Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Canan Karatay’dan Fenerbahçe’ye ‘kuzu’ önerisi! ‘Ersun Yanal’a da söyledim…’

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı bir televizyon programında Fenerbahçeli futbolculara beslenme önerilerinde bulundu. Karatay, "Karbonhidratla beslenen futbolcunun enerjisi ilk yarıda biter. Koskoca Fenerbahçe futbolcularına her gün bir kuzu yediremez mi? Ersun Yanal'a dedim ki, 'Bu çocuklara kuzu yedirin, tutamazsınız hiçbirini.' Tam yağlı manda yoğurdu da çok önemli" dedi.

Beslenme konusundaki önerileriyle gündem yaratan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Fenerbahçeli futbolcuların her gün bir kuzu yemesini önerdi.

Habertürk TV’de katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Karatay, “Futbolcuları karbonhidratla beslemeyin. Karbonhidratla beslenen futbolcunun enerjisi ilk yarıda biter. Koskoca Fenerbahçe futbolcularına her gün bir kuzu yediremez mi?” dedi.

Eşiyle birlikte maçları takip ettiğini söyleyen Karatay, “Çocuklar iyi oynuyorlar, gençler, hırslılar ama maçtan önce karbonhidratla beslendikleri için enerjileri 45 dakikada gidiyor. İkinci yarıda enerji kalmıyor. Biz eşimle maçı izlerken uzatmalar bitinceye kadar birbirimizi tutarız” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe efsanesi Lefter Küçükandonyadis’ten örnek veren Karata, “Lefter der ki; ‘Karbonhidrat sporcunun zehridir’, alıp hayatını okusunlar. Yanlış yönlendiriliyorlar. Uzun süre enerjiyi yağ ve protein verir. Sporcunun beyninin de çalışması lazım. Yumurtanın beyazında bulunan aminoasitler çok önemli” şeklinde konuştu.

Öte yandan Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal’a öneride bulunduğunu belirten Karatay, “Ersun Yanal’a dedim ki; ‘Her gün bir kuzu kesin. Bu çocuklara yedirin, tutamazsınız hiçbirini. Koskoca Fenerbahçe kuzu yediremiyor mu futbolcularına? Bulgur yiyebilirler ama yağıyla beraber kuzu da yesinler. 75 yaşıma geldim, verem oldum. Hala küme düşeceğiz diye uğraşıyoruz” yorumunda bulundu.

Kaynak: Amk

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
FENERBAHÇE küme düşmez şampiyonluğu kutlamaya hazırlansınlar...

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
futbolda iki takımın 15 maç kaybetmeyeceğinin garantisini verebilen olur mu sen 7 kaybetseler yeter dersin onlar seri mağlubiyetlere başlar... :p
Fanatik Fenerbahçe taraftarıyım bende isterim fakat hiç zannetmiyorum bu yıl şampiyon olmamızı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
oh ne ala memleket :D futbolcular kuzu yesin, taraftar soğuk su içsin... adalet bunun neresinde :p

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
inşAllah fb küme düşer gizli fbli sözde bjklı da fb şampiyon olsun diyor yuh tüpkafanın adamı...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
cazibe teyzenin gündüz düşlerini çok seyretmiş ergenus...