Canon Pixma iP2700 Siyah Yarıya Kadar Dolu Olduğu Halde Yazmıyor

Bu konuyu okuyanlar

efecanarat141

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yaklaşık 3-4 yıl önce pc mi ve yazıcımı almıştım yazıcıyı 3 ay kullandım tabi gereksiz foto vs çıkardm renkliyi 3 ayda bitirdim fakat siyah yarıya kadar doluydu sonra yazıcıyı kullanmam diye rafa kaldırdım 3.5 senedir orada duruyordu bugün işim düştü çıkardım fakat siyah yarıya kadar dolu gösteriyor bilgisayarda ama siyah yazmıyor renkli bitmişti zaten mürekkebin kuruma ihtimali var mı ? Bu bitmeyen Kartuş tanklarından alacam içinde kuruduysa sıkıntı çıkarırmı ? Siyahı yazdırma sansım var mı ?

Double Siyah Renkli Bitmeyen Kartuş Tankı 600 Ml-4 Renk Dolu - n11.com Bu tanktan alıcam.

seko88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok uzun süre bekleyen kartuşuna hayır gelmez. Mürekkepli yazıcıların sağlıklı çalışabilmesi için sürekli fişte takılı kalması gereklidir. Bu sayede belirli periyotlarda yazıcıdan az miktarda mürekkep çekere yazıcı kurumayı önler. Ayrıca devirdaim şarttır hergün olmasa dahi birkaç günde bir çıktı almanız gerekir.

Öncelikle renkli ve siyah sıfır kartuş seti almanız gerekir onun beraberinde tanklı besleme sistemi almalısınız.
Besleme sistemi kurulumu zor bir iştir bunun için elinizin yatkın olması gerekiyor.

Ülkemizde sıfır kartuş setleri yazıcı fiyatına eşdeğer. Tank sistemi kurulumu ile uğraşmak yerine hazır tanklı yazıcılardan almanız tavsiyemdir.
Ancak mürekkepli yazıcınızı sürekli kullanmayacaksanız direk lazer yazıcı alın