Cafe SDN [Русский]

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Allah'ın Kulu

Doçent
Привет друзья! Меня очень интересно что будет если я открою эту тему, Я приглашаю вам туда. Давайте начном. Я люблу Русский езык. 😀

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
  • 26-) Yazım ve paylaşım dili Türkçedir, forum içerisinde Türkçe yazmanız tavsiye edilir. Sadece Cafe SDN [English] bölümünde İngilizce kullanılabilir diğer bölümlerde Türkçe haricinde bir dil kullanmak yasaktır.

Son düzenleme:

Allah'ın Kulu

Doçent
  • 26-) Yazım ve paylaşım dili Türkçedir, forum içerisinde Türkçe yazmanız tavsiye edilir. Sadece Cafe SDN [English] bölümünde ingilizce kullanılabilir diğer bölümlerde Türkçe haricinde bir dil kullanmak yasaktır.
Kitle, ne yapalım. Bir dahaki sefere dikkat edelim.

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
Kitlemeye gerek yok yukarıdaki mesajımdan sonra yazan olacağını sanmam zaten :D Olur öyle insanlık hali. Kuralları öğrenme zaman meselesidir. Direkt ceza kesmeyiz ;)

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
Benimkini soruyorsanız Rusça Adige yazıyor. Aslında Çerkesçe yazıyor ama uzun yıllardan sonra Kafkasya'nın resmi dili Rusça oldu malum soykırım ile Ruslar bölgeyi ele geçirmişti maalesef. Benim soyumda zamanında soykırımdan sonra Osmanlı'ya gelmiş Çerkeslere dayanıyor hem anne hem baba tarafı.

Allah'ın Kulu

Doçent
Ben de rusça öğrenmeye çalışıyorum bakalım epey zor bi dil.
Evet, özellikle Kiril alfabesi ile birlikte oldukça zor. Burada Rusça konuşmuyoruz fakat Rusça'dan bahsedebiliriz. Rusça bir Slav Dili olduğunu unutmayalım. Slav Dili olduğu için de Lehçe, Bulgarca gibi dilleri öğrenmeyi önemli derecede kolay olabiliyor tabii Rusça dili biliyorsanız.

Evet, özellikle Kiril alfabesi ile birlikte oldukça zor. Burada Rusça konuşmuyoruz fakat Rusça'dan bahsedebiliriz. Rusça bir Slav Dili olduğunu unutmayalım. Slav Dili olduğu için de Lehçe, Bulgarca gibi dilleri öğrenmeyi önemli derecede kolay olabiliyor tabii Rusça dili biliyorsanız.
Ben alfabeyi öğrendim de okuma kuralları çok zor bide vurgu ile anlam değişmesi falan da oluyor o kötü.

stat counter