Chipset Sürücüsü Sürümü Nereden Anlaşılır ?

Bu konuyu okuyanlar

JeansAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar ekran kartı sürücümüzü kolay bir şekilde bulabiliyoruz fakat chipset sürücüsünün sürümüne nereden bakılıcağını bilmiyorum bunun bir yolu var mıdır? Ayrıca AMD sitesindeki chipset sürücüsü 170 mb civarındayken Anakartımın sitesindeki 1.26 Gb nasıl bu kadar fark olabiliyor.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
AIDA64 indirerek bakabilirsiniz. Ayrıca AMD sitesindeki chipset sürücüsü ek bir sürücü... Anakartın sitesinden indirmen çok daha iyi olacaktır...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Speccy de iş görür. anakartın sitesinden indirmeli.

JeansAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
AIDA64 indirerek bakabilirsiniz. Ayrıca AMD sitesindeki chipset sürücüsü ek bir sürücü... Anakartın sitesinden indirmen çok daha iyi olacaktır...
AMD sitesindeki AMD chipset driver 174 mb. Gigabyte'ın sitesindeki ise AMD Chipset Driver (include chipset \ sata raid \ USB driver) olarak geçiyor benim raid ile felan işim yok ve bu 1.26 GB asıl gigabyte fazla şey koymamışmı dosyaya ki boyutu bu kadar fazla.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
AMD sitesindeki AMD chipset driver 174 mb. Gigabyte'ın sitesindeki ise AMD Chipset Driver (include chipset \ sata raid \ USB driver) olarak geçiyor benim raid ile felan işim yok ve bu 1.26 GB asıl gigabyte fazla şey koymamışmı dosyaya ki boyutu bu kadar fazla.
AMD'nin sitesindeki sadece çipset sürücüsü bu yüzden dosya boyutu az. Anakartın sitesindeki ise, çipset, depolama, ve USB sürücüleri mevcut. Bu yüzden dosya boyutu yüksek.