Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

The Undertaker

Doçent
Konusu açılmışken CCleaner yerine BleachBit öneririm, komite ayarları açıldığında CCleaner'a göre çok daha fazla derin arama ve gereksiz dosya ile klasörleri temizleme işlemi yapabiliyor hem de açık kaynak.
Ccleaner'i hiç sevmiyorum zaten. Wise var bir de Glary var bu ikisi arasında hangisi daha iyidir sizce?

abd1907

Asistan
Chrome'da otomatik olarak sekme yenileme saçmalığından sonra dün bıraktım şuan Opera kullanıyorum ve memnunum fakat bu tarayıcıya da bir şans vereceğim.
Chrome... Yıllardır severek kullandığım tarayıcı lanet olası bir sorun ve bu sorunu bir türlü çözemediğim için elveda demek zorunda kaldım.

NESDelisi

Profesör
Ben hız manyağı değilim, bana güvenliliği ve özelleşltirmeyi sunan Mozilla'dır. Üzgünüm ama Mozilla Firefox ile Google Chrome açılış testi yapılsa benim pc'de, Mozilla Firefox rahatça alır.

CoderxL

Doçent
Windows : Mozilla Firefox
Linux : Opera
Magaza : Chrome

Ben Bir Mozillaciyım, Senelerdir Kullandıgım IHTIYACLARIMI Karsılayan Tek Tarayıcı.. Magaza Eger Mozillada olmus olsa suan Hersey cok daha Güzel Konumda olacagıdan Süpem Yok..

Cbrowser denedım Yedek makınada ama Bı TAT Alamadım Ben, Bırsey yapılıyorsa Özentı olmadan Kodlanacak Bir yol cızılıp Gıdılecek, Bana Göre Cb Gereksız, Cunku Sonucta Chrome Aynısı :)

Halen Hıc Bırı Mozilla ETMIYOR...

The Undertaker

Doçent
Windows : Mozilla Firefox
Linux : Opera
Magaza : Chrome

Ben Bir Mozillaciyım, Senelerdir Kullandıgım IHTIYACLARIMI Karsılayan Tek Tarayıcı.. Magaza Eger Mozillada olmus olsa suan Hersey cok daha Güzel Konumda olacagıdan Süpem Yok..

Cbrowser denedım Yedek makınada ama Bı TAT Alamadım Ben, Bırsey yapılıyorsa Özentı olmadan Kodlanacak Bir yol cızılıp Gıdılecek, Bana Göre Cb Gereksız, Cunku Sonucta Chrome Aynısı :)

Halen Hıc Bırı Mozilla ETMIYOR...
Bende mozilla kullanırım ama illa da mozilla dememek lazım. Opera var Opera GX Brave Browser var deneyip test etmek gerek.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Pek bilgim yok fakat Chromium Web Tarayıcısının bazıları virüslü oluyormuş doğru mu?
Chromium, açık kaynak kodlu bir web tarayıcısı projesidir. Ancak taklit veya sahte Chromium tabanlı tarayıcılar olabilir, bunlar içinde zararlı kod barındıran kötü amaçlı yazılım türleridir; Chromium malware adıyla da literatüre geçmiştir. Örnek olarak: BeagleBrowser, BrowserAir, BoBrowser, Chedot, eFast, Fusion, MyBrowser, Olcinium, Palikan, Qword, Tortuga, Torch verilebilir. Bkz. Bu noktada, böylesi bir aldatmacaya düşmemek için indirip kullanacağınız tarayıcıyı her zaman resmi web sitesinden ya da güvenilir kaynaklardan edinmek önemlidir. :)

The Undertaker

Doçent
Chromium, açık kaynak kodlu bir web tarayıcısı projesidir. Ancak taklit veya sahte Chromium tabanlı tarayıcılar olabilir, bunlar içinde zararlı kod barındıran kötü amaçlı yazılım türleridir; Chromium malware adıyla da literatüre geçmiştir. Örnek olarak: BeagleBrowser, BrowserAir, BoBrowser, Chedot, eFast, Fusion, MyBrowser, Olcinium, Palikan, Qword, Tortuga, Torch verilebilir. Bkz. Bu noktada, böylesi bir aldatmacaya düşmemek için indirip kullanacağınız tarayıcıyı her zaman resmi web sitesinden ya da güvenilir kaynaklardan edinmek önemlidir. :)
Yazdıklarınızdan pek anlamadım ama Torch Browser için virüslü mü dediniz?

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Yazdıklarınızdan pek anlamadım ama Torch Browser için virüslü mü dediniz?
Chromium malware zararlı yazılım türüne örnek olsun diye o tarayıcıları yazmıştım. Aslında ilk başta Torch'u taklit eden sahte tarayıcı olarak düşünüyordum ancak Torch'un kendisi malware/virüs gibi imiş. :)

malware-or-not.PNG

The Undertaker

Doçent
Chromium malware zararlı yazılım türüne örnek olsun diye o tarayıcıları yazmıştım. Aslında ilk başta Torch'u taklit eden sahte tarayıcı olarak düşünüyordum ancak Torch'un kendisi malware/virüs gibi imiş. :)

Ekli dosyayı görüntüle 78822

Valla hocam ben pek inanmadım açıkçası. Ben senelerce Torch Browser kullandım ne sorun yaşadım ne de sistemime virüs bulaştı. Benim kullandığım zamanlar para vererek kullandığım Kaspersky virüs programım da vardı sistemim de. Torch Browser'da bence virüs vs yok.

furkanxz09

Üyecik
Ekli dosyayı görüntüle 78823
Mesaj otomatik birleştirildi:

windows xp sistemim var tarayıcım crom güncel flash playeride güncelledim ama hala çözülmedi you tubeye girdiğim zaman yükleniyor video ama açılmıyor bi çözüm önerirmisiniz teşekürler iyi günleer

Ekli dosyalar

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Valla hocam ben pek inanmadım açıkçası. Ben senelerce Torch Browser kullandım ne sorun yaşadım ne de sistemime virüs bulaştı. Benim kullandığım zamanlar para vererek kullandığım Kaspersky virüs programım da vardı sistemim de. Torch Browser'da bence virüs vs yok.
Evet Kaspersky şu an bende de yüklü, engelleme yapmadan tarayıcıyı kurabiliyorsun.
Yalnız...
Web tarayıcısının ana sayfasını ve arama motorunu değiştiren, reklam destekli (adware) ve araç çubuğu (toolbar) barındıran hiçbir web tarayıcınısını kullanmam ve önermem de. :)

torch-ayarlar.png

torch-uzantılar.png

Son düzenleyen moderatör:

The Undertaker

Doçent

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Bu davranış tüm yazılım ve uygulamalar için geçerli önemli bir prensip olmalı. ✍
Program indirmeleri genellikle arama motoru üzerinden gerçekleştirilen aramalarla yapılıyor; bazı durumlarda en üst sırada gösterilen arama sonuçlarında güvenilir bağlantılar olmayabilir, dikkatli olmak lazım.

stat counter