C yi nasıl indirebilirim ve ...?

Bu konuyu okuyanlar

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
windosvs 10 işletim sistemi kulanıyorum. ben programlamaya yeni başlıyorum ,diğer bir forumdan arkadas bana ilk önce C den başla dedi bende biraz baktım,önceden fortran bildiğim için program metinleri bana yabancı gelmedi (ama programı hala indirmedim tabi)

şimdi bu aşamada ben C++ ya geçebilir miyim ilk sorum.
html ye devam edebilir miyim 2. sorum
C# a ne zaman geçeceğim 3. sorum ve birde sorunsuz C için nerden yükleme yapmalıyım şey çok karışık anlatanlar var da ben bilmiyorum ok tek tıklamayla indirebileceğim site önerin (MS gibi)

ek önerileriniz varsa yazın amacım işverenlere kendimi buldurmak/beğendirmek/aldırmak :)
matematik mezunuyum ve 28 yaşındayım

OCB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"ilk sorun için bişey diyemiyorum ama c den başlasan daha iyi olur sanırım
ikinci soruna gelince html e istediğin zaman başlayabilirsin c yle işin yok orda
c# a c yi bitirdikten sonra başlasan iyi olur bence"
bence böyle ama belki daha bilgili arkadaşım vardır yapıştırır cevabı :)
visual studio indirirsen c ile çalışabilirsin

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

C dili sizinde bildiğiniz gibi piyasada her yerde kullanılan ve ha deyince de programcısı bulunan bir dil değil. Amacınız iş bulmak ve kendinizi göstermek ise ilk olarak elinize bir programlama dili alın. Bu da size tavsiyem kesinlikle C ya da C++ değil. Tabii ki C# olacaktır. Kolayca öğrenebilir, internet üzerinde yerli yabancı döküman, bulunduğunuz ilde kitapçılarda referans kitaplar bulabilirsiniz. Konuyla ilgili bir çok yardımcı, forumdaş bulabilirsiniz.
Ayrıca C# ile HTML, Asp .NET gibi teknolojileri de kapsadığından, %50 ilk adımda web programlamaya girmiş ve sadece web alanında geri kalan %50 lik bir dilimi öğrenmek zorunda kalırsınız. Elde var bir..

Wpf, Wcf gibi güncel ve yeni teknolojileride C# ile kullanabiliyorsunuz. Ve tamamen de popüler teknolojilerdir. Elde var iki..

C# içerisine istediğiniz zaman Windows Api'lerini, C ya da C++ kullanan ve sistem altındaki kütüphaneleride kullanabilirsiniz. Elde var 3..

C ve C++ ile başlamanız şu an için yaşınız ve programlamaya girişiniz için iyi gözükmüyor. İşverenlere kendinizi beğendirmek için tecrübe etmeniz gerekir. Hele ki C veya C++ için gittiğiniz bir iş görüşmesindeki ilk soruda, en geç ikinci soruda terleyip; "keşke C# ile başlasaydım" demenizi de istemem.. Bu gözünüzü korkutmasın ama C/C++ ve C# programlama dilindeki OOP (Object Oriented Programming) yapıları bile farklıdır. C# ile C++ içindeki class yapıları bile farklıyken kafanızı karıştırmanızı istemem.

İlk başta elinize bir programlama dilini alın ki siz matematik mezunusunuz, dibine kadar gidersiniz. Zaten bildiğiniz üzere programlama matematik işidir. Zaman kaybetmek size daha fazla zarar verir. C/C++ öğrenmeniz C# öğrenmekten iki kat zamanınızı belki de daha fazlasınız alır. Ama ilk başta anlayabileceğiniz bir adım atarsanız ve mantığı yakalarsanız emin olun C/C++ dillerine geçişiniz sadece farkları öğrenmekle sınırlı kalır.

Saygılarımla

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Fortran programlamaya girmiyormu ? (daha önce Fortran bildiğini yazmışsın)
C bir betik. C adında bir program yok. C için bir derleyici veya IDE indirirsin ve bir de bir kitap edinirsin, yada İnternet'te "C dersleri" veya "C programlama dersleri" olarak aratırsın. Çalışmaya başlarsın. Aynısı diğer diller için de geçerli.

Önce bir temel oluşturmak istiyorsan Fortran bence yeterince bir temel.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Merhaba,

C dili sizinde bildiğiniz gibi piyasada her yerde kullanılan ve ha deyince de programcısı bulunan bir dil değil. Amacınız iş bulmak ve kendinizi göstermek ise ilk olarak elinize bir programlama dili alın. Bu da size tavsiyem kesinlikle C ya da C++ değil. Tabii ki C# olacaktır. Kolayca öğrenebilir, internet üzerinde yerli yabancı döküman, bulunduğunuz ilde kitapçılarda referans kitaplar bulabilirsiniz. Konuyla ilgili bir çok yardımcı, forumdaş bulabilirsiniz.
Ayrıca C# ile HTML, Asp .NET gibi teknolojileri de kapsadığından, %50 ilk adımda web programlamaya girmiş ve sadece web alanında geri kalan %50 lik bir dilimi öğrenmek zorunda kalırsınız. Elde var bir..

Wpf, Wcf gibi güncel ve yeni teknolojileride C# ile kullanabiliyorsunuz. Ve tamamen de popüler teknolojilerdir. Elde var iki..

C# içerisine istediğiniz zaman Windows Api'lerini, C ya da C++ kullanan ve sistem altındaki kütüphaneleride kullanabilirsiniz. Elde var 3..

C ve C++ ile başlamanız şu an için yaşınız ve programlamaya girişiniz için iyi gözükmüyor. İşverenlere kendinizi beğendirmek için tecrübe etmeniz gerekir. Hele ki C veya C++ için gittiğiniz bir iş görüşmesindeki ilk soruda, en geç ikinci soruda terleyip; "keşke C# ile başlasaydım" demenizi de istemem.. Bu gözünüzü korkutmasın ama C/C++ ve C# programlama dilindeki OOP (Object Oriented Programming) yapıları bile farklıdır. C# ile C++ içindeki class yapıları bile farklıyken kafanızı karıştırmanızı istemem.

İlk başta elinize bir programlama dilini alın ki siz matematik mezunusunuz, dibine kadar gidersiniz. Zaten bildiğiniz üzere programlama matematik işidir. Zaman kaybetmek size daha fazla zarar verir. C/C++ öğrenmeniz C# öğrenmekten iki kat zamanınızı belki de daha fazlasınız alır. Ama ilk başta anlayabileceğiniz bir adım atarsanız ve mantığı yakalarsanız emin olun C/C++ dillerine geçişiniz sadece farkları öğrenmekle sınırlı kalır.

Saygılarımla

merhaba, kıymetli yorumlarınız için teşekkürler. hocam şöyle bir durum var , bu yıl kpss çift yıl ama ailem bana 5 yıldır sessiz ortam ile sıcak ortamı sağlamadı bu yüzden de atanamadım,bana "odana klima taktırıcaz,sınava çalış " diyorlar ama gvenemiyorum çünkü önceki yıllardada kalorifer vardı açtırmıyorlardı.diğer taraftan kpss ile atanabilmem için sanıyorum 85 min olmak üzre 90-95 almam gerekli. C# ı bilmiyorum ama C bana çok tanıdık bir program gibi geldi (fortran bildiğimden).

alakasız bi işe girdim (mecbur para kazanmak için) içimden bi his kalan zamanda programlamayı öğren diyor yazılıma çalış diye ama kpss hakkında ne yapmalıyım onu bilmiyorum html zevkli bu arada tekrardan söyliyim

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
iş güme gitti arkadaslar ya sağlık olsun ama çalışmayı düşünüyorum yarızamanlı olursa belki daha iyi olur.