Çalınan Msn veya Hotmail şifresini geri almak

Konusu 'Skype' forumundadır ve Efe Zoroğlu tarafından 12 Haziran 2007 başlatılmıştır.


 1. Efe Zoroğlu

  Efe Zoroğlu Profesör

  Katılım:
  24 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.311
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0

  - Çalınan Msn veya Hotmail şifresini geri almak

  Çalınan Msn veya Hotmail şifresini geri almak  Çalınan Msn veya hotmail şifresini geri almak için yapmanız gerekenleri maddeler halinde görelim :

  1) Bir adet çalınmış Msn veya Hotmail gerekiyor.

  2) http://support.msn.com/default.aspx?locale=en-us Bu linkteki servisler şu anda Türkçe destek vermemektedir. Bu yüzden hotmail veya Msn destek formunu ingilizce olarak doldurmanız gerekiyor. Hotmail ile yapacağınız tüm yazışmalarda ingilizce olucaktır.

  Servisler arasından " Microsoft Passport Network (now Windows Live ID) " seçeneğini seçin. Bu servis hotmailin genel şifre servisidir. Eğer olurda bu seçeneği bulamassanız " Msn messenger " serviside aynı görevi görür.

  3) Açılan form sayfasında ilgili yerleri aşağıda gösterdiğim biçimde doldurun.

  * Full Name: ( İsim ve Soyad yazın. )

  * What e-mail address would you like a response sent to? : ( Bu bölüme bir e-mail adresi yazın. Çalınan mail hakkında sorulacak olan sorular ve şifre bilgileri buraya yazacağınız e-mail adresine gelicek. Şifrenizi geri alana kadarda Msn servisleriyle yaptığınız tüm yazışmaları buraya yazdığınız mail ile yapın. ) Örnek : [email protected]

  * Primary e-mail address/member ID associated with the account you are inquiring about: ( Bu bölüme şifresi çalınan mail adresini yazın. ) Örnek : ç[email protected]

  Service:
  Windows Live ID

  * What type of problem do you have? : (Bu bölümde hotmail servisi ile hangi konuda problem yaşadığınızı soruyorlar)
  I have a comment/suggestion about Windows Live ID ile birlikte Technical Support seçeneğini seçin

  veya

  I need something fixed ile birlikte Other ve Other seçeneklerini seçin.

  (Bu seçenekler bizim konumuzla ilgili değil fakat önemli olan hotmail destek bölümüne ulaşmak.)  * Be specific when describing your problem. The details that you include enable us to promptly send you the most likely solution to your issue. : (Bu bölüme Urgent ile başlayan cümleyi aynı şekilde yazın)

  Urgent and important. My mail is hacked . Help me please  * Frequency of the issue: First time ( Bu seçeneği seçin )


  * How do you access your account? : Computer ( Bu seçeneği seçin)


  * Who is your ISP? : ( Bu bölümde kullandığınız servis sağlayıcısını soruyorlar Türk telekom seçeneği olmadığı için Other seçeneğini seçin ) Other


  * Type of Internet connection: : ( Internete hangi şekilde bağlanıyorsanız o seçeneği seçin.)


  * Have you recently installed any new software (if you enter yes please add more comments in the text box above)? : No ( Bu bölümde No seçeneğini seçelim )
  Submit ile doldurduğumuz form bilgilerini gönderelim ve beklemeye başlayalım.  4) Form bilgilerini gönderdikten bir süre sonra aşağıdaki gibi bir mail alıcaksınız.

  Not : Msn veya Hotmail size gönderdiği e-mail 'de sorduğu soru şeklini değiştirebilir. Burda verilen örnek şuanda kullanılan ve çalışan bir örnektir.

  Hello OsmanAtabey

  Thank you for writing to Windows Live ID Technical Support. This is Von and I understand that you believe that the security of your account has been compromised. I know how important it is for you to get your account back, so let me assist you.

  OsmanAtabey, I would like to help you regain access right away, but because we value our members’ security and privacy, we will need your cooperation in verifying the account ownership. When we receive and verify the necessary information, we can give you the link that will allow you to reset your password. Please provide the following completely and accurately:

  1. Your Windows Live ID
  2. Your First and Last Names
  3. Date of Birth (Month/Date/Year)
  4. Country or Region
  5. State (if applicable)
  6. Zip or Postal Code
  7. Your IP address. List the IPs from each computer that you use to access your account. You can go to www .whatismyip. com to find this information. The numbers that appear at the top of this page will be your IP address.
  8. Answer to your Secret Question (if applicable)
  9. Alternate email address associated with the account (if applicable)
  10. Your Internet Service Provider (home or work). An ISP is a company that provides an end user with a connection to the Internet and other similar services, such as e-mail. Examples include MSNIA, EarthLink, and Comcast.
  11. Last date and time you successfully signed in

  Additional information that may assist us in verifying account ownership.

  For Windows Live Mail customers:
  1. Any folders you created (aside from the default folders)
  2. Contacts in your address book
  3. Subjects of any old mail that is in your Inbox or mail folders

  For Windows Live Messenger customers:
  1. A list of Contacts in your buddy list
  2. Your Windows Live Messenger Nickname (your Messenger display name)

  Your patience and cooperation on this matter are greatly appreciated. We look forward to your response and resolving your concern.

  Sincerely,

  Von
  Windows Live ID Technical Support  5) Hotmail 'den gelen bu maile cevabımızda aşağıdaki şekilde olmalıdır.

  Not : Çalınan mail hakkında aşağıdaki soruları yanıtlayacak kadar bilgiye sahip değilseniz cevabını hatırlayamadığınız veya bilmediğiniz soruların yan tarafına ( I dont Know and Dont remember ) şeklinde bir cevap yazın. Aşağıdaki soruların çoğu hotmail ayarlarına yazdığınız bilgilerin doğruluğunu ögrenmek için sorulmaktadır. İlk başta dediğim gibi Hotmail ayarlarındaki bilgileri hatırlayamıyorsanız bu bölümleri yanlış bilgilerle doldurmayınız.

  İçlerinde cevaplanması gereken önemli sorular : Eski şifreler ve hangi tarihler arasında kullanıldığı, alternatif mail adresi, en son giriş tarihi veya hangi saatler arasında olduğu, hotmail içinde oluşturduğunuz dosyalar klasörler ve hatırladığınız her hangi bir veya birkaç mail içerigi, Msn veya hotmail arkadaş listeniz.

  Kendi bilgilerinizi aşağıdaki kırmızı olan yerlere gösterildiği biçimde yazabilirsiniz.  Hello

  Addition information :

  My old passwords : ( Bu seçeneği ek bilgi olarak ben ekledim. Mail için kullandığınız eski şifreleri bu bölüme yazabilirsiniz tabiki şifreleri hangi tarihler arasında kullandığınızı hatırlamanız gerekiyor. Tarih bilgisi şu aylar arasında veya şu sene gibi tahmini olarakta verilebilir ve ingilizce olarak yazılmalıdır. )

  Örnek : My old passwords : tcpsecurity.com in 2005-2006 , osmanatabey in 2007 January


  1. My Windows Live ID : ( Şifresi çalınan hotmail 'i yazın ) Örnek : çalı[email protected]

  2. Your First and Last Names : ( İsim Soyad buraya ) Örnek :Osman Atabey

  3. Date of Birth (Month/Date/Year) : ( Doğum Tarihi buraya Ay/Gün/Yıl şeklinde ) Örnek: 06/15/1977

  4. Country or Region : ( Ülkeyi yazın ) Örnek : Turkey

  5. State (if applicable) : ( Bulunduğunuz İl 'i buraya yazın ) Örnek : Istanbul / Kadıköy

  6. Zip or Postal Code : ( Bulunduğunuz İl 'in posta kodunu yazın ) Örnek : 34200

  7. My IP address : Bu mail i göndermeden önce www.whatismyip.com buradan ip adresinizi ögrenin ve bu bölüme yazın. Örnek: 81.214.175.14

  8. Answer to your Secret Question (if applicable) : Gizli soru ve cevabını bu bölüme yazın.

  My secret question : ( Gizli sorunuzu yazın ) My answer : (Gizli sorunuza verdiğiniz cevap buraya)

  Örnek : My secret question : Mailini kim hackledi My answer: HacerAna

  9. Alternate email address : ( Eğer şifresi çalınan hotmail ayarlarına alternatif bir mail yazdıysanız o maili buraya yazın.) Örnek : [email protected]

  10. My Internet Service Provider : ( ISP yani internet servis sağlayıcınız hangisiyse bu bölüme yazın. Türk Telekom Adsl Company, SuperOnline, E-Kolay vs.. olabilir. )

  11. My last date Signed in Time : (Burada ise hotmail veya msn 'ye en son hangi tarihte giriş yaptığınız soruluyor. Hatırlıyorsanız yazın eğer mail şifrenizin ne zaman çalındığını biliyorsanız o tarihide buraya ekleyin ) Örnek : I signed in 03/26/2007 My mail is hacked 03/27/2007  For Windows Live Mail customers Answers : (Hotmail için sorulan soruların cevapları )


  1. Any folders my created (aside from the default folders) : ( Hotmail içinde daha önce bir dosya veya klasör oluşturup oluşturmadığınız soruluyor. Eğer hatırlıyorsanız isimlerini yazın )

  Örnek : My folders : depo, play, ozel_mailler, eski_mailler


  2. Contacts in my address book (please include the e-mail address) : (Hotmail içindeki arkadaş listeniz veya devamlı olarak mail gönderip aldığınız kişilerin mail adreslerini buraya yazın.)

  Örnek : Contacts in my adress book : [email protected] [email protected]

  3. Subjects of any old mail that is in your Inbox or mail folders : ( Hotmail içinde aklınızda kalan eski bir mail içeriği, gelen maillerden bir örnek, gönderdiğiniz veya detaylı olarak hatırladığınız bir mail içeriğini bu bölüme yazın )
  For Windows Live Messenger customers Answers : ( Msn messenger için sorulan soruların cevapları )


  1. A list of Contacts in your buddy list (please include the e-mail address) : (Msn messenger arkadaş listenizde olan kişilerin mail adreslerini detaylı olarak yazın. Ne kadar fazla e-mail adresi hatırlar ve yazarsanız o kadar iyi olur.)


  2. Your Windows Live Messenger Nickname (your Messenger display name) : ( Msn messenger içinde kullandığınız nick veya görüntü adı (Display) bölümüne en son yazdığınız yazının aynısını buraya yazın.) Örnek: OsmanAtabey & TcpSecurity.com


  6) En son olarak gönderdiğiniz bilgilerin doğruluğu Msn ve Hotmail tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra size şifrenizi yenilemeniz için bir mail göndericekler o maildeki adımları uygulayarak mailinizi geri alabileceksiniz.


  www.TcpSecurity.com

   


 2. chimera

  chimera Dekan Onursal Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2006
  Mesajlar:
  8.987
  Beğenileri:
  55
  Ödül Puanları:
  0
 3. gabi

  gabi Üyecik

  Katılım:
  8 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  iyide arkadaşım çok güzel anlatmışsın ama,ben bunları yaptım ancak bana sürekli gelen cevap aşağıya çıkartacağım,bir sonuç alamadım kaç defa gönderdim hemde bana lütfen yardımcı olun bu mailimi geri alamıyorum
  irtibat adresim [email protected] lütfen biri bana yardım etsin........

  Hello gabi
  Thank you for writing to Windows Live ID Technical Support. This is Richard and I understand that you need assistance in gaining access to your [email protected] account. I appreciate the information that you have provided. I know how important this service is to you and I will help you with this issue
  After thoroughly checking the account profile information you provided, I regret to inform you that it does not match the information stored in the account.

  Please understand that MSN Hotmail enforces its policies to help protect the privacy and security of its member accounts. Since you have failed to confirm the profile information stored in your MSN Hotmail account, we cannot provide additional assistance. I recommend that you create another MSN Hotmail account. To do this, please follow these steps:
  1. Visit http://account.live.com/
  2. Click "Sign up for Windows Live!" link located at the left hand side of the page.
  3. Click "Sign up" button.
  4. Type the name that you want to use for your Windows Live ID or the e-mail address you would like to use. You may click "Check availability" to determine if your preferred sign-in name is available for registration.
  5. Fill in the "Choose your password," "Enter password reset information," and "Your information" sections.
  6. In the "Type Characters" box, type the characters that you see in the "Picture" box. For more information, click "Help Central" located at the bottom of the page. In the "Search for" text box, type "Match the characters in the picture."
  7. Read the "Service Agreement" and the "Privacy Statement", and then click "I accept."
  For your reference, below are the online reset password options:

  A. By providing account information and answering your secret question:

  If you know the answer to your secret question, you can reset your password instantly online.

  B. By e-mail

  If you have previously added an alternate e-mail address to your MSN Hotmail.com or MSN.com passport profile, you can reset your password by e-mail. This lets you have another option to reset your password by utilizing the “Password Reset by E-mail” feature.

  You can reset your password by going to: https://account.live.com/ResetPassword.aspx
  Filiz, we appreciate your continued support as we strive to provide you with the highest quality service available. Thank you for using Windows Live ID.
  Sincerely,
  Richard
  Windows Live ID Technical Support
   
 4. Denizhan Dakılır

  Denizhan Dakılır Profesör

  Katılım:
  3 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.007
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  teşekkürler wolf bu arada gabi sana yeni bir msn almanı teklif ediyorlarr
   
 5. Efe Zoroğlu

  Efe Zoroğlu Profesör

  Katılım:
  24 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.311
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Hehe
   
 6. Furci

  Furci Asistan

  Katılım:
  4 Ekim 2006
  Mesajlar:
  314
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Süper bilgi sağol.. Ama 1. maddeye bittim :D
   
 7. snra

  snra Profesör

  Katılım:
  26 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.038
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ablamın MSN şifresi çalındığında denemiştim bu yöntemi, işe yaramamıştı. :-\
   
 8. iol99

  iol99 Profesör

  Katılım:
  4 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.854
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  benim hotmail mail adresime devamlı istemediğim halde parola sıfırlama maili geliyor hergün nerdeyse.. (microsoft müşteri desteği adı altında) tabiki gönderilen maildeki hiçbir linke tıklamadım. bundan nasıl kurtulabilirim bir önerisi olan var mı? :)
   
 9. Ahmethz

  Ahmethz Rektör Onursal Üye

  Katılım:
  7 Eylül 2006
  Mesajlar:
  12.491
  Beğenileri:
  346
  Ödül Puanları:
  83
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  Istanbul
  aynı şekilde kuzenim için ben de uğraştım alamadım
   
 10. aydogan

  aydogan Asistan

  Katılım:
  26 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  253
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ben denemedim ama pekde güvenli bir sisteme benzemiyor. Bu yolu başkalarının hesaplarını çalmak için kullanıcak çok kişi var
   
 11. Denizhan Dakılır

  Denizhan Dakılır Profesör

  Katılım:
  3 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.007
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  o zaman hacker diyelim kitliyelim konuyu :D
   


 12. gabi

  gabi Üyecik

  Katılım:
  8 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bu beladan nasıl kurtulacaz arkadaşşşş
   
 13. Berkin Bozdoğan

  Berkin Bozdoğan Profesör

  Katılım:
  18 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  4.940
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Değerli dostlar,

  Doğrudan MSN Messenger hesabı olan adresleri kullanmamanız daha güvenlidir. Hiç hotmail kullanmadım, şifrem hiç çalınmadı. GMail adresinizi falan mesıncıra kaydedin derim.
   
 14. gabi

  gabi Üyecik

  Katılım:
  8 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  hiç işe yaramıyor.defalarca yaptım saçma sapan şeyler yolluyolar netice yokkkk
   
 15. gabi

  gabi Üyecik

  Katılım:
  8 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  gmail normal bi şekilde msn de çalışıyomu nasıl yapcaz??????
   
 16. snra

  snra Profesör

  Katılım:
  26 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.038
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
 17. auschwitz

  auschwitz Asistan

  Katılım:
  9 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  192
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Çok uzun bilgiler ama yararlı olcağına inanıyorum :)
   
 18. alperveli

  alperveli Profesör

  Katılım:
  25 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.145
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  0
  o yöntemi bende denedim ama olmadı hackerlık yapmak istiyosanız daha güzel programlar var isim vermiyorum
   
 19. superman

  superman Üyecik

  Katılım:
  31 Ocak 2008
  Mesajlar:
  78
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  arkadaşlar alternatif e posta adresini muhakkak yazın benim başıma gelmez vb söylemler ile avutmayalım bü le zor işler ile uğraşır durursunuz olacak mı olmıyacak mı gibilerinden tırnaklarınızı kemirir durursunuz bir arkadaşınız veya bilgisayardan iyi anlıyorum deyipte gelen birisi cat kapı gelir ben cözdüm der ama olmaz olmaz bu büle sürer gider onuun için alternatif e posta adresi yazmamız şart
   
 20. keyloger

  keyloger Rektör

  Katılım:
  4 Ocak 2008
  Mesajlar:
  13.289
  Beğenileri:
  172
  Ödül Puanları:
  63
  güzel bir anlatım olmuş teşekkürler..
   
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş