Çanak Ve Uydu Alıcı Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar merhaba bizim evde daha uydu yok ama sonunda babami ikna ettik. Çanak taktirmamiz ve uydu alıcı almamız gerekiyor. Mümkünse kurulum ile birlikte uygun fiyatli bildiğiniz kamoanya var mi?
Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum yardım ve önerilerinizi bekliyorum

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaslar merhaba bizim evde daha uydu yok ama sonunda babami ikna ettik. Çanak taktirmamiz ve uydu alıcı almamız gerekiyor. Mümkünse kurulum ile birlikte uygun fiyatli bildiğiniz kamoanya var mi?
Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum yardım ve önerilerinizi bekliyorum
Hocam çanak ve uydu alıcı alacaksanız d-smart veya digitürk paketlerinin giriş paketlerini alın kullanın. Çanak ve uydu alıcısı kablo herşey kurulum dahil d-smart veya digitürkten böyle kampanyaları var. Hatta internetide onlardan alırsanız 59 Tl ye her ikisini kullanabiliyorsunuz.

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Evde internet varsa atlanta g4 mini tavsiye ederim. Hem receiver hemde akıllı tv sahibi olursun.

Robinson Crusoe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Çanakla vs uğraşacağınıza Tivibu'ya baktınız mı ? İnternet üstünden televizyon izleyebiliyorsunuz. Televizyona harici aparat takılıyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Çanakla vs uğraşacağınıza Tivibu'ya baktınız mı ? İnternet üstünden televizyon izleyebiliyorsunuz. Televizyona harici aparat takılıyor.
İnternet hayaşyalınca donma olmuyor mu ? internetin hızını etkilemiyor mu ? Yayın kalitesi nasıl ? Kullanıyor musunuz?

Robinson Crusoe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@Lazzz

Kullanmıyorum fakat 16 megabit internette televizyon açınca hız 8 megabit oluyor. Oda HD kanallarda. Normal SD yayın olsa 2-3 megabit düşüş olması normal. Zaten Tivibu yayını Türkiye içi sunuculardan geliyor net hızını fazla etkilemez.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
@Lazzz

Kullanmıyorum fakat 16 megabit internette televizyon açınca hız 8 megabit oluyor. Oda HD kanallarda. Normal SD yayın olsa 2-3 megabit düşüş olması normal. Zaten Tivibu yayını Türkiye içi sunuculardan geliyor net hızını fazla etkilemez.
İnternet üzerinden geliyorsa o iş yaş.. Çanağın yerini tutmaz bence. Onu alacağına dsmart veya digitürk sinema paketi + süperonlıne fiber internet veya adls 59 TL ye veriyorlar başka hiç bir para istemeden bu daha mantıklı. Daha rahat daha keyifli bence.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Turkcelltv ve o tivibu'da kurtlar vadisini izleyemezsin yani kıl yapımcısı olan hiçbir diziyi izleyemezsin...
INTphhO7SpWcZyQj2gDemmUvpC5AdrzANJpuko0XpuE=w1024-h600-no

0rMrclwP6Gg-KhxqOaVElU5InEYFYGCiDvtLwTmk1Ks=w1024-h600-no

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Dostlar babam aylık para vermez bir kere takdiralim normal kanalları güzel çeksin yeterli onun için yoksa artik hepsi aylığa mi döndü

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
A101 e gelen HD uydu alıcılardan alıp, çanak, lnb dışardan alıp kendin kurulum yaparsın uygun olur gayet.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
A101 e gelen HD uydu alıcılardan alıp, çanak, lnb dışardan alıp kendin kurulum yaparsın uygun olur gayet.
Kurulum fazla bilmediğimiz için böyle heosi icinde 100-200 tl arasi bir sey yok mu piyasada kaliteli

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kurulum fazla bilmediğimiz için böyle heosi icinde 100-200 tl arasi bir sey yok mu piyasada kaliteli
200 TL hocam siz uyducular ile konuşun. Buradan pek ekmek çıkmaz gibi. Kurulumda var çünkü. Çanakları ayrı lnb yi ayrı kabloyu ayrı yerden, decoderi ayrı yerden alacaksanız önce size bir kaç sorum var ona göre ucuz ve ona göre kalitesi olan ürünler önereceğim.
1- Hd yayın izleyecekmisiniz ?
2-Binanızda çanak anten kullanan komşunuz varmı?
3- Çanak decoder lnb toplam 200 TL yi geçmesin mi istiyorsunuz ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kurulum ne ki Allahın odunları bile kuruyor bizim ayıcık bile kuruyordu sen de kurarsın.
Makina olmayınca monte etmesi sorun hocam sinyali bulana kadar insanın imanı gevrer.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
200 TL hocam siz uyducular ile konuşun. Buradan pek ekmek çıkmaz gibi. Kurulumda var çünkü. Çanakları ayrı lnb yi ayrı kabloyu ayrı yerden, decoderi ayrı yerden alacaksanız önce size bir kaç sorum var ona göre ucuz ve ona göre kalitesi olan ürünler önereceğim.

Makina olmayınca monte etmesi sorun hocam sinyali bulana kadar insanın imanı gevrer.
Tüplü bizim tv hd olması önemli degil hd degil zaten 100-150 atasi bir sey tutsa canak dahil iyi

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Tüplü bizim tv hd olması önemli degil hd degil zaten 100-150 atasi bir sey tutsa canak dahil iyi
Hocam şimdi şöyle bir kolaylık var. Komşunuz uydu kullanıyorsa muhtmelen tekli LNB kullanıyordur. Siz rica edin çiftli LNB alalım takalım bizde kablo takalım diye fiyatı 25 ile 50 arasında çiftli LNB lerin çanağa gerek kalmıyor. Ama ben kit istiyorum dersen şöyle birşey var Next Anten Kurulum Kiti Tek Çanak Fiyatı ve Özellikleri | Bimeks

http://www.bimeks.com.tr/urun/116093/nextstar-minix-cx-pvr-usb-.aspx Bunuda alıp direk takarsın tamamdır.

Fiyatı fazla geldiyse decoderin kalitesini düşürürsün. Ama çok dandik almayın çekmeme gibi sorunlar yaşatır filan.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121

uydu bulucu makina mı? hiç kullanmadım uyduları bulmakta zorlanmıyordum ki android uygulaması var ne kadar işe yarar? tartışılır...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
uydu bulucu makina mı? hiç kullanmadım uyduları bulmakta zorlanmıyordum ki android uygulaması var ne kadar işe yarar? tartışılır...
O uygulamaları bir kere indimiştim tırt çıkmıştı. Sinyal yakalayıcı makine ile tık diye bulunuyor rahat hiç değmez ver 20-30 TL ayarlasın....

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Öncelikle komşu çanak anten varsa onu paylaşmayı teklif et. HB den otuz liraya uydu alıcı almıştım gayet güzel. Baktın çanak yok uyducu bir yere Başvur onlar uygun yolla yaparlar

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Kardeşim ben birçok marka uydu alıcısını kullandım. Çoğu arızalandı ve attım. Son olarak aldığım ve tam 4 yıldır sorunsuz kullandığım bir marka var. Cihazları hem kaliteli, hem uygun fiyatlı ve özellikli cihazlar. Aşağıda link veriyorum bak istersen ama mutlaka bu markadan bir model al
INPA ELECTRONIC CO.LTD.