Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Brave Browser kullanın arkadaşlar 10 numara tarayıcı daha önce neden kullanmamışım dedim resmen. Deneyin farkı görün. Chrome , Firefox , Opera sildirecek bir tarayıcı. Zaten Chrome'da Windows gibi Telemetry yüklüyor onları kapatmazsanız kasma yapıyor. Chrome'nda artık esprisi kalmayacak.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Brave Browser kullanın arkadaşlar 10 numara tarayıcı daha önce neden kullanmamışım dedim resmen. Deneyin farkı görün. Chrome , Firefox , Opera sildirecek bir tarayıcı. Zaten Chrome'da Windows gibi Telemetry yüklüyor onları kapatmazsanız kasma yapıyor. Chrome'nda artık esprisi kalmayacak.
Evet ben de Brave Browser kullanıyorum. En azından bu gibi tarayıcılardan çok daha özgün hem tasarım hem de özellik anlamında.

Bir de bu bahsettiğiniz Chrome’daki telemetriyi nasıl kapatabiliyoruz? Chrome Flags kısmından mı yoksa ayarlardan mı?

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
çok yavaş geldi , avastın ismi değiştirilmiş versiyonu.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Evet ben de Brave Browser kullanıyorum. En azından bu gibi tarayıcılardan çok daha özgün hem tasarım hem de özellik anlamında.
..
Brave için şu ifade doğru mu acaba ?
https://tr.wikipedia.org/wiki/Brave_(yazılım)
Brave açık kaynak kodlu, çapraz platform web tarayıcı yazılımı. Chromium tabanlı geliştirilmekte olan Brave, varsayılan olarak reklam engelleme özelliğine sahip iken, engellenen reklamlar yerine kendi envanterinde bulunan reklamları göstermeyi hedeflemektedir.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

Bir de bu bahsettiğiniz Chrome’daki telemetriyi nasıl kapatabiliyoruz? Chrome Flags kısmından mı yoksa ayarlardan mı?

Onu bilmiyorum hiç bakmadım bir arkadaşım önerisiydi kurdum denedim hoşuma gitti kendi reklam engelleyicisini kapattım AdGuard kurdum sende öyle yap.

İyi de kullanıcı zaten reklamdan kaçmak ve tarayıcıyı hızlandırmak isterken bu ne perhiz... Başkasının reklamları kötü, bizimki iyi diyor herhalde

Hocam kendi reklam engelleyicisini kapatıp AdGuard kurup kullanmak daha iyi değil mi ama şunu da ekliyim kendi reklam engelleyicisi daha güzel çalışıyor sanki bana göre.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Neden bu projenin sizi bu denli heveslendirdiğini anlayamadım. Hani iyi güzel tamam da, alın kurun temiz temiz Chromiumunuzu temiz temiz kullanın. CCleaner insanlık namına şu an ne yapıyor ki hiç alakası olmadığı browser işine atladığında bir şey bekleyelim? Kusura bakmayın ben biraz örümcek kafalıyım, şu çatal bıçak işlerinden hiç anlamam ve mantar gibi türeyen şu tarayıcılar bana pek sevimli gelmiyor. Şu browser, bu browser şöyle browser böyle browser. Hepsi de Chromium tabanlı garip garip şeyler, kurun Chromium'u rahatlayın madem. Bir kaç eklentiyle temiz temiz kullanırsınız.

Bu arada, Brave'in hizmet ve hedefi bir noktada farklı. Brave site reklamlarını değiştiriyor, ancak bunu yaparken daha küçük çaplı sitelerin reklamlarını alıyor. Yani bir noktada idealist, reklamları endüstri tekelinden çıkarma gibi bir hevesi var. Ama tertemiz ublocklu fayırfoks kullanıyorum işte, ne gereği var böyle atraksiyonlara.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Neden bu projenin sizi bu denli heveslendirdiğini anlayamadım. Hani iyi güzel tamam da, alın kurun temiz temiz Chromiumunuzu temiz temiz kullanın. CCleaner insanlık namına şu an ne yapıyor ki hiç alakası olmadığı browser işine atladığında bir şey bekleyelim? Kusura bakmayın ben biraz örümcek kafalıyım, şu çatal bıçak işlerinden hiç anlamam ve mantar gibi türeyen şu tarayıcılar bana pek sevimli gelmiyor. Şu browser, bu browser şöyle browser böyle browser. Hepsi de Chromium tabanlı garip garip şeyler, kurun Chromium'u rahatlayın madem. Bir kaç eklentiyle temiz temiz kullanırsınız.

Bu arada, Brave'in hizmet ve hedefi bir noktada farklı. Brave site reklamlarını değiştiriyor, ancak bunu yaparken daha küçük çaplı sitelerin reklamlarını alıyor. Yani bir noktada idealist, reklamları endüstri tekelinden çıkarma gibi bir hevesi var. Ama tertemiz ublocklu fayırfoks kullanıyorum işte, ne gereği var böyle atraksiyonlara.

Chromium kurdum bir çok siteyi açmıyor bile eklenti dahi kuramıyorsun hata veriyor sürekli 404 hatası veriyor Chrome desen Telemetri yüklüyor sürekli oda güvenli değil artık Firefox kullandım yavaş kalıyor Opera da öyle mesela. Ama Brave kurdum dün keşke daha önce kursaydım dedim çok güzel bir tarayıcı kolay kolay da silmem gibi duruyor. Ben normalde Edge kullanıcaktım kasma sorunu var onda da

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Chromium kurdum bir çok siteyi açmıyor bile eklenti dahi kuramıyorsun hata veriyor sürekli 404 hatası veriyor Chrome desen Telemetri yüklüyor sürekli oda güvenli değil artık Firefox kullandım yavaş kalıyor Opera da öyle mesela. Ama Brave kurdum dün keşke daha önce kursaydım dedim çok güzel bir tarayıcı kolay kolay da silmem gibi duruyor. Ben normalde Edge kullanıcaktım kasma sorunu var onda da
Valla bilmiyordum. Hani elimizi eteğimizi çekmişiz piyasadan.

Reaksiyon puanı
303

Chromium yerine chrome kurmak daha mantıklı bence chromium un entegre flash player i yok diye biliyorum...
En güzel Mozilla Firefox kullanımı kolay, chrome dan hızlı, arayüzü basit daha ne olsun ki Phoenix ağam ?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Chromium yerine chrome kurmak daha mantıklı bence chromium un entegre flash player i yok diye biliyorum...
En güzel Mozilla Firefox kullanımı kolay, chrome dan hızlı, arayüzü basit daha ne olsun ki Phoenix ağam ?

Yok be Firefox da güzel değil kullandım baya yine Chrome'a döndüm. Şuan Brave kullanıyorum Chrome vs ne varsa sildim sistemden.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Chrome dan daha hızlı açıyor ama ben öyle gözlemledim...

Hocam çok sık Windows değiştiren çok sık program test yapıp deneyen biraz pimpirikli biriyimdir :) Her programın incelemesini yorumlarını detaylı şekilde araştırır denerim beğenmezsem anında silerim. Firefox , Opera , Chrome , Brave Browser ,Edge Dev Channel ve Canary Channel , Torch Browser , Ccleaner Browser ne varsa hepsini kullandım. Bana göre hızlı ve stabil gelenler sadece Torch Browser , Opera ve Brave Browser'dır. Bu arada denemek istersen eğer Microsoft Chromium tabanlı yeni tarayıcı çıkardı yukarda yazdım ikisini de deneyebilirsin Türkçe yapamadım tabi ingilizce oluyor sadece ama denemek istersen linki vereyim bak. Windows 10'da gelen Edge'yi adamlar bıraktı artık sadece buna çalışıyorlar eğer Windows 10'da gelen Edge'yi kullanan varsa bıraksın derim çünkü ona bakmıyorlar artık çok sorunu çıkıyor.

Microsoft Edge Canary & Dev Channel Browser

Reaksiyon puanı
303
Hocam çok sık Windows değiştiren çok sık program test yapıp deneyen biraz pimpirikli biriyimdir :) Her programın incelemesini yorumlarını detaylı şekilde araştırır denerim beğenmezsem anında silerim. Firefox , Opera , Chrome , Brave Browser ,Edge Dev Channel ve Canary Channel , Torch Browser , Ccleaner Browser ne varsa hepsini kullandım. Bana göre hızlı ve stabil gelenler sadece Torch Browser , Opera ve Brave Browser'dır. Bu arada denemek istersen eğer Microsoft Chromium tabanlı yeni tarayıcı çıkardı yukarda yazdım ikisini de deneyebilirsin Türkçe yapamadım tabi ingilizce oluyor sadece ama denemek istersen linki vereyim bak. Windows 10'da gelen Edge'yi adamlar bıraktı artık sadece buna çalışıyorlar eğer Windows 10'da gelen Edge'yi kullanan varsa bıraksın derim çünkü ona bakmıyorlar artık çok sorunu çıkıyor.

Microsoft Edge Canary & Dev Channel Browser
peki hocam "if you say so"
ayrıca edge chromium u denedim sağol yinede ?

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Gerçekten bıktırdılar adamı ya. Herkes tarayıcı çıkarıyor. En az ram kullanımı ve en hızlı olan hangisi ? Zaten geneli chromium alt yapılı. 2 motor var zaten piyasada.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Gerçekten bıktırdılar adamı ya. Herkes tarayıcı çıkarıyor. En az ram kullanımı ve en hızlı olan hangisi ? Zaten geneli chromium alt yapılı. 2 motor var zaten piyasada.

Brave Browser fena değil hatta sadece onu kullanıyordum ama kendi reklam engelleyicisi siteleri nasıl engelliyorsa ne video oynatıyor ne gif açıyor ne de siteyi tam görüntülüyordu çok araştırdım rastgele kendim buldum kendi reklam engelleyicisini kapattığın zaman siteler sorunsuz açılıyordu ama geri açınca yarım yamalak oluyordu sonra zaten sildim. Mozilla desen zaten tırt. Geç yüklüyor siteleri. Vivaldi var oda fena değil aslında bir sürü detaylı ayarı falan var kullanılabilir hız konusunda da iyi. Ben yine Chrome'a döndüm tabi. Şuan sistem de Vivaldi ve Chrome kurulu ikisini de kullanıyorum. Öneririm size de.

Hem az yakan, hem 300 km/saat hızlara ulaşan araç arıyor gibiyiz. Öyle bir araç ancak elektrikli araçlar tarafında mümkün galiba..

The best browser 2019: a faster, safer way to get online
gibi incelemeler bu konuda fikir verebilir.

O tarz siteler hep para alıyor sanırım hangisine baksam birinci sırada hep Mozilla oluyor bazıların da ise Chrome. Bence hepsini indirip kurup denemek lazım anca o zaman bulunur size özel tarayıcı.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Chrome RAM düşmanı, RAM miktarım 2 GB olduğu için kullanmayı bıraktım. Opera GX'e geçtim. Gaming browser diye kötü yaklaşmayın, siyah teması gayet hoş ve RAM kullanımını sınırlama imkanınız var. Buyrun ekran görüntüsü.
1565526772641.png
Denemek isterseniz diye linki bırakıyorum buraya. Opera GX | Gaming Browser | Opera

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Chrome RAM harcamıyor ki 64 bit sistem kullanıyorum önceden 2 GB ram kullanıyordum nadiren sorun oluyordu şimdi 3GB kullanıyorum aynı anda 50 sekme açınca dahi sorun yok.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Şu an opera gx, ccleaner broser, yandex, cent kullanıyorum. Bazen tv izlemek istediğim yerler oluyor ya da netflix falan en sıkıntısız hangisiyse ona geçiyorum. Ccleaner'dan daha hızlı gibi gördüğüm opera gx ve yandex. Cent'te hızlı gibi ama alt yapılar aynı bildiğim.

En son yazımdan sonra bunları deniyorum şimdi. Firefox abartılıyor bence.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Şu an opera gx, ccleaner broser, yandex, cent kullanıyorum. Bazen tv izlemek istediğim yerler oluyor ya da netflix falan en sıkıntısız hangisiyse ona geçiyorum. Ccleaner'dan daha hızlı gibi gördüğüm opera gx ve yandex. Cent'te hızlı gibi ama alt yapılar aynı bildiğim.

En son yazımdan sonra bunları deniyorum şimdi. Firefox abartılıyor bence.

Fazlasıyla hemde ;)

Reaksiyon puanı
191
Firefox abartılmıyor. Çoğu insanın Firefox kullanma sebebi Chrome'dan çok daha özelleştirilebilir olması. Buna ek olarak daha önemli bir sebep de yok değil. Piyasada sadece Chromium tabanlı, Blink motorunu kullanan tarayıcılar ve Gecko motorunu kullanan Firefox kaldı. Google'ın internet tarayıcılarında tekelleşmesini istemeyenlerin Firefox kullanıp kullandırmasında ne sakınca görüyorsunuz anlamadım. İridium, ungoogled-Chromium veya Vivaldi ile karşılaştırılsa hadi neyse diyeceğim ama Opera :D
Önyargı gibi gözükmesin fakat, Çinli antivirüs firması 360 Total Security'nin satın aldığı, clickbaitler ile kurdurmaya çalıştığı tarayıcıyı kullanmayı tercih etmiyorum.

Son mesajlar