Call of duty 4

Bu konuyu okuyanlar

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ekran kartı: nvıdıa yonga türü-Geforce 9400 GT,
işlemci: ıntel core 2 duo cpu E 7400 2.80 GHZ(2CPUs)
Bellek : 3584 MB RAM
nasıl iyi mi?:D

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
İşlemcin ve ram iyi, oyunlar konusunda sıkıntı yaratmaz.. ama ekran kartının ise çeşitli versiyonları var. bunlar 128 bit veri yolu, 512 ve 1Gb DDR2 bellek kullanan modeller. 64 bit veri yolu olan model de var ama, yolladığın ekran görüntülerine bakarak, sendeki modelin o olma ihtimali olmadığını düşünüyorum.

Ekran kartının 512 mi 1 Gb mı olduğunu nasıl öğrenebiliriz dersen, dxdiag ekran bölümündeki ''yaklaşık toplam bellek'' işimize yarayabilir.

Ama şunu söyleyebilirim ki ekran kartın yetersiz, bahsi geçen oyunları sorunsuz oynayabilmen için daha iyi bir ekran kartına ihtiyacın var bence...

iyi haber ise... Anakartın pci express :clap: eğer ekran kartı değişikliği düşünürsen bolca seçeneğin olacak.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
iyi gibi görünüpte, aslında iyi olmayan kartlardan :D

Hadi belki COD 5 adıyla bilinen World at War ı çalıştırır ama Black Ops ve MW2 için aynı şeyleri söyleyemem, yine de bu kartı kullananlar, daha sağlıklı bilgi verebilirler.

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
iyi gibi görünüpte, aslında iyi olmayan kartlardan :D

Hadi belki COD 5 adıyla bilinen World at War ı çalıştırır ama Black Ops ve MW2 için aynı şeyleri söyleyemem, yine de bu kartı kullananlar, daha sağlıklı bilgi verebilirler.

cod 4 black ops ıle cod 4 modern warfare arasında ne fark var?

Gold Eagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Call of Duty 4 Black Ops yok
Call of Duty 4 Modern Warfare var
:D
Call of Duty Black Ops var 7. oyunu serinin

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
cod 4 black ops ıle cod 4 modern warfare arasında ne fark var?

Call of Duty 4 Modern Warfare serinin 4. oyunu. Kasım 2007 de piyasaya çıkmış o zamanın grafik teknolojisi ile üretilmiş bir oyun. İnfinity Ward tarafından geliştirilen oyunun konu ve senaryosu serinin önceki oyunlarıyla çok farklıydı. Hep 2. dünya savaşı konu edilen oyunda ilk kez modern savaşlar konu edilmişti.

Call of Duty Balck Ops ise serinin 7. ve piyasaya çıkan en son oyunu, kasım 2010 da piyasaya çıkmış ve Treyarch tarafından geliştirilmiş.

2007 ve 2010 yılında çıkan oyunlar arasında ciddi grafik farklılıklar olması doğal. Ayrıca oyun geliştiriciler de farklı, farklı grafik motorları kullanılmış, yeni çıkan oyunlar grafik motorları ve teknoloji geliştikçe, daha güçlü ve daha hızlı ekran kartlarına ve donanıma ihtiyaç duyarlar.

Oyunun serisi de şu şekilde,

Call of Duty
Call of Duty: United Offensive ( Ek Paket)

Call of Duty 2
Call of Duty 2: Big Red One (Ek paket)

Call of Duty 3 sadece konsollar için üretildi, PlayStation, Xbox ve Wii

Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty: World at War

Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty: Black Ops

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Call of Duty 4 Modern Warfare serinin 4. oyunu. Kasım 2007 de piyasaya çıkmış o zamanın grafik teknolojisi ile üretilmiş bir oyun. İnfinity Ward tarafından geliştirilen oyunun konu ve senaryosu serinin önceki oyunlarıyla çok farklıydı. Hep 2. dünya savaşı konu edilen oyunda ilk kez modern savaşlar konu edilmişti.

Call of Duty Balck Ops ise serinin 7. ve piyasaya çıkan en son oyunu, kasım 2010 da piyasaya çıkmış ve Treyarch tarafından geliştirilmiş.

2007 ve 2010 yılında çıkan oyunlar arasında ciddi grafik farklılıklar olması doğal. Ayrıca oyun geliştiriciler de farklı, farklı grafik motorları kullanılmış, yeni çıkan oyunlar grafik motorları ve teknoloji geliştikçe, daha güçlü ve daha hızlı ekran kartlarına ve donanıma ihtiyaç duyarlar.

Oyunun serisi de şu şekilde,

Call of Duty
Call of Duty: United Offensive ( Ek Paket)

Call of Duty 2
Call of Duty 2: Big Red One (Ek paket)

Call of Duty 3 sadece konsollar için üretildi, PlayStation, Xbox ve Wii

Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty: World at War

Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty: Black Ops
teşekkürler kardeş
öyleyse ben şimdı black ops oyununu ındıreyım.pc özellılerımı yazdım.bu oyunu kurmada sorun yaşarmıyım?

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Minibook sistem gereksinimleri belli :D Black Ops'u oynamadım, Cod 4 teki gibi yardımcı olamam. kurulumda sorun yaşamazsın da kartın çalıştırır mı? bilemiyorum.. bence bu konu kapanmıştır artık :D

Yeni bir konu aç, sistem özelliklerini yaz. Sistemin oyunu çalıştırıp çalıştırmayacağını foruma bir sor en iyisi.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Blackops'ta buradan devam ederse, konu 30 sayfayı bulabilir :D

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Cod 4 ü çalıştıran sistem cod 6 yıda çalıştırır. Benim laptopda 2 gb ram vardı 512 mb x1600 ati ekran kartı. Cod 4 düde cod 6 yıda bitirdim. Sorun olmaz o sistemde black ops kasabilir en düşükte oynarsan oda kasmaz ama oyunun zevki kalmıyor öylede.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Cod 4 ve Cod 6 aynı geliştirici firma İnfinity Ward tarafından üretilmiş, muhtemelen aynı grafik motorları kullanılmıştır, muhtemelen COD 6 yı da oynar ama, adam sıradan gitmiyor ki :D Cod 4 le başlamış seriye, COD 7 yi istiyor.

Blackops için yeterli gelmez gibi geliyor ekran kartı, oynatsa da takıla takıla en düşük ayarlarda... Süper Mario oyna daha iyi :D

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Cod 4 ve Cod 6 aynı geliştirici firma İnfinity Ward tarafından üretilmiş, muhtemelen aynı grafik motorları kullanılmıştır, muhtemelen COD 6 yı da oynar ama, adam sıradan gitmiyor ki :D Cod 4 le başlamış seriye, COD 7 yi istiyor.

Blackops için yeterli gelmez gibi geliyor ekran kartı, oynatsa da takıla takıla en düşük ayarlarda... Süper Mario oyna daha iyi :D

sen bılgısayar özellıklerınden falan hıç anlamıyorsun.boş yere yorum yazma.diğer forumlarda da sordum.benden düşük sıstemle bu oyunu oynayanlar varmış

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
sen bılgısayar özellıklerınden falan hıç anlamıyorsun.boş yere yorum yazma.diğer forumlarda da sordum.benden düşük sıstemle bu oyunu oynayanlar varmış

Tamam, bilgisayardan özelliklerinden hiç anlamıyorum kabul ediyorum,

Ama bundan önce bütün mesajları, boşu boşuna yazmışım, onu anladım en azından.... Teşekkürler.

dgncnns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler ben call of duty 4 u kurdum ama cd olmadan single player açılmıyor