C: Erişilemiyor Erişim Engellendi hatası çözümü Windows 10

Bu konuyu okuyanlar

akif14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba

Az önce böyle bir sorunum vardı. Tabi bu virüs kaynaklı bir sorun değil, Bir programı sildiğim için oluşan bir sorun. Birçok yere baktım ama çözüm bulamadım bende biraz uğraşmayı denedim ve çözdüm :) Bu arada Windows 10 Kullanıyorum

Okuduğum çoğu forumda bu soruna format at falan deniyordu, tabi hiç bir zaman hemen format atmayın ve çözümü arayın.

Olay şöyleydi

C ye girmiyordu ve C de nfst yazıyordu altında boyutu falan hiç birşey gözükmüyordu.

ve tabi c ye bağlı çalıştırdan açılan şeylerde açılmamaktaydı. Ve C deki birçok programda açılmıyordu.

Böyle durumda c ye ulaşmak isterseniz yapmanız gereken direk c ye girmek değil. c deki bir programın kısayolundan hedef bul diyip c nin içine girmek.

Bu şekilde direk c:/.../program files

klosörüne ulaşabilirsiniz ama direk c:/ ye ulaşamıyorsunuz yine.

Bunun çözümüde şu şekilde

C ye sağ tık yapıp özellikler diyorsunuz.

Güvenlik diyorsunuz.

Birde çalışan sürücüde bu kısmı açıyorsunuz.

Mesala D: Burdanda güvenlik kısmına açıp ikisini yan yana getirin ve

Kullanıcı veya kullanıcı grupları yazan yerdeki kullanıcı gruplarının aynı olup olmadığına bakın. Eksik olanları da

C nin güvenlik kısmındaki yerden düzenle > ekle Gelişmiş > şimdi bul

Bu kısımdan eksik olanları seçiyorsunuz ve tamam deyip kaydediyorsunuz.

Eksik olanları ekledikten sonra yapmanız gereken ise izin ver kısmından tam denetim vermeniz gerekmete. Tabi bunuda D: den kopya çekerek aynı şekilde izin vermeniz gerekmektedir.

Ben böyle yaptım ve sorun hemen düzeldi :)

Faydalı olması dileğiyle

king game :)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
helal olsun bir misafir ancak böyle iyi bir yazı yazabilir.......

delikanlisirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kullanıcıları silmiştim, düzelmesi için format atttım hala aynı durumda ve dediklerinizi de yaptım yine de olmuyor kullanıcı nesneleri numaralandırlmadı diye hata veriyor ...yardım edebilirmisiniz ?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
kullanıcıları silmiştim, düzelmesi için format atttım hala aynı durumda ve dediklerinizi de yaptım yine de olmuyor kullanıcı nesneleri numaralandırlmadı diye hata veriyor ...yardım edebilirmisiniz ?
Merhaba;
net user administrator /active:yes
Bu kodu CMD'ye girin. Enter deyin. Sonra net user administrator yazın Enter deyin. Şifreniz var ise onu da net user administratordan sonra yazın. Daha sonra oturumu kapatıp bu hesap ile açın.

ErkanD28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba

Az önce böyle bir sorunum vardı. Tabi bu virüs kaynaklı bir sorun değil, Bir programı sildiğim için oluşan bir sorun. Birçok yere baktım ama çözüm bulamadım bende biraz uğraşmayı denedim ve çözdüm :) Bu arada Windows 10 Kullanıyorum

Okuduğum çoğu forumda bu soruna format at falan deniyordu, tabi hiç bir zaman hemen format atmayın ve çözümü arayın.

Olay şöyleydi

C ye girmiyordu ve C de nfst yazıyordu altında boyutu falan hiç birşey gözükmüyordu.

ve tabi c ye bağlı çalıştırdan açılan şeylerde açılmamaktaydı. Ve C deki birçok programda açılmıyordu.

Böyle durumda c ye ulaşmak isterseniz yapmanız gereken direk c ye girmek değil. c deki bir programın kısayolundan hedef bul diyip c nin içine girmek.

Güvenlik diyorsunuz.

Kullanıcı veya kullanıcı grupları yazan yerdeki kullanıcı gruplarının aynı olup olmadığına bakın. Eksik olanları da

Eksik olanları ekledikten sonra yapmanız gereken ise izin ver kısmından tam denetim vermeniz gerekmete. Tabi bunuda D: den kopya çekerek aynı şekilde izin vermeniz gerekmektedir.

Faydalı olması dileğiyle

Allah Senden razı olsun be yemin ediyorum aylardır şunun çözümünü arıyorum ben bile anladığım kadarıyla yapamadım. Bilgisayarın sadece %30unu kullanabiliyorken artık %100 seviliyorsun <3

M.Furkan__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende C diski ->özellikler -> güvenlik kısmına girdiğimde önüme hiç bir şey çıkmıyor tek yazan (Bu nesnenin özelliklerini görüntülemek için okuma izinlerine sahip olmanız gerekir).Alt kısımda GELİŞMİŞ seçeneği var oraya girdiğimde gene işlem yapmaya çalışınca izin vermiyor.(Denetim masasından dosya klasör arama seçeklerine gidip paylaşım sihirbazını kapatmaya denedim).Yardımcı olursanız çok sevinirim

HasanDemirHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba

Olay şöyleydi

Güvenlik diyorsunuz.

Faydalı olması dileğiyle

Screenshot_1.png

Reis bende böyle bir şey var ve devam veyahut değiştir dediğim zaman kısa sureli donuyor ve ardından erişime engellendi hatası alıyorum, yardımcı olursan çok sevinirim...

Son düzenleme:

ibrahimerer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende özelliklere geldiğimde bu nesnenin özelliklerini görüntülemek için Okuma izinlerine sahip olmanız gerekir diyo.Yokmu şunu çözebilen ya