Büyü, Nedir ? Nasıl olur ? İnanırmısınız?

Bu konuyu okuyanlar

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Bu tür şeylerin var olduğuna inanıyorum ama hiç hoşlanmıyorum. Hele o medyumlar, allah uzak tutsun bizi onlardan ..

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Medyum dedim medyum memiş geldi aklıma. Keto'yu dövmüştü canlı yayında :D o videoya sahip olan lütfen beni bilgilendirsin

alaturkajoker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ne büyüsü yaaa....varsa öyle bişi biri bana yapsın :D :D

inanmayın böyle şeylere...

onlinemovies

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Büyü denen bişey vardır vardır ama tartışma konusu yapılmaması gerekir ki çünkü iman gücünü azaltır benden tavsiye...dinimizcede günah olduğu Kuranda apaçık yazıyor

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Büyü gerçektir ancak İslam dinine göre iyi veya kötü sebep ayrımı yapılmaksızın çok ciddi bir şekilde yasaklanmıştır. Öyleki büyü yapan ve yaptıranın cennet yüzünü dahi asla görmeyeceği belirtilmiştir.

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
büyü yapan yaptıran benden uzak olsun.. ne biçim bı dunyada yasıyoruz ya. allah sonumuzu hayıır etsın

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
büyü sihir olunca aklıma harry potterdaki çocuk geldi son halini duyanlar var mı?

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
gende inanmam kendi gözümle görebildiklerime inanırım :)

Büyü Vardır Ve Gerçektir Senin Etrafındakilerin basına gelmediği için bilmezsin ama bizim akrabanın karısına yaptılar toprağın üstüne büyü yapıp evine attılar kadın deli oldu evde durmuyordu paso geziyordu kocasıda polis sonra evi deyiştirdiler düzeldi o toprak orda kaldıkça sen düzelmessin v.s bunu da yapanlar akrabalar mesela resminin götürüyon resminin üstüne okuyor biseyler veriyor götürüp evine koyuyorsun onu o evde hiç bi zaman hzuur olmaz sürekli, kavga ederler v.s Allah kimsenin başına getirmesin.

Stone

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Büyü diyince aklıma Şöyle bi Tanım geliyor Günümüze uygun olarak , Yaşadığımız Dünya'yı bir Yazılım kabul edersek , Crack , Hack , exploit gibi Kolay yoldan istediklerimize erişmek sayılabilir Büyü.Büyü vardı ve gerçektir , Kur'an-î Kerim'dede oldu yazar zaten.
@LgOsS sadece kendi gördüklerine inanıyosan bu durumda inancından şüpe duymaya başla.

vacip42

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
büyüye inanmam deil ama hiç kafama takmam iyi insanların işi deildir büyü

hasal111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaynaklarımızda Hz. Peygamber (s.a.v)’e de büyü yapıldığı kaydedilmektedir. Peygamberimize büyü yapılmasının sebebi, Yahudilerin, Onun peygamberliğini hazmedememesidir. Çünkü, Kabe’nin bakımı, hacıların yedirilip içirilmesi, uzun zamandan beri Peygamberimiz (s.a.v)’in soyu olan Kureyş kabilesine aitti. Bütün bunların yanında bir de kalkıp “Nübüvvet (peygamberlik kurumu) da bize geçti derlerse, işte buna dayanamayız” diyerek, kötü niyetlerini açığa vurmuşlardı. Ancak birden çoğalan müslümanlar ve Efendimizin gördüğü ilgi, Yahudileri tahrik etmiş ve çirkin yollara başvurmuşlardı ki, Ona büyü yapılarak öldürülmeye teşebbüs edilmesi de bunlardan biridir. Bu konudaki rivayetleri aşağıya topladık.

Peygamberimize büyü yapılması ile ilgili rivayetlerden biri, Onun bütün hallerine vakıf olan sevgili eşi ve müminlerin annesi Hz. Aişe (r.a)’den gelen rivayet şöyledir:

“Benî Züreyk Yahudîlerinden Lebid b. el-A’sam tarafından Hz. Peygamber (s.a.v)’e sihir yapıldı. Öyle ki, Rasulullah (s.a.v) yapmadığı bir şeyi yaptım vehmine düşüyordu. Bir gün benim yanımda iken Allah'a dua etti, sonra tekrar dua etti. Ve dedi ki: “Ey Aişe, hissettin mi, sorduğum husustâ Allah bânâ fetvâ verdi?” “Hangi hususta Ey Allah'ın Resülü?” dedim. “İki kişi bana gelip, biri başucumda, diğeri de ayak tarafımda oturdu. Biri diğerine: “Bu zâtın rahâtsızlığı nedir?” dedi. Öbürü: “Büyüdür!” dedi. Önceki tekrar sordu: “Kim büyüledi?” Diğeri:

“Lebîd İbnu'l-Asâm adındaki Benî Züreykli bir Yahudî” diye cevap verdi. Öbürü:

“Büyüyü neye yaptı?” dedi. Arkadâşı: “Bir târâkla saç döküntüsüne ve bir de erkek hurmâ tomurcuğunun içine!” cevabını verdi. Diğeri:

“Pekalâ, şimdi nerede?” diye sordu. Arkâdaşı: “Zervân kuyusunda!” cevâbını verdi.”

Bunun üzerine Rasulullah (s.a.v) Ashâbından bir grupla birlikte (r.a) kuyuya gitti, ona baktı, kuyunun üzerinde bir hurma vardı. Sonra benim yanıma dönüp:

“Ey Aişe! Allah'a yemin olsun, kuyunun suyu sanki kına ıslatılmış gibi (bulanık) ve (o kuyu iIe sulanan) hurmâ ağaçlarının başları da sanki şeytanların başları gibiydi!” dedi. Ben:

“Ey Allah'ın Resülü! Onu (kuyudan) çıkardın mı?” diye sordum. “Hayır” dedi ve ilave etti:

“Bana gelince, Allah bana âfiyet lutfetti ve şifa verdi. Ben ondan halka bir şer gelmesine sebep olmaktan korktum!” Resulullah onun gömülmesini emretti ve yere gömüldü”(1)

Kadı Iyaz, “Sihir Hz. Peygamberin sadece vücudu ve azaları üzerinde tesirini gösterdi, onun temyiz gücünde ve düşüncesinde (yani aklında, fikrinde) bir etki göstermedi” demektedir.(2)

Konu hakkında geniş bilgi almak için tıklayınız.

(1) Buhârî, Tıbb, 47, 49, 50; Cizye, 14, Edeb, 56; Bed’ul-Halk, 11; Müslim, Selâm, 43,
(2) İbn Hacer, Fethu’l-Bari, X, 185.

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Bende büyü varmış, öle diyolar...

alpware

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Büyüler iyi niyetten noksan insanlarca yapılır. Birisine istediğini yaptırabilmek için, kaderine razı olmayıp değiştirmeye çalışmak için, yada sevmediği bir insanın kötülüğü için...

İşin özü kötülük yani.

Büyü yapmadığımız için (Allah muhafaza buyursun) tabi şöyle şöyle yapılır diyemeyeceğim... Bu nasıl yapılır olayına bence çok takılma. ;)

bu kader kawramı biraz karışık..madem bizm bi kaderimz war we bizde onu yaşıyoruz;büyüyü buna raqmen yapabiliyorsak bu demektir ki büyü yapmk bizm kaderimzdede warmş??..

dipnot:böle böle düşünerek bn bi keresinde kafayı yediqmi hatrlıorum 2 hafta kader allah yaşadıklarım falan fistan düşünüp durmuştum en sonunda delirdim biraz tedawi qördüm düzeldim qbi ama hala deliyim:D:D:devil::mrgreen:

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Kısmetim kapalıymış Mehmet, hani bu tarz şeyleri görebilen insanlar varmış bizim komşumuzda tutturmuş oğlum sende büyü var kısmetini bağlamışlar :)

ShiftBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
289
Konuyu biraz okudum ve çok fena tırstım arkadaşlar :)

Ali12419

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Büyü

Büyü, Nazar , Muska , Sihir , Keramet , Muska , Gözbağı...

Büyü Nedir ?
Şeytan hiç bir zaman insanların huzur içinde, mutlu bir hayat geçirmelerini istemez. İstediği tek şey vardır; bütün insanları kendisiyle birlikte cehenneme sürüklemek. Bunun için de elindeki bütün imkânları seferber eder. İnsanları kandırmak için her türlü hileye başvurur.

Büyü de; şeytanın bu hilelerinden biridir. Şeytanın insanları bu dünya hayatında mutsuz etmek ve kendisiyle birlikte cehenneme götürmek için kullandığı korkunç bir tuzak. Şeytanın bir ilmi; büyü, sihir ve hüddam…

Büyü Günah mıdır?

Bazı kimseler büyünün günah olmadığını, hatta bazen bunun iyilik sayılabileceğini iddia ederler. Ama gerçek böyle değildir. Herkesin bir kaderi vardır. Tanrı herkesin kaderini çizmiş ve ona irade gücü vermiştir. Bir insan doğar ve kaderine göre bir ömür sürer. Bu arada iyiyle, kötüyü ayırmak için vicdanından yararlanır ve doğru yolda yürüyebilmesini de iradesi sağlar. Bir insana büyü yapıldığı zaman onun doğru yolda gitmesini sağlayan iradesi elinden alınmaktadır. Yani kendisi savunmasız bırakılmaktadır. Bu da Tanrıya karşı gelmek demektir. Din kitaplarının hepsinde de büyünün çok ağır bir suç olduğu yazılıdır. Hatta Tanrının gerektiğinde her türlü suçu bağışlayacağı belirtilmekte fakat büyü yapanı asla bağışlamayacağı belirtilmektedir.

Bütün bunlardan da anlaşılacağı gibi büyü yapmak, ve yaptırmak günahtır! Bir insanın kaderini değiştirmek, iradesini elinden almak, kendisine acı çektirmek gerçekten çok büyük bir suç ve günahtır.

Büyünün İyisi Var mıdır?

Bazı kimseler kısmet açmak için veya buna benzer nedenlerle büyü yapmanın sevap olduğunu iddia ederler. Mesela evde kalmış bir kıza büyü sayesinde koca bulmanın iyilik olduğunu söylerler. Bu da yanlış bir düşüncedir. Tanrı, herkesin kaderini ayrı çizmiştir. O isterse evde kalmış kuluna uygun bir eş de verebilir. Böyle bir durumda o genç kızın hayırlı bir eş için dua etmesi daha doğrudur ve aynı zamanda sevaptır. Ama Tanrının işine karışarak, alın yazısıyla oynamak yine onun dualarından, kitaplarından, sıfatlarından yararlanarak, büyü yapmak büyük hatadır.

Büyü Çeşitleri

Ak Büyü
Kara Büyü

Kırmızı Büyü

vs. vs..

Gelin Büyü hakkında bilgilerimizi paylaşalım ..

---- Mesajlar birleştirildi ----

Büyü

Büyü, Nazar , Muska , Sihir , Keramet , Muska , Gözbağı...

Büyü Nedir ?
Şeytan hiç bir zaman insanların huzur içinde, mutlu bir hayat geçirmelerini istemez. İstediği tek şey vardır; bütün insanları kendisiyle birlikte cehenneme sürüklemek. Bunun için de elindeki bütün imkânları seferber eder. İnsanları kandırmak için her türlü hileye başvurur.

Büyü de; şeytanın bu hilelerinden biridir. Şeytanın insanları bu dünya hayatında mutsuz etmek ve kendisiyle birlikte cehenneme götürmek için kullandığı korkunç bir tuzak. Şeytanın bir ilmi; büyü, sihir ve hüddam…

Büyü Günah mıdır?

Bazı kimseler büyünün günah olmadığını, hatta bazen bunun iyilik sayılabileceğini iddia ederler. Ama gerçek böyle değildir. Herkesin bir kaderi vardır. Tanrı herkesin kaderini çizmiş ve ona irade gücü vermiştir. Bir insan doğar ve kaderine göre bir ömür sürer. Bu arada iyiyle, kötüyü ayırmak için vicdanından yararlanır ve doğru yolda yürüyebilmesini de iradesi sağlar. Bir insana büyü yapıldığı zaman onun doğru yolda gitmesini sağlayan iradesi elinden alınmaktadır. Yani kendisi savunmasız bırakılmaktadır. Bu da Tanrıya karşı gelmek demektir. Din kitaplarının hepsinde de büyünün çok ağır bir suç olduğu yazılıdır. Hatta Tanrının gerektiğinde her türlü suçu bağışlayacağı belirtilmekte fakat büyü yapanı asla bağışlamayacağı belirtilmektedir.

Bütün bunlardan da anlaşılacağı gibi büyü yapmak, ve yaptırmak günahtır! Bir insanın kaderini değiştirmek, iradesini elinden almak, kendisine acı çektirmek gerçekten çok büyük bir suç ve günahtır.

Büyünün İyisi Var mıdır?

Bazı kimseler kısmet açmak için veya buna benzer nedenlerle büyü yapmanın sevap olduğunu iddia ederler. Mesela evde kalmış bir kıza büyü sayesinde koca bulmanın iyilik olduğunu söylerler. Bu da yanlış bir düşüncedir. Tanrı, herkesin kaderini ayrı çizmiştir. O isterse evde kalmış kuluna uygun bir eş de verebilir. Böyle bir durumda o genç kızın hayırlı bir eş için dua etmesi daha doğrudur ve aynı zamanda sevaptır. Ama Tanrının işine karışarak, alın yazısıyla oynamak yine onun dualarından, kitaplarından, sıfatlarından yararlanarak, büyü yapmak büyük hatadır.

Büyü Çeşitleri

Ak Büyü
Kara Büyü

Kırmızı Büyü

vs. vs..

Gelin Büyü hakkında bilgilerimizi paylaşalım ..
Bunların ne olduğunu söyleyebilirmisiniz

Doğrumu değilmi

Anlayan birisi varmı

Ekli dosyalar

• 3CE1A2A9-A618-4CA3-92AE-90CAB368861D.jpeg
    3CE1A2A9-A618-4CA3-92AE-90CAB368861D.jpeg
    90.7 KB · Görüntüleme: 418
  • F8B7C9F9-CE44-480C-9288-199BD5320F76.jpeg
    F8B7C9F9-CE44-480C-9288-199BD5320F76.jpeg
    98.8 KB · Görüntüleme: 420
Son düzenleme:

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Büyü tabi ki var Allah korusun zaten bunu yapan insan 40 kat gizli öyle açık açık ilan eden insanlar şarlatan.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Büyü vardır ve çok büyük günahlardandır. Yüce ALLAH kesinkez yasaklamıştır. Zaten büyü yapanlar pis ve aşağılık meteryallerle ve pis, iğrenç davranışlarla iç içe olurlar, şimdi ayrıntısı ile anlatmam burda doğru olmayabilir ama bir video atabilirim konu ile ilgili...

Yalnız şunu söyleyeyim; Büyü: cinlerin şeytana inanlarınca (tapanlarınca) ALLAH'a inanlara yönelik irade ve hastalık oluşturma eylemlerine insanlarca ortak olunmaktır, denilebilinir. Yani şeytan tiynetli insanlar yine şeytana inanıp tapan cinlerden yardım alarak masum ve mazlum insanlara kötülük kondurma amacıyla yaptıkları her türlü faaliyettir...