Canon EOS 600D almalı mıyım? 750D ye kıyasla ?

Bu konuyu okuyanlar

Hüseyin-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bu işte yeniyim kendimi geliştirebilmek için hangisini tavsiye edersiniz 2500tl bütçe var . Portre ve manzara çekmek istiyorum .
Ve başka makine öneriniz var mı ?

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Arkadaşlar bu işte yeniyim kendimi geliştirebilmek için hangisini tavsiye edersiniz 2500tl bütçe var . Portre ve manzara çekmek istiyorum .
Ve başka makine öneriniz var mı ?
Bunlar giriş seviyesi için işini görecek seçenekler, yalnız aynasız makinalara da bir baksan iyi olur, trend şimdi aynasızlar... (örnek: Sony a6000 bütçen dahilinde...)

Hüseyin-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bunlar giriş seviyesi için işini görecek seçenekler, yalnız aynasız makinalara da bir baksan iyi olur, trend şimdi aynasızlar... (örnek: Sony a6000 bütçen dahilinde...)

Aynasizin DSLR den farki nedir ve hangisi daha kolay kullanilir ?

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Aynasizin DSLR den farki nedir ve hangisi daha kolay kullanilir ?
Aynasız daha hafif ve küçüktür. Daha kolay taşınır. DSLR içinde ayna mekanizması vardır. vizörden bakıp deklanşöre basınca ayna kalkıp iner, buna shutter denir. ikisinin de birbirine göre avantaj ve dezavantajları vardır. DSLR'larda lens seçeneği fazladır, artık aynasızlarda da artıyor. İstanbul'da yaşıyorsanız Sirkeci Hayyam Pasajı ve çevresindeki fotoğrafçılara bir uğrayıp hem özelliklerini anlattırmanız hem de elinize alıp da tutuşlarına bir bakmanızda fayda var...

Hüseyin-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynasız daha hafif ve küçüktür. Daha kolay taşınır. DSLR içinde ayna mekanizması vardır. vizörden bakıp deklanşöre basınca ayna kalkıp iner, buna shutter denir. ikisinin de birbirine göre avantaj ve dezavantajları vardır. DSLR'larda lens seçeneği fazladır, artık aynasızlarda da artıyor. İstanbul'da yaşıyorsanız Sirkeci Hayyam Pasajı ve çevresindeki fotoğrafçılara bir uğrayıp hem özelliklerini anlattırmanız hem de elinize alıp da tutuşlarına bir bakmanızda fayda var...
Tamamdir tesekkurler .

ibrahimcankahve

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O fiyat aralığında 5d Classic alıp kalanla lens kartelanı daha rahat genişletebilirsin.

Professor35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Canon 200D ye de bir bakmalısın tam bütçene göre.

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Daha yeni bir cihaz olduğu için 750d daha iyi ama o kadar yükselmene gerek yok 200d al hobin ağırlıktan dolayı yok olmasın.

memduh78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende canın eos 600d var ,doğru dürüst kullanmadım bile şimdilerde makro lens arıyorum uygun fiyatlı.macro lens olmadan dslr falan hikaye.portre manzara falan hikaye size tavsiyem böyle bir fotoğraf makinesi alacaksanız macro lens içinde rezerv bırakın.

AhmetEnesS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende canın eos 600d var ,doğru dürüst kullanmadım bile şimdilerde makro lens arıyorum uygun fiyatlı.macro lens olmadan dslr falan hikaye.portre manzara falan hikaye size tavsiyem böyle bir fotoğraf makinesi alacaksanız macro lens içinde rezerv bırakın.
600d çok ağır mı ve ben de almayı düşünüyorum 2011 çıkışlı makine çok eski mi kalır?

culsuzbatman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben yaklaşık 2 sene 700d kullandım. Zaten öğrenmek ve pratik yapmak için almıştım. Arkadaşımda 600d vardı. Ağırlık olarak ikisi de eşit sayılabilir gibi. Özellik açısından da 600d'nin 700d'den çok çok bir farkı yoktu. Ufak tefek özellikleri vardı sadece. En azından ben öyle gördüm. 600d'yi alıp kullanmadım uzun süreli. 700D'de dokunmatik ekran özelliği var, 600d'de yok. ISO performansı belki 700d'nin daha iyi olabilir diye tahmin ediyorum ama zaten siz ISO ayarını bu iki makinede de tavan yaptırırsanız illa ki gren oluşacaktır. Makinemi sattığım için çok iyi hatırlamıyorum açıkçası ama umarım az da olsa bir fikriniz oluşur. Fiyatları ne kadar bilmiyorum 750d'nin ama bütçenizi çok zorlayacaksa 600d de alabilirsiniz. Bütçeniz varsa ve derseniz ki bütçem dahilinde iyisi olsun 750d'yi öneririm. Aynasız düşünecek olursanız sony a6000 de işinizi görür fakat lens konusu biraz sıkıntı yaratabilir. Şu an a6500 kullanıyorum ve aynasız makinelerin lensleri dslr makinelere göre bir tık daha yüksek diyebilirim.

Son mesajlar