Büyü, Nedir ? Nasıl olur ? İnanırmısınız?

Bu konuyu okuyanlar

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
E ama ben de değilim ki... Neden yanlış anlaşılıyorum ben ya? :(

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar inanmayın böyle şeylere birşeyi varmış gibi gösteriyorlar sonrada "ay senin içine şu girmiş bu girmiş" diyorlar çıkartmak içinde para istiyorlar. kim yapıyormuş bunu bana bir söylermisiniz? boş iş bunlar boş

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Merhaba seçil hayalet gibisin mübarek nezaman gidip geleceğin belli olmuyor bu troy büyüsü mü acep ?

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
abanoz dedilerin kısmen doğru para koparmak için insanları kandıran dolandırıcılar çok var. Fakat büyünün gerçekten olduğu ve İslamiyette yerinin olmadığı ayetlerle ve hadislerle sabittir.

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
(Sil baştan... :) )

abanoz önceki sayfaları okursan soruna cevap bulacaksın kardeşim. :)

onair

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
7
Büyü vardır, yapanda yaptıranda günahkardır. Ben böyle duymuştum ama var olduğuna inandığım bir olay.

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
tugbagaleri dedi ki:
Merhaba seçil hayalet gibisin mübarek nezaman gidip geleceğin belli olmuyor bu troy büyüsü mü acep ?
tugbagaleri merhaba :) aynen dediğin gibi troy büyüsü :D

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
mavinok.ta dedi ki:
(Sil baştan... :) )

abanoz önceki sayfaları okursan soruna cevap bulacaksın kardeşim. :)

dost, bence hiçde silbaşdan değil, bunu yapanlar hangi bilgiyle yapıyorlar? ve sopamı, kalemmi ne kullanıyorlar yaparken merak ettim?

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
abanoz takdir edersin ki insan daha önce yapmadığı (Allah muhafaza) birşeyin sadece kulaktan dolma bilgilerine sahiptir. Duyduklarımın ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilemediğim için şöyledir böyledir diyemem. Belki de benim de duyduklarım zırvalık belki de doğru ama kesinliğinden emin olamadığım birşey bu.

Tek bildiğim kesinlikle yasak olduğu ve korkularımdan emin olmam için Nas ve Felak surelerini okumam gerektiğidir... :)

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sen kötü olan herşeyden Allah' a sığın ona yalvar. Hiçbir zaman aklının ucuna dahi getirme böyle şeyleri, bunların hepsi hurafe. Bu tip şeyler uç beş capulcunun "para kazanmak" uğruna insanların zaaflarından yararlanmalarını sağlayan oyunlardan başka birşey değil. Dikkat ettiysen bunu yapanda sonrada bozuyorum diyenler hep para istiyor. O kadar çok doğa üstü yapabilecekleri olsaydı, hiç zorlanmadan okur adam olurlardı. alsana bir mavi nokta. ;D

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Yineliyorum, o dediğin olay dolandırıcılık. Fakat büyü var, hurafe olsa idi Peygamber Efendimiz'e (s.a.v.) rastlamazdı. Gül Sulatanın hayatı hepimize her anlamda örnek derken çok doğru denmiş. Çünkü göründüğü üzere çelişkiye düştüğümüz anda ''aa ama peygamber efendimiz(s.a.v) demiş-yapmış-yapmamış.'' deyip kafamızdaki soru işaretlerinden kurtulabiliyoruz. Ki zaten ayette var birazdan ayeti bulursam ekleyeceğim o ayeti de inşlh.

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
tabii herkesin düşüncesi kendine. herkes nasıl biliyorsa öyle devam edecek hayatına.

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Herkesin düşüncesi kendinedir, lakin doğruda bir tanedir. ;) Kurallar, düşünce değiller.

Rasûlüllah (s.a.s)'ın: "Her kim falcıya, gaipten haber verene ve sihirbaza giderek onlardan bir şey sorar, söylediklerine inanır ve tasdik ederse kâfir olur" (Tirmizi, Tahare, 102; İbn Mace, Tahare, 122) hadisini delil getirerek, sihirbazın kâfir olduğunu belirtmişlerdir.

Rasûlüllah (s.a.s); "Bir düğüme üfüren sihir yapmış olur. Sihir yapan da şirke girer" (Nesâi, Tahrimüd-Dem, 19) buyurmuşlardır.

Kur'an-ı Kerim'de müslümanlara sihirbazların şerrinden sığınmaları âyetle öğretilmiştir: "Düğümlere nefes eden büyücülerin şerrinden Allah'a sığınırım" (Felâk, 113/4)

Kur'an-ı Kerim den sonra bize ''Amenna!'' demekten başka bir söz düşmez...

Saygılar...

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sağolasın mavinokta sorunu çözdün. ;D demekki büyü varmış. :} bundan sonra büyü konusuna başka bir pencereden bakacağım :*

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Rica ederim, yardımcı olabilmeme sevindim. :)

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
4 dakika kaldı maça vallahi konu derbiyse ne sdn i, nede büyüyü takarıp hadi güle güle bana :}

bjk:1-gs:2

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Buyu diye birşey olsaydı fenerbahçe turkiye kupasını alırdı :)

As_yA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bigün odamdaki duvar süsünün içerisinde bi kagıt buldum
arapça birşeyler yazıyodu
teyzeme gösterdim yaktı kagıdı.
bi kaç haftadır saglık problemlerim artmıstı kemiklerim sızlıyordu
ama onun sonrasında gecti.

nazarada cok inanırım. arkadasın dedigi gibi nas ve felak surelerini okumak gerek

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Hayırlı sabahlar arkadaşlar

Sihir ve büyünün hak olduğunu Efendimiz bizzat kendisi yaşamıştır.

Zeyd İbnu Erkam (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a sihir yapıldı. Bu yüzden günlerce hasta düştü.

Sonunda Cebrâil aleyhisselâm gelerek:

"Seni yahudilerden bir adam sihirledi. Yaptığı sihir düğümünü falanca kuyuya attı" dedi. Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) Hz. Ali (radıyallâhu anh)'yi (bu maksadla oraya) gönderdi. Ali (radıyallâhu anh) düğümü oradan çıkarıp çözdü. (Sihir çözülünce) Aleyhissalâtu vesselâm, bağdan kurtulmuş gibi kendine geldi. Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) bunu, o yahudîye zikretmedi ve onun yüzünü de hiç görmedi."

Nesâî, Tahrîm 20, (7,112-113)

red-bird

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
8
Büyü evet vardır ama benim kulaktan dolma bildiğim kadarıyla 40 gün içinde bozulurmuş :S ne kadar doğru bilemem... o yüzden dua etmek en iyi çözüm...

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Aynen öyle canım tek çözüm dua tıpkı diğer her şeydeki gibi... ^^

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yahu bir 40 günü çıktı :}
neden 41 değil de 40 araştırmak lazım (A)

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Ak kara kırmızı önemli olan niyet karşındakine yarar sağlayacaksa veya bu amacı içeriyorsa şifa dağıtılabilir.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Büyü, Nedir ?
saçmalıktır

Nasıl olur ?
saçma sapan olur

İnanırmısınız?
kesinlikle hayır

(şahsi fikrimdir. beni sorgulamayın tartışmasına bile girmem. herkesin inanışları farklı olabilir.)

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
cgrszone dedi ki:
İnanırmısınız?
kesinlikle hayır

Tartışmayalım ama söylüyorum büyü var . İnsanların bir şekilde insandışı varlıklarla temas kurabilmesi , bir takım sözlerle telkinlerle işaret sembolleryinle , bitkiler hayvanlar kullanarak bazı doğa üstü şeyler yaptırmaları tuhaf gelebilir ama var :S

İnanmak istemiyorum bende ama öyle birşey olmasa yasak da olmazdı

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
büyüye inanmayışım belki de bu tip bir şeyler ile hiç karşılaşmamamdan kaynaklanıyor olabilir.

belki de o yüzden saçma sapan geliyor ama harbiden saçma yaw...

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Sen yine hiç bulaşma karanlık sonu çünkü. İyiki karşılaşmamışsın. Girenin çıkması zor biraz. Mesela bilen bilir voodoo büyüsü mesela hakikatten gerçek. Uydurmalar var ama bu işleri bilen birisi dünyanızı başınıza yıkabilir aman dikkat . Şakaya gelmez

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Büyü var, yapanda yaptıranda çok büyük günah sahibi olur.

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Evet genelde kadınların toplanıp yaptığı günlerde büyü tarifleri su gibi akıp gidiyor(muş ben nerden biliyorsam ? :D) şunu şöyle yapıcaksın evi bir dolaştırdın mı tamam paraya para demiyeceksin falan .

Ne işlere kaldık. Açın okuyun araştırın şakaya gelmez diyorum. Basit değil bu işler . Aman dikkat.