaları bana anlatsınlar..

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Kaç sayfa yazılar yazıldı. Sonuç: Banlanan üyeler, bozulan ilişkiler

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Hepsini okudum ama hâlâ neden Hayır dediklerine dair düzgün bir gerekçeye rastlamadım. Sadece hayır diyorlar.. Başkanlıktan önce de aynı şeylere hayır diyorlardı. Başkanlık ortaya çıkınca da aynı şeylere hayır diyorlar. Şimdi bu başkanlık sistemi ile hiçbir şey değişmeyecek mi?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Yazıp yazmamakta özgürsünüz tabi ki. Üslubunca anlatınca da kimse size bir şey diyecek değil.
Davanıza ve söylediklerinize inanmıyor musunuz ki, anlattıklarınızın tesir etmeyeceğini düşünüyorsunuz?