CEYD-A Türkçe Sesli Asistan

Bu konuyu okuyanlar

Cenker Sisman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
3.5 milyon ücretsiz kullanıcıya ulaşan, kullanıcılarının uygulamayı kişiselleştirip geliştirebildiği, 300 binden fazla komut ile eğitilmiş CEYD-A Türkçe Sesli Asistan ile ilgili sunuma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Google asistan yokken bir süre denemiştim. Ama artık asistan var. Başkasına gerek yok.

Cenker Sisman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Google asistan yokken bir süre denemiştim. Ama artık asistan var. Başkasına gerek yok.

---- Mesajlar birleştirildi ----

CEYD-A nın kullanım amacı diğerlerinden farklıdır. Geliştirilebilir yapıdadır. Incelemenizi tavsiye ederim

CEYD-A nın sesli bildirim yapısını da incelemenizi tavsiye ederim

Son düzenleme:

Cenker Sisman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Bildirimleri Programlama
67459

CEYD-A, kendi dili CEYD sayesinde yeni nesil geliştirme imkanı sunuyor. Olay (Event) odaklı programlama imkanı olan CEYD diline son sürümde onnotificationreceived olay komutu eklendi. Bu komutu http://ceyd-a.net/komutekle sayfasından kendi hesabınıza eklediğinizde CEYD-A’dan aldığınız sesli bildirimleri dilediğiniz gibi kodlayıp düzenleyebiliyorsunuz. Eğer bu komutu eklemezseniz bildirimler CEYD-A’nın varsayılan formatında size geliyor. Basit bir örnek vereyim. Aşağıdaki kod ile Whatsapp uygulamasından gelen mesaj başlığı, desktop uygulaması olan Whatsapp Web ise size Notebooktan Whatsapp açıldı mesajını söylüyor. Eğer Hangouts mesajı ise ve gönderen kişi Cenker ise saatin kaç olduğuna göre size Merhaba veya İyi akşamlar deyip şu ana kadar kaç mesaj attığınızı ve son mesajın içeriğini söylüyor. Eğer başka bir kişiden Hangouts mesajları almışsanız değişik şablonlarda gelen mesajı size sesli okuyor.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Reklam kokusu alıyorum

Ceydayı denedim ama hızlı işlem yapmıyor yavaş kalıyor sesi iyi algılamıyor biraz daha gelişmesi lazım

Cenker Sisman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Reklam kokusu alıyorum

Ceydayı denedim ama hızlı işlem yapmıyor yavaş kalıyor sesi iyi algılamıyor biraz daha gelişmesi lazım

Diğerlerinden farkı gizliliği korumak adına kendi cihazınız üzerinde kendine has derleyicisi vardır. Yavaşlığın nedeni komutları cihazınızda işlemesi olabilir. İşlemleri sunucuda değil sizin cihazınızda yapar. Bu nedenle IoT projeleri için idealdir. Geliştirilebilir ve kodlanabilir.
Detayları CEYD-A | CEYD-A sitesinde bulabilirsiniz.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Eğer konu sahibi doğru ise CEYD-A'nın yaratıcısı kendisi.

Bir zamanlar fahiş fiyatlara satıyordu. Ücretsiz kullanma, deneme şansı bile yoktu. O zamanlar ne siri vardı ne de google asistan.

Türk yapımı olduğu için de halen takip ederim.

adresinden yorumları okuyabilir, ücretsiz yükleme yapabilirsiniz. Tabi bir sürü şey paralı üyelik istemekte...

Belki Alexa, Google ya da uzak ihtimal Apple alabilir kendilerini. IoT için daha emekleme evresindeyiz.

Cenker Sisman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Merhaba, fahiş fiyat dediğiniz 9.99 TL ve tek seferdir fiyat. Bu fiyata iyi bir kahvaltı bile etmeniz zor bu zamanda.
İlk zamanlarda 15TL idi ama sonrasında 9.99TL olarak kaldı.
Ayrıca her zaman ücretsiz sürüm vardı. 2015 yılından beri ücretsiz sürüm var. Pro sürüm sonradan ortaya çıktı.
Sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Biz size nasıl güveneceğiz ondan bahsedermisiniz? Sonuçta sesli asistan. Bizi her an dinleyebilecek yetkiye sahip. Birilerine verilerimizin satılmayacağı ne malum? Bir güvence lazım...

Cenker Sisman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Biz size nasıl güveneceğiz ondan bahsedermisiniz? Sonuçta sesli asistan. Bizi her an dinleyebilecek yetkiye sahip. Birilerine verilerimizin satılmayacağı ne malum? Bir güvence lazım...
Sunuma da bakarsanız CEYD-A ses teknolojisinin dışında. Sesi dinleyen Google ın alt yapısı. Android işletim sistemine sağladığı bir yapı. CEYD-A sadece metinleri yorumluyor.
Ayrıca CEYD-A güvenli midir ? Kurulum aşamasında Neden Çok Sayıda İzinler İsteniyor ? sayfasında bilgi bulabilirsiniz.
Güvenip güvenmemek size kalmış tabii ancak ben elimden geldiği kadar açıklayıcı ve güven verici olmaya çalışıyorum.. Kişisel olarak beni tanısanız daha da güveneceğinizi umuyorum. Teknoloji adına araştırma ve geliştirmeye odaklanıyorum . Hayat felsefem olarak ticari düşünce ikinci planda. Peki Pro sürüm niye paralı derseniz 10tl fiyat bile aylık harcamalarıma yetmeyecek düzeyde. Genelde %99 oranında ücretsiz sürüm kullanılıyor. Bu işi hobi olarak senelerce yapıyorum ve projeyi devam ettirmek istiyorum. Tek başına geliştiriyorum ve aylık sunucuların masrafları, Google hizmetlerinin masrafları gibi birçok harcama bulunmakta ve bunlar zarara uğratsa da hobi olarak gördüğüm bir işi devam ettirmek niyetim.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Merhaba, fahiş fiyat dediğiniz 9.99 TL ve tek seferdir fiyat. Bu fiyata iyi bir kahvaltı bile etmeniz zor bu zamanda.
İlk zamanlarda 15TL idi ama sonrasında 9.99TL olarak kaldı.
Ayrıca her zaman ücretsiz sürüm vardı. 2015 yılından beri ücretsiz sürüm var. Pro sürüm sonradan ortaya çıktı.
Sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş.

Sanırım 2013 yılları idi çok emin değilim ama 15 TL'den sanki daha fazlaydı diye hatırlıyorum.

Önemli değil ama yaptığınız yazılım gerçekten önemli bir nirengi taşı bence.

Cenker Sisman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Sanırım 2013 yılları idi çok emin değilim ama 15 TL'den sanki daha fazlaydı diye hatırlıyorum.

Önemli değil ama yaptığınız yazılım gerçekten önemli bir nirengi taşı bence.
Çok teşekkür ederim. Proje 2014 de hayata geçti. 2013 te benzer bir program vardı belki de onunla karıştırılmış da olabilir.
Ücretsiz sürüm zaten vazgeçilmez bir parça.
Ayrıca akademik dünya için geliştirmeler tamamen ücretsiz. Bu sayede CEYD-A bir çok akademik projenin içinde yer aldı ve almaya devam ediyor.
sayfasında bilgileri bulabilirsiniz.

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Yapsın yapsın ona bir şey demiyorum.

Önemli şeylerin pro versiyonunda olduğu uygulama diğerleri gibi yani.

Ayrıca akademik dünya için geliştirmeler tamamen ücretsiz.
Haklısın hocam tamamen ücretsiz pro versiyonu kendiliğinden oluştu.

Son düzenleme:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Cenker bey Arçelik Asista çıkarmış.
Türkiye'nin ilk sesli Türkçe asistanı deniyor. Sizinki mobil sesli asistan olarak geçiyormuş. Keşke ufak da olsa bir cihaz yapsaydınız. :)

Cenker Sisman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Cenker bey Arçelik Asista çıkarmış.
Türkiye'nin ilk sesli Türkçe asistanı deniyor. Sizinki mobil sesli asistan olarak geçiyormuş. Keşke ufak da olsa bir cihaz yapsaydınız. :)
Firmalar zamanında fırsat sunsaydı seneler önce bir ilki başarırdı Ceyd-a. Ama bunun yanında şu anda Android Tv de çalışan ilk ve tek sesli asistan Ceyd-a. Yabancı rakibi de şu ana kadar yok biliyorum. Televizyon kumandasina basarak mikrofonu açıyorsunuz. Hem konusuyorsunuz hem de size sesli cevap veriyor. Ayrıca Ceyd-a nin otomobil sürümü de geliştirilmekte. Umarım destekleyen firmalar olur.

Cenker Sisman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
CEYD-A, kıyaslama konularına da başladı. Başlangıç olarak kalori bilgileri ile ilgili kurgular eklendi.

Uygulamayı bilmeyenler için: CEYD-A, kullanıcılar tarafından da geliştirilen binlerce kurgusu olan bir yapıdadır. Kurgular ortak bir havuzda onaylandığında tüm CEYD-A'lar yapıdan yararlanmakta ve uygulama daha da gelişmektedir. Gelişmeler ister kodlama ile (CEYD Dili) ister görsel blok geliştirmeyle yapılabilmektedir. Blok geliştirmeye interaktif bir örnek: http://ceyd-a.net/main/CEYDBlockly/...=e684b44b6c8fbf4b3e734bef7b470f94d758091a2620
Screenshot_20191230-082146_CEYD-A PRO.jpg
Screenshot_20191230-082434_CEYD-A PRO.jpg
Screenshot_20191230-083313_CEYD-A PRO.jpg