Candan Erçetin - A Milli Kadın Basketbol Takımı - Haydi Kızlar

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
A Milli Kadın Basketbol Takımımız, Rio Olimpiyat Oyunları öncesi ve ülkemizin zor günlerden geçtiği bu dönemde birlik beraberlik mesajı vermek adına Candan Erçetin ile stüdyoya girerek seslendirdikleri ‘Haydi Kızlar’ isimli şarkı ile önemli mesajlar verdi.

upload_2016-7-26_14-43-21.png

2016 Rio Olimpiyatlarında yer alacak olan A Milli Kadın Basketbol Takımımız, Rio Olimpiyat Oyunları öncesi ve ülkemizin zor günlerden geçtiği bu dönemde birlik beraberlik mesajı vermek adına Candan Erçetin ile stüdyoya girerek seslendirdikleri ‘Haydi Kızlar’ isimli şarkı ile önemli mesajlar verdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ve Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş’ın da bulunduğu ve basın mensuplarının büyük ilgi gösterdiği organizasyonda A Milliler, Candan Erçetin ile beraber geçirdikleri günde buruk bir sevinç yaşamanın yanında şarkı söyleme aşamasında eğlenceli ama zor anlar da yaşadılar. Ay yıldızlıların çoğu ilk etapta sesinin güzel olmadığından dert yanarken, Candan Erçetin’in kusursuz sesi ve içten enerjisi ile sporcular da organizasyonu gönül rahatlığı ile tamamladı ve ortaya mükemmele yakın bir performans çıktı. (tbf)

Harun Erdenay: “Sporun Barış Getirici Bir Özelliği Olduğuna İnanıyorum”
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, A Millilerin Candan Erçetin ile beraber seslendirdiği şarkının tamamlanmasının ardından yaptığı açıklamada Millilerin Rio’dan madalya ile döneceğine olan inancını da ifade etti.

Harun Erdenay: “Sporun birleştirici ve barış getirici bir özelliği olduğuna inanıyorum. Ben A Milli Takım kaptanlığı yaptığım dönemde coşkulu bir marş hazırlamıştık ekibimiz için. Bu fikri de o günleri hatırlayarak gündeme getirdik. Kızlarımızı Rio’ya coşku içinde göndermek istiyoruz. Şu anda demokrasi ve barış için milyonlarca insanımız sokaklarda. Ben umuyorum ki kızlarımız Rio’dan madalya ile dönerken de coşku ile sokaklara döküleceğiz. Candan Erçetin ile beraber, marş tarzında ve melodisine herkesin aşina olduğu, akılda kalıcı bir şarkı ile çok özel bir düzenleme yaptık. Kızlar da olabilecek en güzel şekilde Candan Hanım’a eşlik ettiler. Önümüzdeki günlerde, onlar Rio’ya gitmeden evvel hep beraber izleyeceğiz bu görüntüleri.”

a02v5662.jpg

Barbaros Akkaş: “Ülkemizin Birlik ve Beraberliği Eşsiz Bir Kenetlenme İçinde Sürecek”
Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, ülkenin birlik ve beraberliğinin önemine dikkat çekerken, Candan Erçetin ve Millilerin seslendirdiği şarkı ile beraber klibinin de birkaç gün içinde medyaya servis edileceğini söyledi.

Barbaros Akkaş: “A Milli Kadın Basketbol Takımımız Candan Erçetin ile birlikte bir şarkı seslendirdi. Bu şarkı ve klibi birkaç gün içerisinde medyaya servis edilecek. Yaklaşık iki ay önce gerçekleştirilmesine karar verdiğimiz bir projenin devamı idi bu şarkı ve klip… Ancak geçtiğimiz cuma akşamı ülkemizde yaşanan acı olayların ardından Başkanımız Harun Erdenay’ın talimatı ile hem Candan Hanım hem de projeyi yürüten arkadaşlarımız ile irtibata geçilerek bu şarkının sözlerinin büyük bir kısmı değiştirildi. Birlik beraberlik teması ağırlıklı, toplumumuzu bir arada tutma mesajlarını ön plana alan bir düzenleme yapıldı. Bir noktada da takımımız için slogan niyetine, Rio’da ülkemizi temsil edecek kızlarımızın sloganı olabilecek bir şarkı oluşturuldu. Tahmin ediyoruz ki kullanılan melodiyi ülkemizde herkes bilir. Bu melodinin üzerine özenli bir düzenleme yapılarak şarkı sözleri yazıldı ve Candan Erçetin ile A Milli Takımımız şarkıyı stüdyoda beraber ortaya çıkardılar. Söylediğim gibi, birkaç gün içinde şarkı ve klibi medyaya iletilecek. İnşallah ülkemizin birlik ve beraberliği de eşsiz bir kenetlenme içinde sürecektir…”

Arzu Özyiğit: “Bu Proje İle Büyük Kitlelere Ulaşabileceğimize İnanıyorum”
A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Arzu Özyiğit, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay’ın herkese biraz olsun mutluluk vermek adına bu organizasyonu gerçekleştirmek istediğini dile getirirken, bu proje ile çok büyük kitlelere ulaşılabileceğine de inandığının altını çizdi.

Arzu Özyiğit: “Ülkemizin yaşadığı zor günlerde Başkanımız Harun Erdenay, Sportif Direktörümüz Barbaros Akkaş ile beraber herkese biraz olsun mutluluk vermeye çalışacak bir organizasyon gerçekleştirmek istedi. Geçirdiğimiz sıkıntılı günlerde birlik beraberlik mesajı verecek bir şarkı ile hem kızlarımızın moralini yüksek tutmaya, hem de Rio’ya gitmeden halkımızın yüzünde küçük bir tebessüm oluşturmaya çalıştık. Kadın basketbol takımımızın neler yapabileceğini herkese hissettirebilecek şahane ifadeler içeren bu proje ile çok büyük kitlelere ulaşabileceğimize inanıyorum. Candan Erçetin’in gösterdiği özveriye ayrıca teşekkür etmek istiyorum. TBF Medya ekibimiz de çok güzel bir organizasyon gerçekleştirerek kızlarımız Candan Hanım ile stüdyoya girdikleri gün basın mensuplarını bir araya getirerek projenin daha fazla ilgi görmesi noktasında bize destek oldular, onların da emeklerine sağlık. Birbirine ne kadar bağlı, büyük bir basketbol ailesi olduğumuzu bir kere daha görmüş ve herkese göstermiş olduk…”

A Milli Kadın Basketbol Takımımızın oyuncuları da gerçekleşen şarkı seslendirme ve klip çekimi organizasyonunun ardından tbf.org.tr için özel açıklamalarda bulundular. Ay yıldızlıların Candan Erçetin ile beraber geçirdikleri günün ardından duygu ve düşüncelerini de bu bölümde bulabilirsiniz…

a02v6372.jpg

Bahar Çağlar: “Hâkim olmadığımız bir konu olduğu için benim adıma biraz yorucu geçtiğini söyleyebilirim şarkı seslendirme kısmının, ama çok eğlendik. Sesimi pek beğenmiyorum, hatta bence kötü bile diyebilirim. Evde tek başımayken şarkı söylemeyi tercih ederim. Candan Erçetin ile beraber tüm takım arkadaşlarıma elimden geldiğince eşlik ettim tabii… Ortaya oldukça güzel bir iş çıkacağından eminim. İnşallah klibimiz hazırlandığında izleyiciler de bizim gibi düşünür.”

Birsel Vardarlı Demirmen: “Şarkıyı çok beğendik ve bizim için hazırlanan oldukça özenli bir organizasyon dâhilinde seslendirdik. Söylerken hem eğlendik hem de gurur duyduk.”

Olcay Çakır: “Bugün şarkıyı seslendirme kısmına etkili biçimde dâhil olabildiğimi söyleyemeyeceğim, sesimi biraz alçak seviyede tuttum çünkü sesimin pek güzel olduğunu düşünmüyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu. İnşallah bu klip ve seslendirdiğimiz şarkı sayesinde Olimpiyatlara katılımımız ülkemizde daha fazla ilgi görür. Kendi adıma kadın basketbolu konusunda yeterince bilgi sahibi olunduğunu düşünmüyorum. Olimpiyatlara giden bir A Milli Takımız ve bunun hakkında fikri olan çok az insan var. Türk basketboluna ilgiyi artırabileceğimizi umuyorum.”

Pınar Demirok: “Ben sesimin kötü olduğunu düşünürdüm, ama bugün Candan Erçetin ile beraber tüm takım olarak öyle güzel bir ahenk yakaladık ki sesim çok güzelmiş gibi hissedip şarkıya eşlik ettim. Böyle mutluluk verici bir anıya sahip olmak hepimizi çok memnun etti. Candan Erçetin de bize samimiyetle yardımcı oldu ve hepimize ortaya herkesin beğeneceği bir iş çıkacağını düşündürdü. Şarkının ve klibin son halini merakla bekliyoruz ve Olimpiyat yolunda sahip olduğumuz başarı inancı ile bu şarkıyı tüm Türkiye ile paylaşmak adına sabırsızlanıyoruz.”

a02v6389.jpg

Şaziye İvegin Üner: “Bizim için hazırlanmış çok özel bir şarkıyı hep beraber söyledik bugün. Şarkımız hem enerji veriyor hem motive ediyor, çok güzel. Seslendirirken çok mutlu olduk. Umuyorum ki Rio’dayken tüm Türk halkı ile beraber bu şarkıyı paylaşacağız ve Olimpiyatlardan madalya amacımıza ulaşmış olarak döneceğiz. Kendi adıma şarkı söylemek konusunda iddialı olduğumu söyleyemeyeceğim ama takım halinde ortaya iyi bir çıkardığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Candan Erçetin’in varlığının bu noktada belirleyici unsur olduğunu atlamamak gerekiyor. O hepimizin bütün hatalarını kapattı…”

Şebnem Kimyacıoğlu: “Slovenya’da yoğun tempoda bir hayli zor geçen bir kampın ardından ihtiyacımız olan enerjiyi bulabildiğimiz bir organizasyon oldu. Bazen ülkenden uzaklara gittiğinde ve orada uzun süre kalıp sadece antrenmanlara odaklandığında hayatla bağlantın kesiliyor. Candan Erçetin ile beraber seslendirdiğimiz bu şarkı bize hedeflerimizi iyice hatırlattı; biz ülkemiz için buradayız; Türkiye için bu Ay Yıldızlı formayı taşıyoruz… Rio’ya ülkemizi gururla temsil etmeye gidiyoruz. Şarkıyı çok sevdim, ilk dinlediğimde de, eşlik ederken de göğsüm kabardı…”

Tilbe Şenyürek: “Sesimi hiç beğenmem ama şarkıyı hep beraber söylediğimiz için benim sesimin arada fark edilmeyeceğini düşünüyorum. Slovenya’da çok yoğun bir kamp süreci geçirmiştik ve o günlerin ardından enerji toplama fırsatı bulduk, pozitif bir gün geçirdik. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum, ihtiyacımız olan bir gündü.”