Casper Notebook Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

zugzwang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CASPER CN.T5K6200A NOTEBOOK tam olarak soracağım ürün bu. fiyatı 1699 tlye geliyor. ürünün özellikleri şu şekilde:
Ürün Kodu125033212
SABİT DİSK500 GB SSDYok
Sabit Disk TipiSATA BELLEK8 GB
YAZILIMWindows BLUETOOTH PORTUVar
MARKACASPER İŞLEMCİIntel Core i5 -6200U
EKRAN BELLEĞİ2 GB OPTİK SÜRÜCÜLERDVD ± RW DUAL
USB BAĞLANTI ADEDİ2xUSB 2.0 - 2xUSB 3.0 Kullanım TipiNotebook
MODELCN.T5K6200A BELLEK TİPİDDR3
İşlemci Turbo Hızı2,80 Ghz EKRAN BOYUTU15,6"
Bilgisayar TipiNotebook Ekran Kartı MarkasıNVIDIA
USB 3.0Var GRAFİK TİPİNvidia Geforce 940M
Ekran Kartı TipiPaylaşımsız EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ1366x768
İŞLEMCİ HIZI2,30 GHz Ön KameraVar
İşlemci MarkasıIntel İşlemci TeknolojisiIntel Core i5
Ürün MenşeiTÜRKİYE

Önerirmisiniz ? (Ayrıca bilgisayar oyunu oynayan biriyim.) Teşekkür ederim :)

Son düzenleyen moderatör:

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
CASPER CN.T5K6200A NOTEBOOK tam olarak soracağım ürün bu. fiyatı 1699 tlye geliyor. ürünün özellikleri şu şekilde:
Ürün Kodu125033212
SABİT DİSK500 GB SSDYok
Sabit Disk TipiSATA BELLEK8 GB
YAZILIMWindows BLUETOOTH PORTUVar
MARKACASPER İŞLEMCİIntel Core i5 -6200U
EKRAN BELLEĞİ2 GB OPTİK SÜRÜCÜLERDVD ± RW DUAL
USB BAĞLANTI ADEDİ2xUSB 2.0 - 2xUSB 3.0 Kullanım TipiNotebook
MODELCN.T5K6200A BELLEK TİPİDDR3
İşlemci Turbo Hızı2,80 Ghz EKRAN BOYUTU15,6"
Bilgisayar TipiNotebook Ekran Kartı MarkasıNVIDIA
USB 3.0Var GRAFİK TİPİNvidia Geforce 940M
Ekran Kartı TipiPaylaşımsız EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ1366x768
İŞLEMCİ HIZI2,30 GHz Ön KameraVar
İşlemci MarkasıIntel İşlemci TeknolojisiIntel Core i5
Ürün MenşeiTÜRKİYE

Önerirmisiniz ? (Ayrıca bilgisayar oyunu oynayan biriyim.) Teşekkür ederim :)
Casper alınmaz diyemem ancak sorunlu cihazları var. Bütçen 1700 lira ise Asus K555ub modeline bakabilirsin.

zugzwang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

keepsake

Asistan
Reaksiyon puanı
10
İnsanlar neden bir firmayı kötülemeyi amaç edinmiştir kendilerine ? Zamanında dönemim en iyi özellıklerıne yakın bılgısayarı (donanımsal olarak hemen hemen ) uygun bır kampanya ile 1.399 TL gibi cüzzi bir rakama almıştım.

Windows 7 Home 64

8 GB DDR3 1066 MHZ BELLEK

Intel® Core™ i7 640m işlemci

NVIDIA® GT 320M grafik kartı 1 GB

500 GB Hard Disk

39,6 cm (15,6") Ekran

Ana özellikler bu şekilde ve şuan bu cevabı , bu pc den yazıyorum hala. 5. senesi ve gayette stabıl calısmakta. Ürünü temiz ve titiz kullanıp , kullanma sıklıgınıza göre termal macun degıstırme zaman aralıgınızı belırledıgınız surece hıcbır sıkıntı yaşamazsınız. Ha tabi casper bilgisayar FİYAT / PERFORMANS bilgisayarı oldugu ıcın , her butceye uygunlugu açısından biraz malzeme kalıtesınden kısarak bunu yapıyor. ISINMA sorunları her bılgısayarda olur yük altında hemen hemen ortalama her laptoplarda . ( tabi güncel bilgisayarlar ısınmıyor doğru ama yıptanma payları , zaman geçtikce gosterecek kı 2 seneye onlar da ısınmaya baslayacak. Bu normal bırsey gayette. tabi üst düzey performans pc lerınden bahsetmyıorum. Ortalama bır laptop söz konusu olan . )

Sonuç olarak günde ortalama 10 saat açık kalan 5 yıllık canavar makıne. Arkadaslarımın bılgısayarlarına elımı suruyorum asusundan toshıbasına hp sınden baska markasına. bılgsayar acılıs ekranından , kendıne gelmesı 2 3 dakıkayı buluyor. Benım acılısımdan 10 sanıye sonra tıkır tıkır kullanabılıyorum takılmadan ? DENGELİ performansta ??

Ha birde kısa bir ipucu vereyım. Batarya ayarlarndan performans sekmelerındeki özellıklerı çzelleştirirsenız ;

işlemci en düşük ve en yuksek kullanım % sini ayarlayıp ısınmayı onleyeblırsınız. Yüksek kapasıtelı oyunlar oynamadıgıız zaman %60a ındırebılırsınız en yuksek ıslemcı hızını. yapay bir overlook gibidir bu da işinize yarar.

Yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana ;)

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
İnsanlar neden bir firmayı kötülemeyi amaç edinmiştir kendilerine ? Zamanında dönemim en iyi özellıklerıne yakın bılgısayarı (donanımsal olarak hemen hemen ) uygun bır kampanya ile 1.399 TL gibi cüzzi bir rakama almıştım.

Windows 7 Home 64

500 GB Hard Disk

39,6 cm (15,6") Ekran

Ana özellikler bu şekilde ve şuan bu cevabı , bu pc den yazıyorum hala. 5. senesi ve gayette stabıl calısmakta. Ürünü temiz ve titiz kullanıp , kullanma sıklıgınıza göre termal macun degıstırme zaman aralıgınızı belırledıgınız surece hıcbır sıkıntı yaşamazsınız. Ha tabi casper bilgisayar FİYAT / PERFORMANS bilgisayarı oldugu ıcın , her butceye uygunlugu açısından biraz malzeme kalıtesınden kısarak bunu yapıyor. ISINMA sorunları her bılgısayarda olur yük altında hemen hemen ortalama her laptoplarda . ( tabi güncel bilgisayarlar ısınmıyor doğru ama yıptanma payları , zaman geçtikce gosterecek kı 2 seneye onlar da ısınmaya baslayacak. Bu normal bırsey gayette. tabi üst düzey performans pc lerınden bahsetmyıorum. Ortalama bır laptop söz konusu olan . )

Sonuç olarak günde ortalama 10 saat açık kalan 5 yıllık canavar makıne. Arkadaslarımın bılgısayarlarına elımı suruyorum asusundan toshıbasına hp sınden baska markasına. bılgsayar acılıs ekranından , kendıne gelmesı 2 3 dakıkayı buluyor. Benım acılısımdan 10 sanıye sonra tıkır tıkır kullanabılıyorum takılmadan ? DENGELİ performansta ??

Ha birde kısa bir ipucu vereyım. Batarya ayarlarndan performans sekmelerındeki özellıklerı çzelleştirirsenız ;

işlemci en düşük ve en yuksek kullanım % sini ayarlayıp ısınmayı onleyeblırsınız. Yüksek kapasıtelı oyunlar oynamadıgıız zaman %60a ındırebılırsınız en yuksek ıslemcı hızını. yapay bir overlook gibidir bu da işinize yarar.

Her markanın bilgisayarları iyi de çıkabilir kötü de. Sadece Casper gibi bir markada kötü çıkma olasılığı fazladır. Asus, Lenovo gibi markalarda bu olasılık düşüktür. Ve sizin bilgisayarınız eski imiş. Belki o zaman daha iyi yapıyorlardı işlerini.

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67

Windows 7 Home 64

500 GB Hard Disk

39,6 cm (15,6") Ekran

Benim laptop 2.5 yaşında günde ortalama 12 saat açık hala ilk günkü performansta.

prime93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Casper kesinlikle tavsiye etmiyorum. 5-6 yil önce realden masaüstü casper almistim. 1 sene icinde bozuldu ve o günden beri evin bi kosesinde sessiz sessiz çürüyor. Ondan sonra asus n55 aldim masallah 4.5 senedir banamisin demedi. günlük 12 saatten fazla calisti bu sure zarfinda. yalniz 1 kere teknik servise gitti o da bende kaynakli recovery atarken bilgisayarin ayarlarini kurcalamaktan olmuş. adamlar kendi format atip 2 hafta icinde teslim ettiler bana. Bu siralar yenilemeyi düşünüyorum fakat tercihim monster ya da msi:)