Butik üreticiden Naturel Sızma Zeytinyağı, Sıfır Asit, Soğuk Pres

Bu konuyu okuyanlar

trgevent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üreticisinden naturel sızma soğuk pres 0,3 asit zeytinyağı.
Bilindiği üzere naturel sızma zeytinyağları, asit oranı 0-0,8 asit oranına sahip olan yağlardır.
Asit oranının sıfıra yakınlığı, erken hasat edilen diri zeytinlerin aynı gün sıkılması, zeytinyağındaki faydalı elementlerin daha yoğun olması, aynı zamanda yağın daha lezzetli olması anlamına gelmektedir.
Zeytinyağlarımız, erken hasat döneminde tek tek elle hasat edilen zeytinlerin, bekletilmeden sıkılması ile üretilmekte olup, dolum tarihine kadar geçen sürede izoleli çelik tanklarda oksidasyonu engelleyecek şekilde muhafaza edilmektedir.
Bu doğal zeytinyağını ben kendi çocuğuma doğduğu günden beri veriyorum.
Sizlere sunmuş olduğum zeytinyağını salatalarda, fırında yapılan balıklarda, kızartmalarda, başta sarma ve dolma olmak üzere aklınıza gelebilecek her türlü yemekte gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
Ayrıca, cilt temizliğinde(özellikle makyaj temizliğinde), yıkama öncesi saç bakımında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Her türlü soru için iletişime geçebilirsiniz.
Kanola yağı, pamuk yağı ve avokado yağı karışımı içeren yağlar ile lütfen karıştırmayınız.
Farkı nasıl anlarsınız;
Naturel Sızma Zeytinyağı;
* Keskin olmayan uygun bir zeytin aroması içerir, doğal olarak dengeli bir zeytin kokusu alırsınız.
*Boğazda keskin olmayan dengeli bir yanma hissi bırakır.
*Buzdolabında donar.
*Dengeli bir yoğunluk söz konusudur, kızartma yaparken duman çıkar, kızartma tavasının kenarından bir miktar akması durumunda alev alır.

Arkadaşlar, bildiğiniz üzere kalitenin bir maliyeti olması kadar doğal bir şey yok. Doğal, sağlıklı olarak tabir edebileceğimiz soğuk sıkım sızma zeytinyağının bugün perakende satışı 20TL civarıdır.
Tarım Bakanlığı 22.07.2015 tarihinde gıda ürünlerine ait tağsiş (hileli gıdalar) listesi yayınladı ve iki firma daha önce aynı şekilde hileli yağ sattığı için ceza almıştı.
Bakanlık listesindekiler sadece bilinenler.
Market promosyonları: Zeytinyağının faydası, içerisinde barındırdığı fenolik bileşenlerden gelmektedir. Zeytinyağını ısı,ışık,nem ve kokudan izole bir şekilde muhafaza etmeniz durumunda bile raf ömrü max. 1,5-2 yıldır. Pek çok zeytinyağı firması marketlere verdiği malları iade almak yerine 2 senenin sonunda 10tl gibi rakamlardan satmaya razı oluyor. Ancak şöyle bir handikap var; rafa geldiğinde 0,3-0,5 asit olan zeytinyağı, ısı ve ışık faktörleri devreye girdiğinde yaklaşık 2-3 ay içerisinde 1,5 asit değerine ulaşmaktadır. Bu noktada naçizane sizlere tavsiyem, üretim tarihi en yakın olan koyu renk ya da teneke ambalajlardan satın almaya çalışın. Ya da butik üreticilere yelken açın.
Yine gerek internette gerekse fabrika ortamında satılan pek çok yağ içerisinde kanola-pamuk-avokado yağı gibi yağlar bulunmakta malesef. Kimyasal analiz yapılmadan anlaşılamayan bu hile türünü anlamanın en kolay yolu yağı buzdolabında donmaya bırakmak. (bu yöntemi ekarte etmek için kimyasal uygulama yapan firmalar yok değil,ancak azınlıkta)

Benim de zeytinyağı ticaretim var, kendi zeytinliklerimizden, bizzat başında bulunarak ürettiğim yağlar azaldığı dönemlerde piyasadan ürün araştırması yapıyorum ve numuneler topluyorum. İnanın 100 numunenin 85-90 tanesi beş para etmez. Ben şu an sadece soğuk sıkım sızma zeytinyağı çalışıyorum ve bahsettiğim gibi piyasadaki pek çok yağı ağzıma bile sürmüyorum. İçlerinde elbette çok güzel, çok lezzetli yağlar denk geliyor ancak sürekli bahsettiğim üzere hile hurda almış başını yürümüş. Benim felsefem çocuğuma yedirmediğim bir ürünü kimseye yedirmemek, evime sokmadığım hiç bir şeyi başkasının evine sokmamak. Satışım tonlarca değil ancak zeytinyağlarımızı verdiğim arkadaşlara ben dönüş yapıyorum özellikle, memnuniyetlerini ifade etmeleri benim için yeterince mutluluk verici bir olay.

Zeytinyağı ile ilgili çeşitli makaleler derlediğim bir blog sayfam var, dilerseniz ziyaret edebilir daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca web sitesi ve sanalpazar-sahibinden üzerinde de ilanlarım var. Numune şişelerimiz hazır. Satın almadan önce kaliteyi test etmek adına numune satın alabilirsiniz.

Aklıma gelenleri aktarmaya çalıştım,elimden geldiği kadar da cevap vermeye çalışırım.

Karaca Zeytin ve Zeytinyağları
[email protected]
Karacaolives
Karacaolives dükkanı ürün satışları ile Sanalpazar.com'da
Arama Sonucu - sahibinden.com

Dr. midas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Şöyle bir yazı okumuştum. Zeytinyağı çeşitleri diye. Aynen senin dediğin gibi, üretimde birçok dalavere bulunmakta ve kimin neyin içine ne kattığı belli değil. Adam yazıda açıklamış. Tüketicinin istediği sıfır asitlik, al sana sıfır asit der gibi, her işlemden geçiriyorlarmış. Oysa ki, asitlik oranı belli bir seviyeye kadar öyle rahatsız edici bir durum değilmiş.