CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan hep aynı nakarat

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pcanavarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
9 yılda 9 seçime girdi. Hemen her seçimden önce, “Başaramazsam giderim” anlamına gelecek laflar etti. Nasıl bir ruh haliyse seçimi kaybettiği her seferinde, gözümüzün içine baka baka “Ne istifası, başardım” diyerek aklımızla alay etti
597

Kazandığı tek seçim parti kongresi... Delegeleri ayarlıyor, her kongrede genel başkan seçiliyor. Ama genel seçime gelince, kaybetmeyi alışkanlık haline getirdi. Seçim öncesi, CHP'ye bağlı medyanın da gazına gelerek, "Bu sefer oldu, kazanacağım" diyor. Ama her seferinde yenilgi, her seferinde hüsran... Seçim sonucu değerlendirmelerine bakarsanız, bir o kazanmış, herkes kaybetmiş. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ruh halini daha iyi anlayabilmeniz için, kaybettiği 9 seçimden sonra yaptığı ibretlik açıklamaları derledik...

29 Mart 2009 Yerel Seçim:
Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. AK Parti'nin adayı Kadir Topbaş yüzde 44.2 oy aldı, Kılıçdaroğlu yüzde 37 oyla ikinci sırada kaldı.
bullet.jpg
Elbette isterdik ki anakent belediye başkanlığını alalım ama bu gerçekleşmedi. Bunun gerçekleşmemesinin bizim başarısızlığımız olarak yorumlanmaması kanısındayım.

12 Eylül 2010 Yargı Reformu Referandumu:
AK Parti (Evet) yüzde 57.8, CHP (Hayır) ise yüzde 42.1 oy aldı.
bullet.jpg
Yüzde 42'lik sonuç bizim için iyi bir sonuç.

12 Haziran 2011 Genel Seçim:
AK Parti yüzde 49.9, CHP yüzde 25.9 oy aldı.
bullet.jpg
Seçim öncesi: Hedefimiz yüzde 40. Alamazsak 'Hadi size eyvallah' deriz, yeni grubumuz gelir... Seçim sonrası: CHP, 12 Eylül darbesinden bu yana en yüksek oyunu almıştır.

30 Mart 2014 Yerel Seçim:
AK Parti yüzde 45.6, CHP yüzde 27.8 oy aldı.
bullet.jpg
(İstifa sorusu üzerine) Geçiniz bunları. Beklediğimiz oranda oy almadık. Ama hiçbir zaman yurttaşlarımı suçlamadım.

10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi:
Erdoğan, yüzde 51.79 oy aldı. CHP ve MHP gibi 14 partinin desteklediği Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 38.44 oy aldı.
bullet.jpg
Bu seçimin galibi Erdoğan değildir. Sayın İhsanoğlu ve sayın Demirtaş'tır. Tatilciler, boykotçular ve diğer sandığa gitmeyen kesimler olmasaydı yüzde 51 oyu bulamayacaktı ve seçim ikinci tura kalacaktı. Parti içinde bir çatlama için ortada bir gerekçe göremiyorum. Kurultaya gitmemizi gerektiren bir sonuç yok.

7 Haziran 2015 Genel Seçim:
AK Parti yüzde 40.9, CHP yüzde 25 oy aldı.
bullet.jpg
Bir dönem kapandı, demokrasi kazandı.

1 Kasım 2015 Genel Seçim:
AK Parti yüzde 49.5, CHP yüzde 25.3 oy aldı.
bullet.jpg
(İstifa sorusu üzerine) CHP'yi diğer partilere benzetmeyin. Az önce de söyledim. Demokrasiyi bu ülkeye getiren bir partiyiz.

16 Nisan 2017 Anayasa Referandumu:
AK Parti yüzde 51.4, CHP yüzde 48.6 oy aldı
bullet.jpg
Bu referandum bir gerçeği ortaya çıkardı, toplumun en az yüzde 50'si buna "Hayır" diyor.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler:
Erdoğan'ın oyu yüzde 52.59, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin oyu ise yüzde 30.64 oldu. Milletvekili seçimlerinde ise AK Parti yüzde 42.56, CHP ise yüzde 22.64 oy aldı.
bullet.jpg
Bu seçimin tek kaybedeni vardır, AK Parti.

Kaynak:CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan hep aynı nakarat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...