Çarpan kilidi olan işlemciyi turbo frekansda sabit tutmak.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Şimdi yedim seni

Profesör
Başlıkta belirttiğim olayı yapabilir miyiz ?
Pubg işlemciye fazla yüklenmeye başladı grafik yükseltmek bir işe yaramaz çünkü ekran kartı kullanımı %95'lerda geziyor varmı öneri ?

Anakart z270h
İşlemci i5 7500

Utku Cabir

Önce O inandı.Sonra Millet inandı. İşte Zafer Anı!
Yönetici
Moderatör
Turbo frekans dediğimiz işlemcinin sadece 1-2 çekirdeğinde olur. Gerisi temel frekansta çalışır. O zaten orada sabit olur gerektiği zaman.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
bios ayarlarının advanced bölümünde işlemci frekansı bölümünden otomatikten çıkar
Mesaj otomatik birleştirildi:

bios ayarlarının advanced bölümünde işlemci frekansı bölümünden otomatikten çıkar
yani işlemci frekansı ile ilgili bir yer varsa ve otoda ise onu o.c modede %30 yapsan cpu frekansı artar

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
benim yaptığım da o.c senin istediğin değil ama yaparsan işe yarar

bu arada ram hızını da en yüksek yap neyse işte iyi bir performans artışı olur xd

Şimdi yedim seni

Profesör

bu arada ram hızını da en yüksek yap neyse işte iyi bir performans artışı olur xd
Önceden denedim sadece fazladan güç veriyor işlemci MHz değerinde bir artış olmuyor.

3200mhz ram 😒

Şimdi yedim seni

Profesör
Overclok için mi yoksa sınır kaldırıcı gibi birşey mi hep leptoplar da gösterilmişte sıvı soğutma kullanıyorum ben 55 dereceyi geçmemiştir %100 kullanımda.

AmbaSSadoR

Profesör
Umut iyi bir şeydir ve iyi bir şey asla ölmez...
Overclok için mi yoksa sınır kaldırıcı gibi birşey mi hep leptoplar da gösterilmişte sıvı soğutma kullanıyorum ben 55 dereceyi geçmemiştir %100 kullanımda.
Denemek le ne kaybedebilirsin? (=
Laptop işlemciler genelde uçlarda çalışmadığı için bu program öneriliyor yanlış bilmiyorsam.

Şimdi yedim seni

Profesör
Benim işlemci yani durum için geçerli değilmiş hatta overclokdan başka çözümde yok overclokda olmadığına göre yapacak bişey yok.

Biri benim işlemci için konu açmış adamda bunu yapıştırmış bana bile geldi yapıştırdığı kapak pubg çoklu çekirdek kullanıyor yani oyunlar çoklu çekirdeğe geçmeye başladı AMD 3000 series çok efsane olucak.

72904

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Benim işlemci yani durum için geçerli değilmiş hatta overclokdan başka çözümde yok overclokda olmadığına göre yapacak bişey yok.

Biri benim işlemci için konu açmış adamda bunu yapıştırmış bana bile geldi yapıştırdığı kapak pubg çoklu çekirdek kullanıyor yani oyunlar çoklu çekirdeğe geçmeye başladı AMD 3000 series çok efsane olucak.

Ekli dosyayı görüntüle 72904
Anakartin o.c desteklemiyor mu :O

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
stat counter