Çalıştığım yeri şikayet etmek istesem

Bu konuyu okuyanlar

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Selam arkadaşlar ben tersanede taşoren bir firmada çalışıyorum şu an bir balikci gemisinde yim ambarinda yeterli hava sirkülasyonu yok iş güvenlik çalışanlarına bildiriyoruz bize fan hortumu çekin deniyor fan hortumu zaten herkez çekmiş içerde 6-7 tane gaz altı kaynakçısı var fan hortumu kaynak dumanının 3 de 1 ni çekiyor kalan 3 te 2si ambarin içinde birde krom kaynağı yapılıyor olanca dumanı içimize çekiyoruz öğleye kadar içerdeyim boğazlarım yanıyor resmen bıçakla kesiyor sanki öğle yemeğinden sonra tekrar aynı yere girip akşama kadar aynı eziyeti çekiyoruz işguvenlige söylüyorum adamın söylediği şu bildirdim 3-4sefer yönetime ama kimse ilgilenmiyor durumunuzu anlıyorum aynı dumanı bende çekiyorum diyorlar gerçi benim bulunduğum ortamda 5 dk dan fazla durmuyorlar ya neyse şimdi ben bu tersaneyi şikayet etsem bu tersane şikayet edeni tesbit edebilirlermi

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Selam arkadaşlar ben tersanede taşoren bir firmada çalışıyorum şu an bir balikci gemisinde yim ambarinda yeterli hava sirkülasyonu yok iş güvenlik çalışanlarına bildiriyoruz bize fan hortumu çekin deniyor fan hortumu zaten herkez çekmiş içerde 6-7 tane gaz altı kaynakçısı var fan hortumu kaynak dumanının 3 de 1 ni çekiyor kalan 3 te 2si ambarin içinde birde krom kaynağı yapılıyor olanca dumanı içimize çekiyoruz öğleye kadar içerdeyim boğazlarım yanıyor resmen bıçakla kesiyor sanki öğle yemeğinden sonra tekrar aynı yere girip akşama kadar aynı eziyeti çekiyoruz işguvenlige söylüyorum adamın söylediği şu bildirdim 3-4sefer yönetime ama kimse ilgilenmiyor durumunuzu anlıyorum aynı dumanı bende çekiyorum diyorlar gerçi benim bulunduğum ortamda 5 dk dan fazla durmuyorlar ya neyse şimdi ben bu tersaneyi şikayet etsem bu tersane şikayet edeni tesbit edebilirlermi
Şikayet asılsız degerlendirilirse tespit edilir

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Sizce bu fotoğraflarda kiler asılsız gibimi duruyor IMG 20191102 110344

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
peki yoğurt veriyorlar mı,maske durumu nasıl,biliyorsun gaz altı yüzü yakar.
İş güvenlik elemanı haklı,o ne kadar söylese de pek umursamazlar,gidip SGK ile konusun,ama şunu da unutmayın,şikayet sonrası iş çıkışı da verebilirler.
buraya gözatın1
burayı da okuyun 2

gemi bakım ve onarım sektörü kapalı alanlarında iş sağlığı ve güvenliği
170 sayfalık tez kitabı ,bilgisayarınızda bulunsun

Kaynak işleri olan ortamlarda çalıştığım,kendimde yaptığım için yaşadığınız olayı biliyorum,o dumanın gece uykudan nasıl uyandırır yaşamayan bilmez,
sanırım ,gemi içi olduğundan dolayı sirkülasyonda olmaz,tek çare ,öncelik kendi önlemini kendin al ,biliyorum saçma bulabilirsin,günlük 1 kilo tas yoğurt al,3 öğüne böl ,sabah,öğlen akşamları yemeğe bak.