C++'ta nasıl kendimi geliştirebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Eness05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Herkese merhaba,

Öncelikle C++'ın % kaçlık kısmını öğrendim diyeyim bilmiyorum.
OOP ve yapısal programlamayı öğrendim ama gördüğüm kadarıyla neredeyse bütün programlar kütüphaneler ile yapılıyor, benim bildiğim kütüphaneler:

<iostream>
<stdlib.h>
<stdio.h>
<fstream>
<string>
<cstring>

Bu kadar, ve gördüğüm kadarıyla bütün büyük projelerde bilmediğim kütüphaneler var.
Bu kütüphaneleri nereden bulabilirim
Türkçe kaynak ile?
İnternette araştırdım ama ingilizce kaynak olduğu için çok fazla bir şey anlayamadım.
Yardım ederseniz çok sevinirim,
iyi forumlar.

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Bu yazdığın kütüphaneler standard kütüphane. Makaleler halinde kullanılmalarını bulabilirsin. Ama dökumantasyonlari hep Ingilizce dir.

Eness05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İşte onları soruyorum, diğer kütüphanelerin anlatımını türkçe olarak bir yerden bulabilir miyim

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
İşte onları soruyorum, diğer kütüphanelerin anlatımını türkçe olarak bir yerden bulabilir miyim
O zaman önce oturup İngilizce öğrenmen gerekiyor, diyelim ki aradığın bir şeyin Türkçe çevirisi yok, ne yapacaksın?
Büyük projelerde kullanılan kütüphaneler diye genel bir kavram yok, her proje gereken kütüphaneyi içerir, eğer piyasada o kütüphane yoksa önce o kütüphane yazılır daha sonra proje geliştirilir.
Sonuç olarak c++'yı falan boşverin, oturun İngilizce seviyeniz en azından b1 olana kadar çalışın, sonra programlama yağ gibi gider.

Eness05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Gerçekler acıdır :rolleyes:
Teşekkür ederim size ingilizcemi geliştirmeye devam edeceğim.

XX_torba_xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Qt güzel bir kütüphane ayrıca Türkçe dersleri var. youtubda 2 kanl tarafından yayınlanmış ayrıca web sayfası olarak da dersler var. ancak ne kadar öğretiyor bilmiyor her şeyini öğreneceksen İngilizce gerekiyor benim ingizcem kötü olduğu için çeviri ile yapıyorum ancak hiçbişey anlaşılmıyor :(