Call Of Duty - Makale

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


mila12

Dekan
Onursal Üye
Katılım
5 Kas 2007
Mesajlar
9,525
Puanları
48
Call Of Duty serisinin ilk oyunun 9 Kasım 2003 yılında Activision'un dağıtıcılığını ve Infinity Ward games'in yapımcılığını üstlendiği Oyun 9 Kasım 2003 tarihinde piyasaya sunuldu. Oyun 2.Dünya savaşını konu almaktaydı ve oyun çok tutulmuştu ve call of duty için expansion(ek yama) geldi. Call of duty için 2 ek yama çıkarıldı bunlar Finest Hour ve United Offensive dı.
Call of duty'nin tutulduğunu gören yapımcılar oyuna devam serisini getirerekCall Of Duty 2 yi piyasa sürdüler. Call of duty 2 nin yapımcılığını Infinity Ward dağıtıcılığını ise Activision üstlendi. Oyun 04.11.2005 yılında piyasaya çıkarak büyük bir ilgi gördü oyun yine 2.dünya savaşını konu almaktaydı ve oyun gelenekselleşerek her yıl çıkmaya başladı. Call of duty 2 içinde bi ek yama yapıldı The Big Red One ve oyunun yapımcılığını Infinity Ward değil Treyarch Games üstlendi.
14.11.2006 yılına gelindiğinde ise Pc severleri büyük bir hayal kırıklığına uğratarak Call of duty 3 sadece ps ve xbox platformlarına çıkmıştı yapımcılığını Yapımcı: Treyarch ve dağıtıcılığını Activision üstlenmişti acaba bundan sonra Infinity Ward çalışmıyacakmıydı ve pc ye çıkmıyacakmı gibi sorular soruldu. Infinity Ward call of duty 3 çıktığı sırada call of duty 4'ün yapımıyla uraşıyordu. Ruslar bu fırsatdan yararlanarak kendi call of duty 3 lerini yapıp piyasaya sürdüler ve bu işten baya karlı çıktılar.
Aradan 1 sene geçti ve Call Of Duty 4 piyasaya çıktı hemde büyük bir gürültü ile çünkü 2.dünya savaşı oyunlarını bi köşeye bırakarak modern silahlar ve moder savaşlar kullanılarak bir oyun yapıldı oyun baya tutuldu bu sefer oyun pc platformlarına da çıkmıştı ve oyunun yapımcılığını tekrar Infinity Ward üstlendi.
Call of duty 5 in çıkacağı şeklinde haberler çıktı call of duty 5'in yapımcılığını tekrar Treyarch üstlenecek ve 2.dünya savaşı dönülecek mi kesin olarak bilinmezken bu sırada Infinity Ward games Call of duty 6 için uğraşacak.Umuraz Call Of Duty 2.Dünya savışı oyunları bırakıp moder savaşlara yönelir ve oyunlara Türkçe dil seçeneği koymayı düşünürler.
 

such

Asistan
Katılım
14 Haz 2007
Mesajlar
104
Puanları
0
Paragraflar olmadan harf salatasına benziyor ve tadıda çok kötü :*
 

yuureii

Profesör
Katılım
13 Ara 2007
Mesajlar
2,253
Puanları
0
CoD olsun da çamurdan olsun. Ama Treyarch beni endişelendiriyor. Herhalde CoD4'ten daha kötüsünü yapmazlar.
 

warkortali

Profesör
Onursal Üye
Katılım
14 Kas 2006
Mesajlar
3,753
Puanları
48
Konum
İstanbul
Makale i biraz daha özenli bezenli hazırlaya bilirdiniz .. Yazıya bakınca gözler şaşı oluyor :)
 
Üst
stat counter