Cd'lerde ki cd key nedir?

Bu konuyu okuyanlar

temmahuml

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar benim ailem internetten alış verişe karşı. bu yüzden CD almak istiyorum fakat benim PC'de CD girişi yok. Öğrendiğime göre CD'lerde cd key varmış. bana bunu bir açıklarsanız sevinirim.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
arkadaşlar benim ailem internetten alış verişe karşı. bu yüzden CD almak istiyorum fakat benim PC'de CD girişi yok. Öğrendiğime göre CD'lerde cd key varmış. bana bunu bir açıklarsanız sevinirim.

Cd Key - Serial Bunlar Oyunları veya programları aktif etmeniz için kullanılır. Harici dvd rom veya dvd writer alabilirsin.

temmahuml

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cd Key - Serial Bunlar Oyunları veya programları aktif etmeniz için kullanılır. harici dvd rom veya dvd writer alabilirsin.
benim bildiğim CD Key firmaların oyunlarını internet üzerinden sattıkları programlarda da ( steam, origins, uplay vs) oyunu satın almak için kullanılıyor.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
benim bildiğim CD Key firmaların oyunlarını internet üzerinden sattıkları programlarda da ( steam, origins, uplay vs) oyunu satın almak için kullanılıyor.

Benim söylediğim zaten hem internetten satışı yapılan oyunlar/programlar hemde cd/dvd'den satılan oyunlar/programlar için geçerlidir

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bilgisayarın eski ise cd ya da dvd oyunlarını oynaman zor olabilir? öncelikle sağlam indir ya da full prog. lardan yükle oyunları filan ... cd key de dahil oluyor, alır yapıştırırsın. fakat online oynayamazsın. ama kontrol etmiş olursun bilgisayarını, kaldırabiliyor mu diye...

temmahuml

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarın eski ise cd ya da dvd oyunlarını oynaman zor olabilir? öncelikle sağlam indir ya da full prog. lardan yükle oyunları filan ... cd key de dahil oluyor, alır yapıştırırsın. fakat online oynayamazsın. ama kontrol etmiş olursun bilgisayarını, kaldırabiliyor mu diye...
bilgisayarım kaldırabilir o konuda bir sıkıntım yok teşekkür ederim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Benim söylediğim zaten hem internetten satışı yapılan oyunlar/programlar hemde cd/dvd'den satılan oyunlar/programlar için geçerlidir
yani bir örnek vereyim. atıyorum battlefield 1 almak istiyorum. ben oyun CD'sini herhangi bir teknoloji mağazasından alıp CD'de bulunan CD Keyi Origins'e girersem oyunu alabilir miyim?

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
@temmahuml İnsanlar önce torrentten indirip ya da cd'den yükleyip sonra gerekli aracı programa(origin,steam) girip anahtarı girdiğinde oyunu aktif etmiş olurlar. Benim bildiğim bu.

Ya da cd'den yüklediğinde eğer senden girişte anahtarı isterse girersin yine.

temmahuml

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@temmahuml İnsanlar önce torrentten indirip ya da cd'den yükleyip sonra gerekli aracı programa(origin,steam) girip anahtarı girdiğinde oyunu aktif etmiş olurlar. Benim bildiğim bu.

Ya da cd'den yüklediğinde eğer senden girişte anahtarı isterse girersin yine.
ama şöyle bir sıkıntı var benim PC'de CD girişi yok

Reaksiyon puanı
30
Yıl 2017 olmuş internetten alışverişe karşı olmak? Öyleyse 150 tl verip ayrıca bir CD-ROM alman gerektiğini söyle onlara.

Son mesajlar