Cep telefonu öneriniz

Bu konuyu okuyanlar

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
arkadaşlar yenı cep telefonu almayı düşünüyorum.telefonda aradığım özellıkler:

1- vıdeo çekmeyı düşündüğümden kamerasının kalıtelı olması.

2- müzık dınlemeyı düşündüğümden ses kalıtesının ıyı olması

3- 3 g özellığı olması

4-usb kablosuyla bılgısayarıma bağlanarak ınternet kullanabılır olması

5- hafif ve ebatlarının küçük olması.

6-fiyat aralığı olarak 400-450 maksımum 500 tl olması
bazıları androıd işletım sıstemınden bahsedıyor.ama ne işe yaradını pek anlamıyorum.benım anlayacağım şekılde anlatacak bırılerı varsa çok memnun olurum

bu özellıklere sahıp nokıa ve samsung cep telefonu önerılerınızı beklıyorum

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sonyi neden tercih etmiyorsun?.
Sony ericsson hd video ve fotoğraf çeken serisine göz at derim;)
Nokiaya bulaşma derim.

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
galaxy gio samsung, optimus one lg modelidir arkadaşım ve bu fiyata tavsiye edilebilecek en iyi smartphone modelleridir. fiyatı biraz arttırabilirsen huawei ideos x5 tavsiye edilebilir.
bu arada android kabaca tanımla; mobil cihazlar için kullanılan google ve linux tarafından ortaklaşa geliştirilmiş, sürekli gelişime açık, içerisinde bulunan android market sayesinde yüzlerce ücretsiz oyun ve uygulamaya erişmeni sağlayan bir işletim sistemidir.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
[video=youtube;YP63lUiDzVs]http://www.youtube.com/watch?v=YP63lUiDzVs&feature=player_embedded#![/video]

TEKNİK DETAY TABLOSU
Ekran 3.8", 480 x 800, Kapasitif
Hafıza 4 GB + microSD (32 GB'a kadar)
Kamera 5 MP, led Flaş, 720p kayıt
Kablosuz Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1
Bekleme/ konuşma süresi 6 Saat/ 300 Saat
Ağırlık 138g

Sanırım senin isteklerini karşılayabilir.. lakin kamera konusunda sürekli bir kötüleme okuyorum bunuda not olarak düşmek istedim.

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Sonyi neden tercih etmiyorsun?.
Sony ericsson hd video ve fotoğraf çeken serisine göz at derim;)
Nokiaya bulaşma derim.
yanı en kalıtelı telefon markası denılınce aklıma nokıa sonra samsung gelıyor.nokıa ya nıye bulaşam dedın anlamadım
galaxy gio samsung, optimus one lg modelidir arkadaşım ve bu fiyata tavsiye edilebilecek en iyi smartphone modelleridir. fiyatı biraz arttırabilirsen huawei ideos x5 tavsiye edilebilir.
bu arada android kabaca tanımla; mobil cihazlar için kullanılan google ve linux tarafından ortaklaşa geliştirilmiş, sürekli gelişime açık, içerisinde bulunan android market sayesinde yüzlerce ücretsiz oyun ve uygulamaya erişmeni sağlayan bir işletim sistemidir.
teelfonu ılk almaya karar verdığımde galaxy gıo nun teknosa da kampanyasını gördum.hoşuma gıttı ama kampanya burada gecerlı değilmışyanı fıyatı burada 599 tl.huawei ideos ılk defa duydum.yanı androıd sybıan işletım sıstemınden daha ıyı öyle mı?ama burada bu teelfonla ılgılı yorumları okudum.güncelını yükleyınce garantıden çıkıyor bazılarıda yavaşlıyor dıye şikayetlerde bulunmuş
[video=youtube;YP63lUiDzVs]http://www.youtube.com/watch?v=YP63lUiDzVs&feature=player_embedded#![/video]

TEKNİK DETAY TABLOSU
Ekran 3.8", 480 x 800, Kapasitif
Hafıza 4 GB + microSD (32 GB'a kadar)
Kamera 5 MP, led Flaş, 720p kayıt
Kablosuz Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1
Bekleme/ konuşma süresi 6 Saat/ 300 Saat
Ağırlık 138g

Sanırım senin isteklerini karşılayabilir.. lakin kamera konusunda sürekli bir kötüleme okuyorum bunuda not olarak düşmek istedim.
güzel telefona benzıyor

arkadaşlar şuan çift hatlı general mobıle dst 700 kullanıyıorum.ılk aldığımda bıraz memnun kalmıştım.ama şuan aldığıma çok pişmanım.kamera göruntusu çok kötü ve usb ıle bılgısayara bağlanamıyorum.teelfonu her açıp kapttığımda şarjından bır çızgı gıdıyor aradabır kendı kendıne kapanıyor.artık çın malı teelfon almayı kesınlıkle düşünmuyorum

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
nokia alma dokunmatik cihazları berbat, bu aralıkta ancak htc veya sony ericssson uyar senin tanımına.

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Android mükemmel olduğu için Java VM ile çalışabiliyor ancak!..

nokia alma dokunmatik cihazları berbat, bu aralıkta ancak htc veya sony ericssson uyar senin tanımına.

bugün telefoncuya gıttım.sanırım nokıa nın androıdı yokmuş
samsung gıo ve mını olanına baktım.gıo fena teelfona benzemıyor
fiyatı genelde 550 tl ama teknosa da 599 tl.hatta bı yerde turkcel bayısınde sordum adam 475 dedı.bunu diğer satııclarına söledığımde bana ıstanbul garantılı olabıleceğınden böyle ucuz oldunu söledıler.normalde samsung teelfonların anabayısı mı ne genpa,telpa vs falanmış
güvenlı olarak sızce telefon nerden alabılırım?

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Keşke İmkanın Olsa Xperia Serisinden al Diyeceğim AmaMadem İmkanların Kısıtlı, O Zaman huawei ideos x5 Kesinlikle Al Derim. Nokia Daha Yenı Yeni Dokunmatik ( Bastırmatik) Telefon Yapıyor. Uzak Dur Derim.Tabii Kış Ortasında Olduğumuzu Gözönüne Aldığında İllaki Bir Takoz Lazım Olur Dersen O Başka.

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Nokia dokunmatik kullandığımdan biliyorum;)
Bazı markalar vardır sadece adı duyulduğu için satılır.Ama bazı markalar vardır adı duyulmaz ama kalitelidir.
Ben şahsen sony vivaz alacaktım ki maalesef bulunduğum şehirde yok sadece iki üç yerde sıfır xperia var :s
En sonunda dayanamayıp sordum tabi neden sony bulunmuyor?Kötü olduğundan mı? diye.Adam Nokia ve Samsungu biliyorlar diğer markalar pek bilinmiyor...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
türkiye garantisi olup olmadığına bak en son telpa idi distribütörü, yurt dışı cihazı olmadığı sürece sıkıntı yaşamazssın kolay kolay.

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Keşke İmkanın Olsa Xperia Serisinden al Diyeceğim AmaMadem İmkanların Kısıtlı, O Zaman huawei ideos x5 Kesinlikle Al Derim. Nokia Daha Yenı Yeni Dokunmatik ( Bastırmatik) Telefon Yapıyor. Uzak Dur Derim.Tabii Kış Ortasında Olduğumuzu Gözönüne Aldığında İllaki Bir Takoz Lazım Olur Dersen O Başka.
xperıa hangı modelın serısı
türkiye garantisi olup olmadığına bak en son telpa idi distribütörü, yurt dışı cihazı olmadığı sürece sıkıntı yaşamazssın kolay kolay.
genpa falanda dıyorlar.yurtdışı cıhazı olmadığını nasıl anlıcam

arkadaşlar bırde blackbery ve ıpad lar hakkında bılgı verırsenız çok memnun olurum.yanı bu telefonların özellığı ne?,
bırde en güvenılır satış noktaları olarak nerelerı önerebılırsınız.mesela teknosa,gold falan güvenlı yerlermıdır?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Sorduğun soruda bile çelişki var :) teknosadan bahsediyorsun... Kesinlikle bir sorunla karşılaşmazsın ki kaldıki karşılaştın muhakkak sana hertürlü yardımı sunucaklardır..

Ama Turkcell TIM'lerde senin tercih sebebin olabilir diye düşünüyorum...

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yanı en kalıtelı telefon markası denılınce aklıma nokıa sonra samsung gelıyor.nokıa ya nıye bulaşam dedın anlamadım

teelfonu ılk almaya karar verdığımde galaxy gıo nun teknosa da kampanyasını gördum.hoşuma gıttı ama kampanya burada gecerlı değilmışyanı fıyatı burada 599 tl.huawei ideos ılk defa duydum.yanı androıd sybıan işletım sıstemınden daha ıyı öyle mı?ama burada bu teelfonla ılgılı yorumları okudum.güncelını yükleyınce garantıden çıkıyor bazılarıda yavaşlıyor dıye şikayetlerde bulunmuş

güzel telefona benzıyor

arkadaşlar şuan çift hatlı general mobıle dst 700 kullanıyıorum.ılk aldığımda bıraz memnun kalmıştım.ama şuan aldığıma çok pişmanım.kamera göruntusu çok kötü ve usb ıle bılgısayara bağlanamıyorum.teelfonu her açıp kapttığımda şarjından bır çızgı gıdıyor aradabır kendı kendıne kapanıyor.artık çın malı teelfon almayı kesınlıkle düşünmuyorum
arkadaşım general mobile çinmalı diil yerli bir firmadır

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Sorduğun soruda bile çelişki var :) teknosadan bahsediyorsun... Kesinlikle bir sorunla karşılaşmazsın ki kaldıki karşılaştın muhakkak sana hertürlü yardımı sunucaklardır..

Ama Turkcell TIM'lerde senin tercih sebebin olabilir diye düşünüyorum...

turkcel TIM ne anlamadım?teknosa normal pıyasan pahalı.ya dığerlerı nasıl bımex,vs
arkadaşım general mobile çinmalı diil yerli bir firmadır
herkes uzak doğu malı dıyor

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
herkesin dediyine ne bakıyosun uzak doguyla ilgisi bile yok abd li bi şirketti türkler aldı tabi yüzde yüz yerli üretim yapıyor diyemem exper casper nekadar yerliyse bu firmada okadar yerli videoyu izleye bilirseniz daha açıklayıcı olacaktır
http://shiftdelete.net/general-mobile-e-tab-hakkinda-her-sey-32384.html
yanı sonuc olarak general mobıle kullanmayı düşünmuyorum.teelfonu her açlışı kapanışta şarjdan bı çızgı gıdıyor,başka sorunları da var tabıı

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yanı sonuc olarak general mobıle kullanmayı düşünmuyorum.teelfonu her açlışı kapanışta şarjdan bı çızgı gıdıyor,başka sorunları da var tabıı
bende tawsiye etmem malzeme kalitesi düşük kamera ekran yetersiz söylediyin fiyata galaxsy mini dicem ama kamera biraz yetersiz gele bilir sana