Büyük Google Play hilesi!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Büyük Google Play hilesi!

Aralarında bilindik markalarında bulunduğu birçok firmanın Goole Play’de bulunan uygulamalarını derecelendirmek için, hiç de etik olmayan bir hileye başvurduğu ortaya çıktı!

Siz bu yeni gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Google şirketinin o kadar umurunda olsa marketin çörçöple doldurulmasına göz yummazdı en baştan.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Oncelikle bu hilenin direk sirket tarafindan yapildigindan emin olamazsiniz. Google Play community open bir platform ve herhangi birisi sadece ilgili sirketi karalamak icin bile bunu kullanabilir (eger gercekten de boyle bir durum varsa ki var gibi duruyor).

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Editörün Google hater'ı olduğu nereden belli :D

"Android, özgür ve yenilikçi olmasının yanı sıra, belki de bir Google ürünü olmasından dolayı, hile ve sahtekârlıklarla suiistimal edilmeye çok açık bir platform. " :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu söylediğiniz IOS için de yapılamaz mı ?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Play'deki her şeyden şüphe duymaya başladım.:confused:

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Play'deki her şeyden şüphe duymaya başladım.:confused:
İşin içine her türde hile giriyor, N11 gibi alışveriş sitelerinde de böyle. A mağazasını yüksek göstermek için tanıdıkları, botlar vs. almadıkları ürün hakkında yorum yazıyorlar. Böylece de mağaza puanını yüksek gösterip biz güveniliriz, bizden alışveriş yapabilirsiniz diyorlar. Her yerde var bu, aynısı zamanında IOS için de çıkmıştı ortaya.
Çinliler yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam, baya orada yüzlerce iPhone'un başında yaşlarımda bir kız geçmiş, uygulamalara yorum yapıyordu. Başka bir teknoloji sitesinde görmüştüm haberi, linki bilmiyorum ve bulsam dahi muhtemelen buraya yazamam linki :D
Hatta editör o kızın dudak büzmesi, yüz ifadesini falan baz alarak taklidini yapmıştı.
"Snane yaa, slak, sna mı sorcam ?" benzeri bir espiri yapmıştı, okumuşlarınız varsa sanırım en iyi buradan hatırlar :D