Bütçe dostu Android telefonlar casus mu?

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Bütçe dostu Android telefonlar casus mu?

Bazı bütçe dostu Android tabanlı akıllı telefonlarda tespit edilen bir uygulamanın belirli aralıklarla kullanıcıyı tanımlayan verileri başka sunuculara gönderdiği ortaya çıktı.

Android tabanlı akıllı telefonlarda ileride ortaya çıkabilecek güvenlik risklerine karşı alınması gereken tedbirler sizce ne olmalı?

Son düzenleme:

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Bütçe dostu telefon alan adamı izleseler nolur izlemeseler nolur? :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Verileri kullanmayan sirket mi var allah askina? Samsung ve iphone basta olmak üzere hepsi ayni halti yiyor.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İnterneti kapatırsınız, telefon da daha bütçe dostu olur, dışarıya veri sızıntısı da önlenmiş olur.

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
internet paketim bittiği için General Mobil 4G cihazın internet butonunu kapatmıştım, fakat tuhaftır ki ortalama 1.5 - 2 saatte bir operatörden para kesintisine dair bildirimler geliyordu, sonunda operatörü aradım, dedim ki neyin nesidir bu kesintiler paketim bitti ve ben internet kullanmıyorum, operatörden gelen cevap şok ediciydi benim için.

- Beyefendi telefonunuzun küçük boyutlarda da olsa internet trafiği devam ediyor, üstelik 1.5 - 2 saatte bir

Bunu anlatmamın sebebi şu ki, cebinizde akıllı telefon varsa marka modeli hiç önemli değil, gizliliğiniz yok demektir.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Konum bilgisinide devre dışı bırakmalısın.

Pesimistadam78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
internet paketim bittiği için General Mobil 4G cihazın internet butonunu kapatmıştım, fakat tuhaftır ki ortalama 1.5 - 2 saatte bir operatörden para kesintisine dair bildirimler geliyordu, sonunda operatörü aradım, dedim ki neyin nesidir bu kesintiler paketim bitti ve ben internet kullanmıyorum, operatörden gelen cevap şok ediciydi benim için.

- Beyefendi telefonunuzun küçük boyutlarda da olsa internet trafiği devam ediyor, üstelik 1.5 - 2 saatte bir

Bunu anlatmamın sebebi şu ki, cebinizde akıllı telefon varsa marka modeli hiç önemli değil, gizliliğiniz yok demektir.
Madem öyle internet hattını kapattır.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Tellefonda bunlara gerek yok bile imei numarası ile nereye girdiğinizin logları rahatlıkla bulunuyor:)

Son mesajlar