Burun ameliyatı olacağım... Korkuyorum :(

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Aynı şekilde bi sorunu yaşayan bir arkadaşım da ameliyat oldu o da baştan beri endişeliydi ama sağlığı için bu ameliyatı oldu ve şuan kendini her yönden daha iyi hissediyor.

Öncelikle geçmiş olsun.İki arkadaşımda burun kemiğinde eğrilik olduğu için ameliyat oldu onlarda da nefes almada sıkıntı vardı.1 ayda eskisi gibi hayatlarına devam ettiler sorunda yaşamadılar.ilk günler sıkıntı tabi o tamponlar şişlik vs ama sağlığını etkileyen bi durum varsa korkmana gerek yok olacaksın bunu yani.Allah şifa versin korkma sen daha iyi olacaksın öyle düşün :)

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Öncelikle geçmiş olsun.İki arkadaşımda burun kemiğinde eğrilik olduğu için ameliyat oldu onlarda da nefes almada sıkıntı vardı.1 ayda eskisi gibi hayatlarına devam ettiler sorunda yaşamadılar.ilk günler sıkıntı tabi o tamponlar şişlik vs ama sağlığını etkileyen bi durum varsa korkmana gerek yok olacaksın bunu yani.Allah şifa versin korkma sen daha iyi olacaksın öyle düşün :)
Ameliyattan sonra 1 ayda mı. Benim doktorum 6 aya kadar dikkat etmem gerektiğini söyledi

Ameliyattan sonra 1 ayda mı. Benim doktorum 6 aya kadar dikkat etmem gerektiğini söyledi
Valla benim arkadaşlar hep yıllık izinlerinde oldular ameliyatlarını 3 hafta falan onlarda evden bile dışarı çıkmadılar 1 ay sonra işe geldiler valla :) Hatta şimdi aklıma geldi arkadaşın eşide oldu oda 1 - 1.5 ay gibi bi sürede tekrar çalışmaya başladı.1 ayda kendine gelir ama doktor 6 ay dikkat et demiş işte bi yere çarpma koru vs gibi herhalde

olacağın doktor önemlii iyi araştır bence estetik bu sonuçta hadi bidaha oluruz bişi olmaz deme gerekirse özelde ol

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Valla benim arkadaşlar hep yıllık izinlerinde oldular ameliyatlarını 3 hafta falan onlarda evden bile dışarı çıkmadılar 1 ay sonra işe geldiler valla :) Hatta şimdi aklıma geldi arkadaşın eşide oldu oda 1 - 1.5 ay gibi bi sürede tekrar çalışmaya başladı.1 ayda kendine gelir ama doktor 6 ay dikkat et demiş işte bi yere çarpma koru vs gibi herhalde
Evet sanırım öyle. Teşekkür ederim

---- Mesajlar birleştirildi ----

olacağın doktor önemlii iyi araştır bence estetik bu sonuçta hadi bidaha oluruz bişi olmaz deme gerekirse özelde ol
Arıştırıyorum ama özellerdense devlet hastaneleri daha güvenli geliyor

Son düzenleme:

errno

Doçent
Yasaklı
Merhaba,

benim 1 ayı geçti olalı. Spor yasak, ağır iş yasak . Zaten ağır birşey yaparken burnunuzun içi sızlıyor. Kolay değil ameliyattan sonra hemen eski halimize dönmek. 3 ay sonra normale döner demişti doktorum.

Saygılar

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Merhaba,

benim 1 ayı geçti olalı. Spor yasak, ağır iş yasak . Zaten ağır birşey yaparken burnunuzun içi sızlıyor. Kolay değil ameliyattan sonra hemen eski halimize dönmek. 3 ay sonra normale döner demişti doktorum.

Saygılar
3 ay mı. Herkes farklı bişey söylüyo.

errno

Doçent
Yasaklı
3 ay mı. Herkes farklı bişey söylüyo.
Merhaba,

ben şu an bile normal hayatıma döndüm ancak ağır iş ve spor yasak. O da ani kanama olabilir diye. Yeni ameliyat olan yer dışarıda değil ki hemen kurusun ve geçsin. Yaralar içeride. Tabii ki 3 civarı sürecek. Hatta bir ameliyat olma ihtimalim daha var, o daha sıkıntılı ama Rabbim hayırlısını nasib eylesin inşallah.

Doktor yüzüme karşı çocuğumun ve eşimin yanında "ölüm riskin yüksek" dedi. Bir burun ameliyatı arkadaşlar, bu kadar büyütmeyin.

Saygılarımla

Son düzenleme:

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Merhaba,

ben şu an bile normal hayatıma döndüm ancak ağır iş ve spor yasak. O da ani kanama olabilir diye. Yeni ameliyat olan yer dışarıda değil ki hemen kurusun ve geçsin. Yaralar içeride. Tabii ki 3 civarı sürecek. Hatta bir ameliyat olma ihtimalim daha var, o daha sıkıntılı ama Rabbim hayırlısını nasib eylesin inşallah.

Doktor yüzüme karşı çocuğumun ve eşimin yanında "ölüm riskin yüksek" dedi. Bir burun ameliyatı arkadaşlar, bu kadar büyütmeyin.

Saygılarımla

Korkmadığımı sanıyordum ama yaklaştıkça tedirgin oluyorum.

errno

Doçent
Yasaklı
Korkmadığımı sanıyordum ama yaklaştıkça tedirgin oluyorum.
Dördüncü ameliyatımı olma ihtimalim yüksek ve demin de yazdığım gibi riski yüksek. Hayatta yol olarak izlediğim Kur-an'da şu şekilde bir bilgi vardır: "7/A'RÂF-34: Her ümmet için belirli bir süre vardır; vakitleri dolunca (artık ondan) ne bir saat gecikebilir, ne de öne geçebilirler.)".

Korksanızda, korkmasanızda bir süremiz var. Hayatımız işte bu cümleden ibaret :)

Saygılar

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Dördüncü ameliyatımı olma ihtimalim yüksek ve demin de yazdığım gibi riski yüksek. Hayatta yol olarak izlediğim Kur-an'da şu şekilde bir bilgi vardır: "7/A'RÂF-34: Her ümmet için belirli bir süre vardır; vakitleri dolunca (artık ondan) ne bir saat gecikebilir, ne de öne geçebilirler.)".

Korksanızda, korkmasanızda bir süremiz var. Hayatımız işte bu cümleden ibaret :)

Saygılar
Çok haklısınız.

Belissima

Süpürgesizz Cadı...!
Bugün itibariyle grip oldum. Çarşamba gunü amaliyatım var. Gripken amaliyat yapmazlarmı

errno

Doçent
Yasaklı
Merhaba,

sanırım yapmazlar ameliyatınızı grip geçmeden. Önceden doktorunuza bilgi verin, belki kuvvetli ilaçlar verip hemen atlatabilirsiniz.

Saygılar

Konuyu geç görmüş bulundum ve birşeyler söylemek için sanırım geç kaldım.
Kendi tecrübemi paylaşabilirdim.
Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

Burundan birkaç ameliyat geçirdim.
İkisi rinoplasti ameliyatı idi. İlk rinoplasti ameliyatı en zoru oldu benim için. 3 aydan fazla süre doğru dürüst dışarı çıkamadım.
Ameliyat sonrasında ilk birkaç hafta gerçekten zordu. Bakıma muhtaç halde kalıyor insan.
Bahsettiğiniz probleme en yakını bu sanırım. Gireceğiniz ameliyat farklı ise birşey demek zor.
Genel olarak burun ameliyatları zor, ağrılı süreçleri beraberinde getiriyor.
Ses ve gibi değişiklikler olmuyor ancak "ameliyata girip çıkacağım, sonrasında hayatıma kaldığım yerden devam edeceğim" gibi bir düşünceye kapılmak doğru olmaz.
Operasyon sonrasının detayını uzun uzadıya burdan yazmayacağım, doğru olmaz. Sitede dm yapısı varsa belki ordan yazılabilir.
Mevcut rahatsızlığınız doğrultusunda bir takım şeylere katlanabiliyorsunuz.

stat counter