Casper nasıl pişmanlıksa, Toshiba'da pişmanlıktır...

Bu konuyu okuyanlar

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Merhaba. Benim evimdeki en güçlü bilgisayar olan Dizüstü bilgisayar Toshiba Satellite P50-B-11U modelidir... Ancak Toshiba bilgisayarlarda genel olarak güçlü bileşenler kullanılsa bile, soğutma konusunda tamamen başarısız bir firma. Bu elimdeki dizüstü modelinde şu bileşenler mevcuttur:

İşlemci (CPU): Intel core i7 4720HQ 3.6 GHZ (4 Çekirdek, 8 Thread) Bu işlemcinin masaüstü rakibi Intel core i7 4770 veya Intel Core i5 4400 ve diğer 3. Nesil Core i7 serisi masaüstü işlemcileri...

Ekran Kartı (GPU): AMD R9 M265X (2 GB GDDR5) Bu ekran kartının masaüstü rakibi ise AMD R7 250'dir.

RAM: 16 GB (DDR3L) (1600 MHZ) (SODIMM)

İşte bu video'mda sorunu anlattım izleyiniz...

Şimdi aşağıda ben video yaptım ve bu videodada bilgisayarımın anormal ısındığına dair birçok veriyi sizlere gösterdim. Görüşleriniz neledir? Yorumlarınızı buraya yazın bekliyorum... Bu bilgisayarı ilk aldığımdan beri bu aşırı ısınma sorunu hep var. İşlemci 90-93 Derece sıcaklığa ulaştığı zaman, hızını frekanslarını diğer bir deyişle (GHZ)'sini düşürür. Bunu sağlayan teknolojinin adı Intel SpeedStep'tir. Bu aynı zamanda kapatılabilen ve açılabilen bir özellik olmasına rağmen, Toshiba dizüstü bilgisayarlarında bu özellik BIOS veya herhangi bir yazılım kurarak devredışı bırakılması imkansız hale getirilmiştir... Çünkü Intel SpeedStep 90 dereceye ulaştığında hızını daha yüksek sıcaklıklara yükselmemesi için, frekansları ve voltajı otomatik olarak düşürmektedir ancak bunun yanı sıra aşırı yavaşlamaya ve dengesiz oyun performansına sebep olur. Yaz aylarında oyun oynarken 0.8 GHZ yani 800 MHZ gibi anormal düşük bir hıza kendini otomatik düşürdüğün ve bu frekansta bile 90-92 derece gibi tüm çekirdeklerin anormal bir ısı aralığında çalıştığını gördüm ve hala daha öyle... Ekran kartı ise en fazla 90 dereceye ulaşmaktadır. Toshiba alınmaz, satılmaz, kullanılmaz... İşin dahada vahimi, Toshibanın içerisinde kalitesiz ve küçücük bir soğutucu fan kullanılmış ve bu soğutucu fanda sadece bir tane bakır ısı borusu var ve bu bakır ısı borusu hem işlemci, hemde ekran kartının yüzeyi ile temas halinde ve bu tek bakır ısı borusu direkt zavallı fana bağlı ve gürültülü gürültülü çalışmaktadır ancak, ne kadar soğutmaya çabalasa da, sistem 90-93 derece aralığındadır... Buz gibi havalarda kış aylarında bile bu durumun aynı olmasını duymak dahada vahim... -_-

İnsanlar sürekli benden oyun videoları çekmemi istiyorlar ama bende onlara ısınma sorunundan dolayı oyun videoları çekemediğimi söylemekteyim ...

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Toshiba 7 yıl belkşde daha çok zaman evvel önce öldü.

Casper ise zaten hiç varolmadı işi gücü bilinçsiz kullanıcıların ilk bilgisayarı yolunda onlara ben bilgisayarım diyerek hayal kurdurmasıydı.

Toshiba da hep adıyla ilerledi ama sanıldığının aksine sadece adı var.

Dizüstü bilgisayarlarda 1 numara Asustur ve Asus un üstüne tanımam aynı malzemeleri kullanıp harika tasarım ve müthiş performans sunan 3 markadan biridir bana göre.

2 de Dell in üst düzey zarif modelleri de keza adamı yarı yolda bırakmaz.

3. Ve Son model de bana göre 2 marka biraradadır Samsung ve Sony
Özellikle sony ses konusunda tüm dizüstü modellerine peşkeş çeker.

Saydığım bu 4 marka gerek malzeme kalitesi gerekse servis ağı ve desteğiyle müşterilerinin gönlünü daima kazanmıştır.

Reaksiyon puanı
16,109
MSI,Monster'ı unuttun...
kardeşim de msi vr601 var gayet memnun vista starter vardı gene memnundu...
pisi linux var galiba şuan.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
MSI,Monster'ı unuttun...
kardeşim de msi vr601 var gayet memnun vista starter vardı gene memnundu...
pisi linux var galiba şuan.

Üst düzeyde olduklarından saymadım ;)
Saydıklarım genel tercih kullanımı açısından olanlar.

Reaksiyon puanı
16,109
crea notebooklarda güzel vestel de Grundig de iyi bizim teknoloji özürlü ablam aldı gnb 1562 a1i3 memnun xpci 10 ile kullanıyor pardus,ubuntu özürlü çünkü...

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
crea notebooklarda güzel vestel de Grundig de iyi bizim teknoloji özürlü ablam aldı gnb 1562 a1i3 memnun xpci 10 ile kullanıyor pardus,ubuntu özürlü çünkü...

:) :) :)

Bazan teknoloji özürlü değilde kısıtlı kullanımdan anlayacaksın.
İşte böyle olunca elektroik cihazlar uzun ömürlü oluyor.
Tabi cihazlardaki iyi çıkma olayında şans işi kişiden tarafsa ;)

Reaksiyon puanı
16,109
:) :) :)

Bazan teknoloji özürlü değilde kısıtlı kullanımdan anlayacaksın.
İşte böyle olunca elektroik cihazlar uzun ömürlü oluyor.
Tabi cihazlardaki iyi çıkma olayında şans işi kişiden tarafsa ;)
benim crea desktop spotify Metallica çalarken 10-20 sekmede yamuluyor hele ne dinliyorum da açıksa güm...

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Toshiba öleli çok oldu,Casper'dan herkes şikayetçi

Reaksiyon puanı
16,109
casper akraba evliliğinin eseri hatta ensest sonucu doğmuş gibi...
--- Gönderi Güncellendi ---
onu bunu bırak onu aldığında niye Toshiba demedik mi? ona verdiğin parayl Monster alırdın i7 hq gpu da gtx960m olurdu min...
ayrıca onu aldığında çok da mutluydun ...

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
casper akraba evliliğinin eseri hatta ensest sonucu doğmuş gibi...
--- Gönderi Güncellendi ---
onu bunu bırak onu aldığında niye Toshiba demedik mi? ona verdiğin parayl Monster alırdın i7 hq gpu da gtx960m olurdu min...
ayrıca onu aldığında çok da mutluydun ...
Toshiba'yı ilk aldığımda kusurlarını hemen farketmedim. Birkaç gün sonra ortaya çıktığı için mutsuzluk sindi içime. Ayrıca, 2015 Eylül ayında Bimeks mağazasında satılan en güçlü bilgisayar buydu ve Dizüstü olarak vardı. Annem almıştı çünkü babam pek birşey alacak hali yoktu hem maddi hem bazı sebeplerden. Annemden normalde Vatan Bilgisayar'dan MSI GE72 Apache Pro dizüstü bilgisayar isteyecektim alacaktı ancak alamadı çünkü kredi kartı sorunları vardı ve Vatan Bilgisayarda peşin taksit özelliği yoktu. Bimekste peşin olarak aylık 24 Ay taksit seçeneği sunulan tek yerdi ve orada satılan en güçlüsü ise buydu...

arttek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Toshıbalar çok dayanıklı bilgisayarlardır fakat soğutmada başarılı değildirler bendeki satellite l505'i 7 yıldır kullanıyorum notebook soğutucuyla bile normalde 50 derecenin üstünde

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Toshıbalar çok dayanıklı bilgisayarlardır fakat soğutmada başarılı değildirler bendeki satellite l505'i 7 yıldır kullanıyorum notebook soğutucuyla bile normalde 50 derecenin üstünde

Toshiba eskiden iyiydi şuan bildiğin ölü.

Reaksiyon puanı
16,109
ve buna rağmen gereğinden pahalı bazıları pahalı görünce iyi sanıp sazanlıyor...
para olsaydı belalı mı? diye denemek için alırdım...

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
ve buna rağmen gereğinden pahalı bazıları pahalı görünce iyi sanıp sazanlıyor...
para olsaydı belalı mı? diye denemek için alırdım...

Aynen öyle bir olaya tanık oldum.
Babamın amzacadelerinden biri kızı üniversiteye başlayınca bilgisayar gerekliliği olmuş ve durumu bana söyledi.
Bende geniş çaplı belirlediği fiyat sınırına göre birkaç laptop modeli söyledim.
Aradan 1-2 hafta geçince tekrar rastlaştıpımızda Amca naptınız dedim. Toshiba aldık dedi. Toshiba en iyisiymiş demiş teknosadaki teknoloji özürlü vatandaş. Düşünki belirlediği fiyatın üstüne 700 tl ekstradan eklemişlerdi.
Hayırlı olsun dedim kapattım mevzuyu.

Reaksiyon puanı
16,109
Aynen öyle bir olaya tanık oldum.
Babamın amzacadelerinden biri kızı üniversiteye başlayınca bilgisayar gerekliliği olmuş ve durumu bana söyledi.
Bende geniş çaplı belirlediği fiyat sınırına göre birkaç laptop modeli söyledim.
Aradan 1-2 hafta geçince tekrar rastlaştıpımızda Amca naptınız dedim. Toshiba aldık dedi. Toshiba en iyisiymiş demiş teknosadaki teknoloji özürlü vatandaş. Düşünki belirlediği fiyatın üstüne 700 tl ekstradan eklemişlerdi.
Hayırlı olsun dedim kapattım mevzuyu.
eski toshibalar ergenlerin elinde kalmadan senelerce kullanılabilirdi bayraklı eml de vardı penium 3'lü ama usb vardı çantasında usb disket sürücüsü vardı adamlar walkman gibi ses potu koymuşlar sesi az diye şikayet ediyordu öğretmen...

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
eski toshibalar ergenlerin elinde kalmadan senelerce kullanılabilirdi bayraklı eml de vardı penium 3'lü ama usb vardı çantasında usb disket sürücüsü vardı adamlar walkman gibi ses potu koymuşlar sesi az diye şikayet ediyordu öğretmen...
Toshiba'lar Japonlar için... Bizler için değil.......

WatchAndlearn02

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Merhaba. Benim evimdeki en güçlü bilgisayar olan Dizüstü bilgisayar Toshiba Satellite P50-B-11U modelidir... Ancak Toshiba bilgisayarlarda genel olarak güçlü bileşenler kullanılsa bile, soğutma konusunda tamamen başarısız bir firma. Bu elimdeki dizüstü modelinde şu bileşenler mevcuttur:

İşlemci (CPU): Intel core i7 4720HQ 3.6 GHZ (4 Çekirdek, 8 Thread) Bu işlemcinin masaüstü rakibi Intel core i7 4770 veya Intel Core i5 4400 ve diğer 3. Nesil Core i7 serisi masaüstü işlemcileri...

Ekran Kartı (GPU): AMD R9 M265X (2 GB GDDR5) Bu ekran kartının masaüstü rakibi ise AMD R7 250'dir.

RAM: 16 GB (DDR3L) (1600 MHZ) (SODIMM)

İşte bu video'mda sorunu anlattım izleyiniz...

Şimdi aşağıda ben video yaptım ve bu videodada bilgisayarımın anormal ısındığına dair birçok veriyi sizlere gösterdim. Görüşleriniz neledir? Yorumlarınızı buraya yazın bekliyorum... Bu bilgisayarı ilk aldığımdan beri bu aşırı ısınma sorunu hep var. İşlemci 90-93 Derece sıcaklığa ulaştığı zaman, hızını frekanslarını diğer bir deyişle (GHZ)'sini düşürür. Bunu sağlayan teknolojinin adı Intel SpeedStep'tir. Bu aynı zamanda kapatılabilen ve açılabilen bir özellik olmasına rağmen, Toshiba dizüstü bilgisayarlarında bu özellik BIOS veya herhangi bir yazılım kurarak devredışı bırakılması imkansız hale getirilmiştir... Çünkü Intel SpeedStep 90 dereceye ulaştığında hızını daha yüksek sıcaklıklara yükselmemesi için, frekansları ve voltajı otomatik olarak düşürmektedir ancak bunun yanı sıra aşırı yavaşlamaya ve dengesiz oyun performansına sebep olur. Yaz aylarında oyun oynarken 0.8 GHZ yani 800 MHZ gibi anormal düşük bir hıza kendini otomatik düşürdüğün ve bu frekansta bile 90-92 derece gibi tüm çekirdeklerin anormal bir ısı aralığında çalıştığını gördüm ve hala daha öyle... Ekran kartı ise en fazla 90 dereceye ulaşmaktadır. Toshiba alınmaz, satılmaz, kullanılmaz... İşin dahada vahimi, Toshibanın içerisinde kalitesiz ve küçücük bir soğutucu fan kullanılmış ve bu soğutucu fanda sadece bir tane bakır ısı borusu var ve bu bakır ısı borusu hem işlemci, hemde ekran kartının yüzeyi ile temas halinde ve bu tek bakır ısı borusu direkt zavallı fana bağlı ve gürültülü gürültülü çalışmaktadır ancak, ne kadar soğutmaya çabalasa da, sistem 90-93 derece aralığındadır... Buz gibi havalarda kış aylarında bile bu durumun aynı olmasını duymak dahada vahim... -_-

İnsanlar sürekli benden oyun videoları çekmemi istiyorlar ama bende onlara ısınma sorunundan dolayı oyun videoları çekemediğimi söylemekteyim ...
bundan 6 yıl önce keske toshiba alsaydım daha beterini hp aldım

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
casperın malzeme kalitesi , toshıba nın ucuz donanımı yüksek fiyatlandırma yapması elitleri hedeflemesi 2 sinide sevmıyorum evvelden beri

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Pismaniye.jpg

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Casper kullanıyorum memnun değilim, MSİ kullandım on numara idi. MSİ çok çok iyidir. Asus' ta iyidir.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
MSİ, Asus, Gigabyte, Sager, Alienware, Eurocom, Acer dışı aletler genelde maceradır.

naxay07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2014 yılı başında bir akrabam ile ben laptop almaya karar verdik. O akrabam Toshiba aldı (i7 4. nesil intel hd graphics) ben ise çok pahalı olduğundan toshiba yerine Sony aldım (i5 3. nesil nvidia gt740m). O oyun oynarken sürekli ısınma yüzünden bilgisayarı kapanıp duruyordu bende ise yaklaşık bir cd kadar fan ve birakaç tane bakır boru var bu sayede 6-7 saat durmaksızın oyun oynadığım 24 saat kapatmadığım halde (yarı zaman boşta) en fazla 70 derece ısınma gördüm (o da işlemci ekran kartı 65 derece). O akrabamda ise aynı arkadaşın belirttiği gibi bir soğutma sistemi vardı ve stres testi yaparken kasadan yanık kokusu geliyordu. Geçende o akrabamla karşılaştım ve artık bilgisayarın boştayken bile ısınmadan dolayı kapandığını söyledi :) Ses konusunda ise Sony'de zateen dahili bass var denediğim tüm laptoplardan iyi maşallah :)

Galahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Kardeşim casperi monster gibi düşünebilirsin sonuçta kendi parçalarını kendileri üretmiyor üretemiyor değilmi kasaya parçaları koyup marka koyup satıyolar eee ozaman ne farkı var aslında yok psikolojik olarak kötülemeye alışmış herkes son 4 senedir 2 tane casper notebook kullanıyorum aktif olarak ikisinede daha ne format attım ne bişey hala süper durumdalar ben çok memnunum kişisel şanssızlıklarınızı veya problemlerinizi markaya yansıtmak hiç mantıklı değil

onurturan78

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ben bu ön yargıyı anlayamıyorum arkadaşım. 3 yıldır Dell kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Şuan da CASPER CSD serisi bilgisayarına sahibim 2 Yıl olacak ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. ne ısınma ne ses de bi eksiklik gayet güzel bir makine.
Kullanıcı önce nasıl bir bilgisayar da mutlu olacağını seçmeli ve karar vermeli