C# Kullanmak İstiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

mthncvdr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Ancak Şu ana kadar Python bile çalışamadım. bilgisayarım açmıyor bir dosya eksikliği sebebiyle.

Galiba Win7 kullanmamla alakalı olabilir ama yine de size danışmak istiyorum. internette 100 e yakın ders konulmuş herkes tarafından ama 1. dersler çok eski. indirmek kurmak yazmak konusunda bana yardım edebilecek koca yürekli hocalarımı başlığımın altında görmeyi çok isterim

Şimdiden ÇOK Sağ olun

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

eğer yanlış anlamadıysam C# kullanmak istiyorsunuz. Çünkü başlık C# ile ilgili ama içerik Pyhton ile devam ediyor. Ben yine de C# ile ilgili açıklama da bulunacağım.

C# kullanabilmeniz için size önerebileceklerim ilk olarak bir IDE. Bu da Microsoft Visual Studio'dur. Buradan VS 2017 Community ücretsiz sürümünü indirerek bilgisayarınıza kurun. MS Visual Studio dışında da kullanabileceğiniz IDE'ler var ancak benim önerim dışında olduğu için konuya girmiyorum.

Yüklemenizi yaptıktan sonra C#, C/C++, ASP.NET ve birçok alt teknolojileri kullanımınıza hazır olacaktır. Ayrıca Extensions & Updates bölümünden de isteğinize göre herhang bir dilin intellisense ardından da internet üzerinden de interpreter'ini (yorumlayıcısını) yükeyerek bir çok dili kullanabilirsiniz.

İnternet üzerindeki videolar eski olabilir ama teknik değişmez örnekler için. Sadece giriş yapabilmeniz ve kolayca alayabilmeniz içindir. Yine de buradan sorun, ben ya da diğer üye arkadaşlarımda yardımcı olmaya çalışacaktır.

Saygılarımla