Çanaksız Uydu İzleme

Bu konuyu okuyanlar

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle s.a arkadaşlar
Eve Lg 620S Smart TV aldık.TV'yi kurmaya gelen adam babamlara çanak olmadan uydu izlenebileceğini söylemiş babamlar anlamamış ben olsaydım anlardım ama evde değildim. İnt.'ten araştırdım ama çanaksız uydu alıcısı filan varmış o değilmiş adamın bahsettiği şey.Ne olabilir bir bilgisi olan varsa yardım edebilirse sevinirim.

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Dahili uydu alıcısı vardır muhtemelen. Uydu cihazına gerek olmadan çanak antenden gelen kabloyu TV ye bağlayarak uydu yayınlarını izleyebilirsiniz.
Demiş olabilir

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle s.a arkadaşlar
Eve Lg 620S Smart TV aldık.TV'yi kurmaya gelen adam babamlara çanak olmadan uydu izlenebileceğini söylemiş babamlar anlamamış ben olsaydım anlardım ama evde değildim. İnt.'ten araştırdım ama çanaksız uydu alıcısı filan varmış o değilmiş adamın bahsettiği şey.Ne olabilir bir bilgisi olan varsa yardım edebilirse sevinirim.
cihaz smart..o cihazlarda neredeyse yok yok...çanak olmadan elbette yayın izliyebilirsiniz..tabii kotalı iseniz(internetiniz varsayıyorum)sıkıntı yaşarsınız iki üç filim kota bitiverir..adamın dediği o..yoksa bildiğim kadarı ile çanaksız yayın izlenmiyor(karasal hariç)...

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Karasal yayın desteğinden bahsetmiş olmasınlar ?

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bildigin normal antenler ile.
tel antenler ile

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Çanaksız uydu izleme değildir o. Uydu alıcısız, direk çanaktan tv izlemedir. Bi alt modeli bende var. Çanağı direk tv'ye bağladık. Hiç çanak kullanmayacağım derseniz ya eski anten kullanacaksınız ya da internetten izleyeceksiniz ki kastedilenin bu olduğunu sanmıyorum.

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Teknoloji henüz o aşamaya gelmedi maalesef, uydu yayınlarının kalitesi artmakta anten çapları küçülmekte ancak çanaksız yayın izleyebilme henüz yok!
Arkadaşların dediği gib tv'nizde dahili uydu alıcısı bulunmakta extra uydu alıcısına gerek kalmadan çanak antenden gelen kabloyu dahili alıcıya takarak yayınları izleyebilirsiniz, hatta modüllü bir pay tv (Filbox,D-smart gibi) alıp yine extra uydu alıcısına ihtiyaç duymadan yayınları Çanak anten ile ve tek kumanda ile izleyebilrisiniz.

Darkaura

Asistan
Reaksiyon puanı
2
dvb-t karasal digital yayindir o. henuz turkiyede yayina gecmedi. ama basladiginda normal ev antenlerine benzer ufak antenlerle uydu kalitesinde ve cesitliliginde digital yayinlari izlemesi mumkun olacak.

muhammedyakup

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Şuanda İzmir ve Ankarada trt nin dvb t karasal yayını küçük bir alanda test yayını olarak yapılmaktadır.Bugün yaygınlaşmamasının nedeni bu yayını heryere ulaştırmanın çok yüksek maliyetler getirmesidir.5-6 yıla kadar heryerde olur diye düşünüyorum :)

kervan76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dahili dvb cihazlar harici cihazlar kadar kaliteli yayın vermiyor

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle s.a arkadaşlar
onun dediği çanaksız değil uydu alıcısız çünkü bazı smart tvlerde uydu alıcısı özelliği var

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tamam hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar bilgilendirme için bir de internette bir şey gördüm küçük bir uydu alıcısı gibi bir şey kutu gibi çanak görevi görüyormuş sanırım bilgisi olan ya da kullanan var mı ?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Tamam hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar bilgilendirme için bir de internette bir şey gördüm küçük bir uydu alıcısı gibi bir şey kutu gibi çanak görevi görüyormuş sanırım bilgisi olan ya da kullanan var mı ?

tivibu ev olabilir.. yayını internetten alıyor.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
vet tivibu ev olabilir ama hızında en az 16 mb olmalı aşağısı cidden işkence örnek 8 mbs arkadaşım bağlattı eve filmleri slow motion olarak izliyor :)

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
tivibu ev olabilir.. yayını internetten alıyor.

bunu diyor.televizyona çıkıyor. küçük uydu alıcısı.izleyemez canak takmadan kandırmışlar.

WuGZBtF.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

geçen televizyonda izliyorum.sallıyorda sallıyor.hiç bunları kontrol eden bir mekanizma yok mu.adamın söylediği her şey yalan.

4000 kanalı açıyor.
Tüm şifreli kanallar sorunsuz izleniyor.
Sirüs uydusu şifresiz izlenir.
Belgesel kanalları şifresiz izletir.
Bedava TV izletir.
Birebir değişim garantisi.
Üyelik ödemeden yazılım güncelleme yapar.
Çocuk gelişimi için gerekli.
Tüm yöresel, bölgesel kanalları, gurbetten memleket kanallarını izletir.
Bıs yüklü tüm şifreli kanalları gösterir.
Avrupa, İspanya, İtalya liglerini şifresiz izletir.
Kablosuz uydu alıcısı.
Şifreleri çözen cihaz.
Dekoder uydu alıcısı. 41 uyduyu çekiyor.
Şifresiz kanal izletir. Adult, erotik kanalları şifresiz izletir.
Karlı havada bile kanalları net çeker.
Uydu şiddeti 60’tan 20 dahi olsa izletir.

yok daha neler.:D taklada atıyor mu.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Çanaksız uydu izleyemezsin, ya Turkcel tv, Tivibu gibi yayın yapan cihazlar ile izlersin, yada kararsal yayın,

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yada telden izlersin tespitlerime göre L700,U700 samsung teller turkcelltv uyumlu birini 20liraya düşürsem alıcam.
satıcı saftorik çıkarsa...

isimkalmadibana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HTML:
IPTV'ler'den baska yol yok gibi görünüyor... (tel antenler hariç tabi) <br/>
Internet hiziniz kuvvetli ise bence denemekte fayda var... Digiturk PLay kullaniyorum senelerdir.. Ve simdiye kadar pisman olmadim...<br/><br/>

( Turkiye )               <a href="http://www.turkcelliptv.com">Tukcell</a><br/>
(Turkiye Avrupa)      <a href="www.digiturk.com.tr/digiturkiptv">Digiturk</a>   (LigTV satildi bildigim kadariyla.. Araplar satin aldi)<br/>
(Turkiye Avrupa)      <a href="www.tivibu.com.tr">Tivibu </a> (bu seneki sampiyonlar ligi ve uefa burada)<br/>
(Avrupa)                  <a href="http://www.turk-iptv.com"> D Turkish</a> Sans eseri buldugum bir site, avrupa'da yasayanlar için iyi gözküyor.. ama denemedim henüz. Digiturk satilirsa denemek zorunda kalacagim gibi geliyor <br/>

<br/>
Deneyen varsa ve yardimci olursa sevinirimm
:)