Çek Ellerini Hayatının Üstünden!

Bu konuyu okuyanlar

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Herkesin bu hayatta sevgiyi bulma ve onu yaşama şansı vardır. Üstelik bu şans herkese eşit olarak dağıtılmıştır. Siz sadece ellerinizi kendi hayatınızın üstünden çekin, yeter!

eller_ve_adam.jpg

Bildiğim ve inandığım fikirlerden biri şudur: Bu yaşamda kimse sizi, sizden daha fazla engelleyemez. Düşünceleriniz, inançlarınız ve kendinize yapıştırdığınız sıfatlar yüzünden engellenirsiniz.

Aşkın bazı insanları seçtiğini ve kendinizin bu insanlar arasında olmadığını düşünüyorsanız, muhtemelen bu doğrudur çünkü siz inandığınız şekilsiniz.

Çok güzel kadınların aşkı yakaladığına inanıyor ve kendinizi çirkin buluyorsanız; bunu hareketlerinize, sözlerinize yansıtırsınız. Bilinçaltınız hep şu cümlenin sinyalini gönderir: “Ben aşık olunacak kadar güzel bir kadın değilim!”

Göğüslerinizin büyük veya küçük olmasına, kilonuzun az veya fazla olmasına, gözlerinizin rengine, burnunuza, kalçanıza, bacak boyunuza, her şeye kafayı takabilirsiniz. Kusur dediğiniz şeylerin, aşk hayatınıza şekil verdiğine de inanabilirsiniz. Bu inandığınız yanlış, sizin aşkla aranıza mesafe koymanızdan başka işe yaramaz.

Sahip olduğunuz zenginlikler yerine, kusur gördüklerinize kafayı takarsanız, aşk elbette sizin yanınızdan geçmeyecektir. Ellerinizi kendi hayatınızın üstünden çekmekle işe başlayın. Kendi koyduğunuz engelleri kaldırın.

Muhteşem bir vücudunuz olmayabilir, tüm ömrünüz boyunca da olmayacaktır. Bunu kabul edin. Yaptıracağınız hiçbir estetik ameliyat, sizin istediğiniz kişi olmanızı sağlamaz. Yaptırdığınız ve size göre düzeltilmiş her noktanızın ardından, ona uymayan başka bir yeriniz çıkacaktır. Kendinizi sevmek ZORUNDASINIZ! Bu sizsiniz işte, ötesi yok! Sizi böyle sevecekler, böyle sevilmeyi hak ediyorsunuz.

İçinizde bulunan güzellikleri ortaya dökün. Sizin sandığınızın aksine, çok güzel olan kadınlar da aşkı yakalayamamaktan şikayetçidir. Onlara sorun, aldığınız cevap şuna yakın olacaktır: “Güzellik elbette pek çok noktada işime yarıyor ama beni ben olduğum için seven kimseye rastlayamadım. Bedenimin peşinde koşan çok var ama ruhumun ve aklımın kıvrımlarını görmüyorlar!”

Aşkı bulmak mı istiyorsunuz? Kendinizi sevmekle ama gerçekten sevmekle işe başlayın. Ego, ukalalık, şımarıklık, kendini beğenmişlik, kendini sevmek değildir. Tam tersi o insanlar kendileriyle ciddi bir savaş içindedirler. İçinizdekileri ortaya çıkarın. Yeteneklerinizi, zekanızı, güzelliğinizi, ruhunuzu, sevme kapasitenizi meydana dökün. Bunlar aşkın yönünü size çevirir. Kaldırın tüm kısıtlamaları, kendinizden utanmaktan vazgeçin. Hiçbir güzellik kendine güvenmek kadar çekici değildir. Çekin ellerinizi hayatınızın üstünden, o gideceği yolu bilir!
Candan Ünal