Chatroulette size neyi çağrıştırıyor?

Bu konuyu okuyanlar

medya724

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Chatroulette nedir ve neden bu kadar hızlı bir şekilde yükselişe geçmiştir? Aslında adından da kolayca anlaşılacağı üzere chatroulette iki ingilizce kelmenin (“chat” + “roulette”) birleşiminden oluşmuştur. Bu kelimelerden chat sohbet etmeyi temsil ederken roulette de şansı temsil etmektedir. Kısacası şans eseri chat yapmak anlamına gelen chatroulette Kasım 2009 da, Andrey Ternovskiy isimli bir Rus öğrenci tarafından tasarlanmıştır. Bu sistem sayesinde isteyen herkes karşısındaki kişiyle, sisteme üye olmadan direkt olarak kameralı sohbet etme imkanı kazanıyor. Andrey, kendisine neden “chatroulette” ismini seçtiklerini sorunca cevap olarak şöyle söylemiştir. “1978 yapımı olan ve Vietnam savaşındaki savaş esirlerine Rus Ruleti oynatılmasını konu alan The Deer Hunter filmini izledikten sonra çok etkilendim ve 2 gün 2 gece uğraştım ve insanların şans eseri istedikleri kişiyle kameralı sohbet imkanı veren bu sistemi tasarladım. İsmini de chatroulette olarak koymamdaki sebep herkesin kendi şanslarıyla yüzleşmesi”

Kaynak Site

Sikkoduality

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef artık bu tür sitelerde takılan kişilerin %99'u erkek, erkeklerin %99'u da abazan kesimden. Yani abazanlık sorunu sadece Türkiye'de değil Dünya çapında.

Rahatlayabiliriz. :D

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
canın sıkkınsa gir takıl başka bir şey değil :D

ommerk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
banlandıktan sonra yönlenedirilen sayfada w-a-d işlemi ile kız-erkek oranını rahatça görebilirsiniz 100 erkeğe bir kız düşüyor :D
her yüz kişiden 90'ı erkek artık :D hemde türk erkeği

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sitenin adını duyunca aklıma penis geliyor. Bir dönem yabancı dil eğitiminde pratik için yönelmiştim. Ne kadar karaktersiz, ahlaksız erkek mahlukat varsa yığılmış siteye. Bu sebeple birkaç denemeden sonra girmedim.