C ve D sürücüsü yardım...

mindiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar C ve D ye girmek istediğimde Birlikte Aç çıkıyor. Nasıl düzeltebilirim acaba? Virüs taraması yaptırdım birşey bulmadı. Lütfen yardım.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
dosyayı birlikte aç dediğinde ie ile aç gizli dosyaları göster seçeneği aktif ise orada gereksiz dosyaları sil ancak dikkatli ol bilmediğin dosyalar değil gereksiz dosyaları sil.

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
autorun.inf girmiştir. Flash Disk kullanıyormusun bilmem kullanıyorsan Dikkatli ol.
virusu görmek istersen herhangi bir bölüme gir bir rar dosyası aç içine gir. ordan göreceksin bir tanede exe uzantılı olacak onları silsende tekrar girerler sen avira yada nod32yle temizleyebilirsin.Kolay gelsin.

yada virüsün adını yazarsan daha net yardımcı olabilirim ;)

mindiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkürler. Evet flash bellek kullanıyorum. Allah razı olsun.

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
sana
Dipnot:flash diskleri her pc ye takma ancak güvenilir pclere tak ve açıncada sağtıklayarak yada çalıştırdan açabilirsin.

ChernobyL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet nod32 temizliyor autorun.inf virüsünü aynısı bana da bulaşmıştı eğer virüsü silemezsen windows cd sini tak başlat>çalıştır>cmd>sfc /scannow yaz bozuk dosyaları onarır sorun bu şekildede gidiyor ama virüs değilse virüs ise nod32 kullanmanı tavsiye eederim..

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
eğer hemen ulaşmak istiyorsan virüsleri kendi elimle silecem diyosan benim gibi başlat->çalıştır->c: yapman yeterli :D

by_ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
flash belleklerdede aynı sorun yaşanıyor onunda çözümü bulundu isteyenlere yollayabilirim programını ayrıca bu program bunda da işe yarayabilir diye düşünüyorum eğer sorunu halledilmediyse pm ile yaz programı atayım

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
flash belleklerdede aynı sorun yaşanıyor onunda çözümü bulundu isteyenlere yollayabilirim programını ayrıca bu program bunda da işe yarayabilir diye düşünüyorum eğer sorunu halledilmediyse pm ile yaz programı atayım

Çaresini buldunsa Konu aç paylaş ;)

Reaksiyon puanı
188
walla manual temizlemeyi anlatırdım ama zor geldi gece gece. millet combofix çözüyo diyodu. bence bi onu dene istersen...

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
C veya D'ye tıkladığınızda birlikte aç vçıkıyorsa veya farklı pencerede açılıyorsa aşağıdaki küçük programcığı indirin ve çalıştırın. 1 dk kadar bir süre içinde "başarılı" mesajını aldığınızda bu sorunlardan tamamen kurtulmuş olacaksınız.

BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
tonce bunu daha önce görmemiştim arşive aldım hemen ;)

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bittorent virüsü bu. Banada bulaşmıştı. Format çözmüyor. çözümü google'da 5 dakikada bulunabilecek kadar basit.