Bütçeniz olsa hangi telefonu alırsınız ve alma sebepleriniz ne olur ?

Bu konuyu okuyanlar

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Çoğu insan sadece amiral gemisi olduğu için telefon alıyor. Peki bütçeniz olsa siz hangi telefonu alırdınız ? Hangi özellikler sizin için ön planda ?

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Kamera tasarım kalite görsellik adeta bir teknoloji harikası Note 8 daha çıkmadı ama olsun ben inanıyorum.Samsung Bey'e :D

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Bende düşünüp duruyorum. Bütçem s8 e yetiyor ama one plus 5 çok çekici geliyor. S8 in tasarımı beni benden aldı resmen ama Nokia fanı olduğum için içimden bir ses Nokia 8 i de bekle diyor. Kararsızım... En iyisi bir kaç ay daha beklemek...

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Bende düşünüp duruyorum. Bütçem s8 e yetiyor ama one plus 5 çok çekici geliyor. S8 in tasarımı beni benden aldı resmen ama Nokia fanı olduğum için içimden bir ses Nokia 8 i de bekle diyor. Kararsızım... En iyisi bir kaç ay daha beklemek...
Hatırlatma One plus 5'in bir kaç yazılımsal sorunları mevcut takipteyim.Elimdeki cihazı çıkarmak zorun da kaldım.Acil ara yapamıyor gereken bir şeyi telefona koymayı unutmuşlar resmen hangi çağda yaşıyorlarsa artık.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Hatırlatma One plus 5'in bir kaç yazılımsal sorunları mevcut takipteyim.Elimdeki cihazı çıkarmak zorun da kaldım.Acil ara yapamıyor gerek bir şey telefona koymayı unutmuşlar resmen hangi çağda yaşıyorlarsa artık.
İşte o yüzden ikilemde kaldım...:)

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Yav keşke şu Nokia 8 sonsuz ve kavisli ekranla çıksaydı:( O zaman 6000 lira da olsa alırdım:D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Sanırım yeni çıkıcak olan Google Pixel Xl alırdım

M

Murat Burç

SDN Okuru
7 Plus - XZp , pixel XL
Bu üçü çerçeve devleti kurarlar. Hatta 7 plus tek başına yeter.

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
S8 ve S8+ kasalarını görünce çerçeveli telefonlara istemsizce nefret besliyorum :D :D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Çerçeveleri sıkıntı olmaz mı sizin için ? Malum günümüz de neredeyse 0 çerçeve var :)
Yoo neden sıkıntı olsun ki. %70 çerçeve oranı benim için gayet yeterli. Tasarım benim için öyle çok önemli değil. Ben uzun süreli kullanıma bakarım.
Mesela Samsung Galaxy Nexus kullanmıştım 7 yıl boyunca gayet memnundum. Çünkü Google iş birliğinde oluşan bir cihazdı. Millet S3 kullanıp ağlarken veya diğer androidler insanları bıktırırken ben saf androidin hazzını yaşıyordum. Gerçi günümüzde android çağ atladı diyebilirim. Şuan için öyle arada fark olmaz fakat ben saf android telefonlara sempatiyle bakıyorum

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Patlama durumu olmasaydı o zamanlar o cihazı kullanırdım fakat işte şanssız zaman :( o yüzden Note 7'yi es geçip S8 almak isterdim tasarım harikası ya da 7 Plus alırdım nedeni ise IOS'a olan merakım merak ediyorum kullanışı felan nasıl etkiliyor diye :D

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Patlama durumu olmasaydı o zamanlar o cihazı kullanırdım fakat işte şanssız zaman :( o yüzden Note 7'yi es geçip S8 almak isterdim tasarım harikası ya da 7 Plus alırdım nedeni ise IOS'a olan merakım merak ediyorum kullanışı felan nasıl etkiliyor diye :D

Bende merak ediyordum hiç İos tecrübesi yaşamadım hatta acaba İphone 8 alıp zirve yaparak mı başlasam dedim de sonra burada ki arkadaşlar fikrimi değiştirdi ve biraz da korktum açıkçası ben. O kadar para verip ya pişman olursam diyerek . En iyisi Android benim için dedim . :)

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Bu sorunun zamanı çok önemli benim için eğer acelem yoksa gelecek note 8 ve ıphoneyi beklerim ama bu saatte bir telefon alacak olsam s8+ olursa en iyisi olsun

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Bende merak ediyordum hiç İos tecrübesi yaşamadım hatta acaba İphone 8 alıp zirve yaparak mı başlasam dedim de sonra burada ki arkadaşlar fikrimi değiştirdi ve biraz da korktum açıkçası ben. O kadar para verip ya pişman olursam diyerek . En iyisi Android benim için dedim . :)
ben note 7 olmadığı için s7 edge ve iphone 7 arasında kaldım 2 si aynı fiyattı 7 ay önce forumda ki bir kaç arkadaşım bana daha iyi dediler ki inşallah haklılardır :D kamerası güzel tasarımı ip 7 ye göre güzel geliyor bana edge ekranı felan ekran zaten ip 7 ye göre güzel kamerası gündüz çekimini bilmiyorum ama gece çekiminde daha iyidir öyle yani ama keşke diyorum keşke note 7 patlamasaydı hatırladıkça kötü oluyorum

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Abimde İphone 7 Plus var . Bir fotoğraf çektim . Fotoğrafı iyice yakınlaştırdım fakat hiç görüntü dağılmadı . Net ve keskindi hala. Bilmiyorum belki diğer amiraller de öyledir fakat o anı yaşadıktan sonra iphone alma isteği gelmişti :D
--- Gönderi Güncellendi ---
ben note 7 olmadığı için s7 edge ve iphone 7 arasında kaldım 2 si aynı fiyattı 7 ay önce forumda ki bir kaç arkadaşım bana daha iyi dediler ki inşallah haklılardır :D kamerası güzel tasarımı ip 7 ye göre güzel geliyor bana edge ekranı felan ekran zaten ip 7 ye göre güzel kamerası gündüz çekimini bilmiyorum ama gece çekiminde daha iyidir öyle yani ama keşke diyorum keşke note 7 patlamasaydı hatırladıkça kötü oluyorum

Eklemeyi unuttum bazı arkadaşlar 7 plus kamerasına çöp diyorlar belki de diğer telefonları görmediğim için o kadar cazip geldi bana :)

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Abimde İphone 7 Plus var . Bir fotoğraf çektim . Fotoğrafı iyice yakınlaştırdım fakat hiç görüntü dağılmadı . Net ve keskindi hala. Bilmiyorum belki diğer amiraller de öyledir fakat o anı yaşadıktan sonra iphone alma isteği gelmişti :D
--- Gönderi Güncellendi ---

Eklemeyi unuttum bazı arkadaşlar 7 plus kamerasına çöp diyorlar belki de diğer telefonları görmediğim için o kadar cazip geldi bana :)

Tabi ki 7 plusun kamerası yabana atılamaz zaten iyidir yani ama şöyle bir şey var şimdi hatırladım sınıfımda bir kızda var da kendisi 7 plus kullanıyor kıza işlemcisi ne diye sorduğumda artık o zamanlarda çok ünlüydü ryzen 3 4 ay önce durmadan söyleniyordu o da ordan mı ne duymuş bana ryzen 1700 mü ne dedi anladım diyip ordan gitmiştim sonra çoğu kullanıcı böyle mi felan dedim neyse konuyla alakası yok :D hocam kamera olarak 7 plus gündüz çekiminde bir tık daha iyi gibi geldi gözüme hani gerçekçiliği daha fazla 7 plusun tahmin ettiğiniz gibi ama gece çekimlerinde s7 edge daha iyi

Reaksiyon puanı
2,554
Huawei mate 9 porche design siyah alırdım nedeni ise farklı olmayı seviyorum herkeste yok bu cihaz tasarımı harika özellikleri de benim için gayet yeterli.

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Ben yeni cihazlara diktim gözümü çıklar bi bakalım.Note 8 var ne olacak görelim.:D

mobilci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Her ne kadar samsungun amiral gemileri harika olsada ben bana fazlasiyla yeten ve orta segmentin kamera liderlerinden biri olan j serisinin 2017 pro modellerini alırdım mediamarkta kendi j7 mi almaya gittiğimde baktım telefon adeta s7 olmuş orta segment görünümü tamamen kaybolmuş hele o anten çizgileri ayrıca kamerasıda çok güzel 1.7 diyafram açıklığı var şimdi bazıları diyecek o kadar bütçen var bir sürü amiral gemisi var neden j serisi diye benim gerçekten bütçem yetse bile onu alırdım çünkü hem oyun oynamıyorum hemde sosyal medya olarak whatsapp ve youtube kullaniyorum ha birde bizim forum var o ayri kamerasida idare ederse neden bisuna fazla fazla paralar vereyim hem hemen hemen anlmiral gemileri kadar guncelleme aliyorlar

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yav keşke şu Nokia 8 sonsuz ve kavisli ekranla çıksaydı:( O zaman 6000 lira da olsa alırdım:D
Aynen katılıyorum Nokia 9 ve Microsoft Surface cep telefonlarını bekliyorum kavisli olmasına gerek yok sonsuz ekran çıkartırsa Nokia alırım.