Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Yazdıklarınızdan pek anlamadım ama Torch Browser için virüslü mü dediniz?

Chromium malware zararlı yazılım türüne örnek olsun diye o tarayıcıları yazmıştım. Aslında ilk başta Torch'u taklit eden sahte tarayıcı olarak düşünüyordum ancak Torch'un kendisi malware/virüs gibi imiş. :)

malware-or-not.PNG

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Chromium malware zararlı yazılım türüne örnek olsun diye o tarayıcıları yazmıştım. Aslında ilk başta Torch'u taklit eden sahte tarayıcı olarak düşünüyordum ancak Torch'un kendisi malware/virüs gibi imiş. :)

Ekli dosyayı görüntüle 78822

Valla hocam ben pek inanmadım açıkçası. Ben senelerce Torch Browser kullandım ne sorun yaşadım ne de sistemime virüs bulaştı. Benim kullandığım zamanlar para vererek kullandığım Kaspersky virüs programım da vardı sistemim de. Torch Browser'da bence virüs vs yok.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
O değilde Chrome ve tabanlarına hiç güvenemiyorum.

furkanxz09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 78823
Mesaj otomatik birleştirildi:

windows xp sistemim var tarayıcım crom güncel flash playeride güncelledim ama hala çözülmedi you tubeye girdiğim zaman yükleniyor video ama açılmıyor bi çözüm önerirmisiniz teşekürler iyi günleer

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    240.3 KB · Görüntüleme: 386

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Valla hocam ben pek inanmadım açıkçası. Ben senelerce Torch Browser kullandım ne sorun yaşadım ne de sistemime virüs bulaştı. Benim kullandığım zamanlar para vererek kullandığım Kaspersky virüs programım da vardı sistemim de. Torch Browser'da bence virüs vs yok.
Evet Kaspersky şu an bende de yüklü, engelleme yapmadan tarayıcıyı kurabiliyorsun.
Yalnız...
Web tarayıcısının ana sayfasını ve arama motorunu değiştiren, reklam destekli (adware) ve araç çubuğu (toolbar) barındıran hiçbir web tarayıcınısını kullanmam ve önermem de. :)

torch-ayarlar.png

torch-uzantılar.png

Son düzenleyen moderatör:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu noktada, böylesi bir aldatmacaya düşmemek için indirip kullanacağınız tarayıcıyı her zaman resmi web sitesinden ya da güvenilir kaynaklardan edinmek önemlidir.
Bu davranış tüm yazılım ve uygulamalar için geçerli önemli bir prensip olmalı. ✍

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Bu davranış tüm yazılım ve uygulamalar için geçerli önemli bir prensip olmalı. ✍
Program indirmeleri genellikle arama motoru üzerinden gerçekleştirilen aramalarla yapılıyor; bazı durumlarda en üst sırada gösterilen arama sonuçlarında güvenilir bağlantılar olmayabilir, dikkatli olmak lazım.

Secret++

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Brave'den başkasını kullanmıyorum hem tokeni ile kazanıyorum hemde hafif hızlı bir browser telefonda ve pc'de vazgeçilmezim.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Brave Mobilde çok Başarılı kullanıyorum, Evde Yükledim Fenada değil..

Brave fena değil ama kendi içerisin de kurulu gelen reklam engelleme aracı çok can sıkıyor bazı siteleri tam açmıyor sitelerin yarısı var yarısı yok reklam engelleme eklentisini o site için kapattığın zaman sayfalar sorunsuz şekilde tam olarak yükleniyor farklı bir reklam engelleyici bile kursan kendi kurulu gelen eklenti kapanmıyor silemiyorsun da sırf bu yüzden sildim. Kendi reklam engelleme aracı biraz sorunlu.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Screenshot_1.png

Dunden Beri Baya Bir kasma yasıyordum aslında Bıraz ısler Yuzunden Bakıp kalkıyordum ama Az Bı Goz atayım derken Sapkadan ne Cıktı..
CCBrowser Hıc Bı sekilde acılmadıgı Halde Arkaplanda Normal bı sekılde Calısmakta Buna anlam Suan veremıyorum Bakalım Sonuc Nereye Dogru gıdıcek..

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ekli dosyayı görüntüle 80472

Dunden Beri Baya Bir kasma yasıyordum aslında Bıraz ısler Yuzunden Bakıp kalkıyordum ama Az Bı Goz atayım derken Sapkadan ne Cıktı..
CCBrowser Hıc Bı sekilde acılmadıgı Halde Arkaplanda Normal bı sekılde Calısmakta Buna anlam Suan veremıyorum Bakalım Sonuc Nereye Dogru gıdıcek..

Hocam ayarlardan bakın resimdeki kısımda ki kırmızı içine aldığım alan açık mı kapalı mı? Açık ise kapatın.

2019-10-18_17-12-51.jpg

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
ben opera kullanıyorum geçeceğimi düşünmem

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
kullananlar nasıl operadan sizce geçmelimiyim

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Acmadım kı Calıssın Ayar Duzenledım ama Resetledımde bakalım ne olcak Bır kac Gun Reset atamıcam Pc ye de :)
Windows Hizmetler'i kontrol edin, muhtemelen Priform Software ile ilgili bir ya da birkaç uygulama servisi Windows ile birlikte otomatik olarak başlıyordur, başlangıç türünü Elle olarak değiştirin. Ayrıca Windows uygulama ayarlarında da arka plan uygulama ayarlarını düzenleyin.
CCleaner Browser yüklemedim, tam olarak bilemiyorum ama tarayıcı ayarlarını da mutlaka tekrardan gözden geçirin.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Programda galiba web whatsapp kullanılamıyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Şu sıralar tarayıcı arayışındayım. Efsane'yi de test etmiş olayım. :)

CCleaner Browser.JPG

edge-vs-ccleaner.JPG

İki tarayıcıda da aynı sayfalar açık. Üstelik bazı sayfalar CCleaner Browser'da daha geç yüklendi. Yorumsuz.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Kullanılabilir fena değil gibi duruyor bugün denerim :)

deneyince sonuçlaır yazacağım :)