Bursasporlu futbolcuların güveni tam

Bu konuyu okuyanlar

ufukcoskun

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
7437_B_zapotocny001.jpg

Bursasporlu futbolcuların güveni tam

Bursaspor'un başarılı sol kanat oyuncusu Mustafa Keçeli, haftasonu deplasmanda Galatasaray ile kendileri açısından sezonun en önemli maçını oynayacaklarını söyledi. Mustafa, takım arkadaşı Zapotocny ile Kervansaray Termal Otel'de düzenlediği basın toplantısında, futbolun 3 neticeli bir oyun olduğunu, bu çerçevede 3 puan almaları için yüzde 30 şanslarının bulunduğunu belirtti.
Ligin bitimine 4 hafta bulunduğunu, kendilerinin ise 3 maç oynayacağını ifade eden Mustafa Keçeli, Galatasaray karşılaşmasına diğer maçlara olduğu gibi 3 puan parolasıyla hazırlandıklarını vurguladı. Başarılı oyuncu, bu sezon Beşiktaş ve Fenerbahçe'yi deplasmanda yenme başarısı gösterdiklerine değinerek, ''Yine bizi zor bir maç bekliyor. 3 puandan başka sonuç düşünmüyoruz. Galatasaray ile bizim açımızdan sezonun en önemli maçını oynayacağız. Gerçek mücadelemizi gösterir, şansımız yanımızda olursa kazanan biz oluruz'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Üzerinizde baskı ve stres hissediyor musunuz?'' yönündeki sorusuna ise tecrübeli futbolcu, ''İster istemez bir baskı oluyor. Fakat rakiplerimiz de aynı durumda'' yanıtını verdi.

Mustafa Keçeli, ''Pazar günü sizden önce Fenerbahçe deplasmanda Kasımpaşa ile oynayacak. O maçın sonucu sizi etkiler mi?'' sorusunu ise, ''Biz önce kendi maçımıza bakarız. Kasımpaşa bu maçı alır veya karşılaşma berabere sonuçlanırsa bizim için büyük avantaj olur. İnşallah Kasımpaşa bu maçı alır'' diye cevapladı.

''Bazı internet sitelerinde Galatasaray'ın sırf Fenerbahçe şampiyon olmasın diye bu maçı Bursaspor'a vereceği yönünde yorumlar var. Bunu nasıl değerlendiriyorsun?'' sorusunu ise Mustafa Keçeli, şöyle yanıtladı: ''Ben bunun çok marjinal bir düşünce olduğunu düşünüyorum. Tüm takımlar önce kendi onurları için mücadele ederler. Ayrıca Galatasaray'ın da şampiyon olma veya Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansı devam ediyor. Ben böyle bir şey olacağına kesinlikle inanmıyorum. Maçta her iki takım da elinden gelen mücadeleyi sergileyecek.''

Deneyimli futbolcu, Sercan Yıldırım'ın, önceki gün ''Yüzde 80 şampiyon oluruz'' açıklamasının anımsatılması üzerine de, ''Ben şampiyonluk için oran verilmesini doğru bulmuyorum. Çünkü yapılacak en ufak hata bize pahalıya mal olur. Biz şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız'' değerlendirmesinde bulundu. Bursaspor'un başarılı defans oyuncusu Tomas Zopotocny de takım olarak şampiyonluğa inandıklarını belirtti.

Haftasonu Galatasaray ile zorlu bir maç yapacaklarını dile getiren Zapotocny, Türkçe olarak, ''Galatasaray ile çok zor maç oynayacağız ama galip gelmek istiyoruz. Biz şampiyonluğa inandık. Biraz stresliyiz ama Fenerbahçe ve Galatasaray da en az bizim kadar stresli'' dedi.

Zapotocny, bir gazetecinin, ''Bilica Beşiktaş maçında penaltı noktasını kazdı. Sen de bir savunma oyuncususun. Hiç böyle bir şey yapmak aklına geldi mi?'' yönündeki sorusuna, ''Doğrusu ben futbol yaşantım boyunca böyle bir olay görmedim. Bilica'yı tanıyorum. Hırslı ve çılgın bir oyuncu olduğu için böyle bir şey yaptığını düşünüyorum'' yanıtını verdi.

Kaynak