Buzdolabı Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
En fazla 3500 TL'lik uzun zaman kullanılabilecek bir buzdolabı gerekiyor. "O kadar para ödemeye gerek yok, şunu 2000 TL'ye al" derseniz de işime gelir tabii.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Arçelik mağazasına gidin bakın daha öantıklı

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
LG buzdolabı aldım bahsettiğiniz fiyat aralığına, memnunum şuan

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
buz dolabı dedin mi o işi bilen olmalı arçelik, bosch idealdir TR'de olsa PHILIPS...

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ben geçen hafta Arçelik marka buzdolabı aldım, memnunuz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bizde de arçelik var 2 yıl olacak alalı 1900 e almıştık 550lt galiba suyu bile çok çabuk soğutuyor yazın garanti iyi saten

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Marka çok önemli değil. Zaten hepsi Çin kaynaklı.
Farklı kriterlere yönelin.
Soğutucu gazı r134a olmamalı. Artık kullanılmıyor ama bazı markaların alt modellerinde olabilir. Ozon için filan değil. Hem kompresörü sesli çalışır hem soğutma kapasitesi düşüktür.
Soğutucu gazı r600 olup kompresörü Panasonic marka olanını bulursanız çok memnun kalırsınız. Çalıştığı bile duyulmaz. Yatak orasında bile kullanabilirsiniz.
Siemens ve Bosch birçok modelinde kullanıyor. İç etikette yazar. Ordan bakın.
Samsung, LG uzak durun. Servisi yaygın değildir. Parçası servis dışında bulunmaz. Servisin eline düşerseniz malum..
Siemens Bosch grubu çin üretimine döndükten sonra parça sıkıntısı kalmadı gibi. Bugüne kadar ne aradıysam buldum. Fiyatlar da makul.
(Geçen ç.mak. kapak mandalı kırıldı. Parçacıya gittim. 20tl dedi. 15tl attım, bereket versin dedi) samsung veya lg olsaydı yanmıştım. Servis kendi söylüyor bunu, vidasını bulamazsın diye.
Bu konuda Arçelik Beko en iyisidir. Artık ilçelerde bile parçası bulunuyor.
Unutmayın, çalışırken her marka iyidir.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Marka çok önemli değil. Zaten hepsi Çin kaynaklı.
Farklı kriterlere yönelin.
Soğutucu gazı r134a olmamalı. Artık kullanılmıyor ama bazı markaların alt modellerinde olabilir. Ozon için filan değil. Hem kompresörü sesli çalışır hem soğutma kapasitesi düşüktür.
Soğutucu gazı r420a olup kompresörü Panasonic marka olanını bulursanız çok memnun kalırsınız. Çalıştığı bile duyulmaz. Yatak orasında bile kullanabilirsiniz.
Siemens ve Bosch birçok modelinde kullanıyor. İç etikette yazar. Ordan bakın.
Samsung, LG uzak durun. Servisi yaygın değildir. Parçası servis dışında bulunmaz. Servisin eline düşerseniz malum..
Siemens Bosch grubu çin üretimine döndükten sonra parça sıkıntısı kalmadı gibi. Bugüne kadar ne aradıysam buldum. Fiyatlar da makul.
(Geçen ç.mak. kapak mandalı kırıldı. Parçacıya gittim. 20tl dedi. 15tl attım, bereket versin dedi) samsung veya lg olsaydı yanmıştım. Servis kendi söylüyor bunu, vidasını bulamazsın diye.
Bu konuda Arçelik Beko en iyisidir. Artık ilçelerde bile parçası bulunuyor.
Unutmayın, çalışırken her marka iyidir.
Beko arçelik ortak üretim malzeme kalitesi aynı parçada bol beyaz eşya tamircisimisiniz

fer-had

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2016 yılında LG 702HQHM modelini aldım. gayet memnunum. sessiz ve iyi sogutuyor...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Arcelik nokta.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Beko arçelik ortak üretim malzeme kalitesi aynı parçada bol beyaz eşya tamircisimisiniz
Değilim ama eve servis, tamirci girmez.
Aslında tüm markalar artık aynı oldu sayılır. Hepsi Çin'de fason üretim yapıyor ve birçok parçaları ortak.
Siemens çam.mak. pompa motoru bozuldu. Parçacıya gittim. Çin var İtalyan var dedi. İyisi İtalyan diye onu istedim. Kablo soketi farklı. Çin malına baktım birebir aynısı.
Başka bir konuda Samsung bul.mak. içinin resmini atmış biri. Siemens'in aynısı.
Evde Siemens buzdolabı var. Kompresörü Samsung marka. Ötekininki panasonic.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Değilim ama eve servis, tamirci girmez.
Aslında tüm markalar artık aynı oldu sayılır. Hepsi Çin'de fason üretim yapıyor ve birçok parçaları ortak.
Siemens çam.mak. pompa motoru bozuldu. Parçacıya gittim. Çin var İtalyan var dedi. İyisi İtalyan diye onu istedim. Kablo soketi farklı. Çin malına baktım birebir aynısı.
Başka bir konuda Samsung bul.mak. içinin resmini atmış biri. Siemens'in aynısı.
Evde Siemens buzdolabı var. Kompresörü Samsung marka. Ötekininki panasonic.
Toplama gibi çoğu marka vestelin içini açtım her parçanın markası farklı pompalar bile

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
bosch un garantisi süper dedemlerin 15 yıl once aldığı ( yanlış olmasın tam hatırlamıyorum ama en az 10 :D) buzdolabınnda bulunan bir sorun için 2 yıl önce hatayı düzeltmek için adamlar mesaj attı :D:D:D:D:D