Çevrenizdeki ikiyüzlü insanları görebiliyor musunuz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Yönetici
Moderatör
Hayatımızda o kadar çok gerçek yüzünü görmediğimiz insan varki. Artık kime inanıp kime güveneceğini şaşırıyorsun. Kimin dost kimin düsman olduğunu anlayamıyorsun. Bu konuda çok zor durumdayım. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Lütfen bana biraz öğüt verin.

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Yönetici
Moderatör
Kim var peki
--- Gönderi Güncellendi ---
Yada ne var diyeyim

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Yönetici
Moderatör
Siz benim büyüğümsünüz Yüce rabbim tabiki yeter. Ben sadece insanları kişilikleri bu konuda sizlerin ne düşündüğünü merak ediyorum. Ve bazen bi nasihat insana çok iyi gelebilir bunuda biliyorum. Çok karmaşık şeyler oluyor hayatımda. Rabbime sığınıyorum. Rabbim yardım elini nerden gönderecek onu bilemiyorum işte.

Siz benim büyüğümsünüz Yüce rabbim tabiki yeter. Ben sadece insanları kişilikleri bu konuda sizlerin ne düşündüğünü merak ediyorum. Ve bazen bi nasihat insana çok iyi gelebilir bunuda biliyorum. Çok karmaşık şeyler oluyor hayatımda. Rabbime sığınıyorum. Rabbim yardım elini nerden gönderecek onu bilemiyorum işte.
İmtihan. İnsanoğlu nefis sahibi. İşin içerisine menfaat girdiği vakit bencillik alır başını gider. Bu konuda kimsenin kalbini dahi niyetini bilemeyiz. İkiyüzlü insanlardan uzaklaşmak en iyisi olur zannımca.

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Yönetici
Moderatör
İmtihan. İnsanoğlu nefis sahibi. İşin içerisine menfaat girdiği vakit bencillik alır başını gider. Bu konuda kimsenin kalbini dahi niyetini bilemeyiz. İkiyüzlü insanlardan uzaklaşmak en iyisi olur zannımca.
Haklısınız ama kimin ikiyüzlü olduğünu kimin olmadığını anlayamıyorum. Kime sorsam ben doğruyu söylüyorum diyor

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Yönetici
Moderatör

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Yönetici
Moderatör
Dediği bir dediğini tutmayan zevk peşinde içinde merhamet kalmamış kandıran küçük görenler iki yüzlü oluyor genelde
Benim iki yüzlü tanımım farklı. Gelip senin yanında seni yere göğe sığdıramayan arkandanda iftiralar atan gıybetini yapan

Bu şekilde konuştuğunuz vakit paranoyak olarak adlandırılırsınız.
Günümüzde insanların ciddi bir kısmının yozlaştığı gerçek.
Bu yozlaşma neticesinde söylenen yalanlar da bu tip insanları doğuruyor.
Lakin paranoyak denmemesi için bunları altyapısı sağlam ve ayakları yere basan, gerçekçi bir şekilde misal örneklerle açıklayın ki böyle bir intiba bırakmayın.

Yine de bence en kötüsü iki yüzlülük değil, yanlışın kabullenilmesidir.
Yani misal devlet görevlerinde rüşvet kötüdür ama daha kötüsü rüşvetin artık yavaş yavaş normal görülmeye başlamasıdır.
Tekrar misal devlet görevlerinde hırsızlık kötüdür ama daha kötüsü hırsızlığın çalıyor ama çalışıyor diyerek normalleştirilmeye başlamasıdır.
Tekrar misal bugün kahraman olanın yarın hain olması, bugün hainin olanın yarın kahraman olması, sonra tekrar bu döngüde gidip gelmesidir.
Gerçek sorun yozlaşmadır.

stat counter