Burs alan üniversite öğrencisi sigortalı çalışabilir mi?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vctmgnt tarafından 8 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. vctmgnt

vctmgnt Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Burs alan üniversite öğrencisi sigortalı çalışabilir mi?

Arkadaşlar ben üniversite öğrenmcisiym bi de burs alıyom başbakanlık bursu.Şim di 15- 20 günlüğüne bi yerde sigortalı olarak çalşsam bi problem olur mu.teşekkürler.

2. eF.E

eF.E Profesör Onursal Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    48
    Bildiğim kadarıyla bir problem olmaz. Üniversitede okurken staj yapıyosun mesela o zaman da sigortan yatıyor ama bi problem olmuyor.

3. emubaltaci

emubaltaci Rektör Onursal Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    olmaz die biliyorum bende ama sen her türlü ihtimale karşı sor kyk a

4. honline

honline Profesör

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    48
    Bence 15 20 günlüğüne sigortalı olmandan bişey çıkmaz daha Türkiyede senin anında sigortalı bir işe girdiğini saptayacak sistem henüz yok, Bırak bursu babasının maaşını bile alıp evlenen nice insan var halen almayada devam edebiliyor sen burs başlangıçlarında sigortalı gözükme yeter

5. sakallıoğlu

sakallıoğlu Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Pek sorun olmaz.

6. halilsancakdar

halilsancakdar Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Olur bursun kesilir.Sİgortalı iş demek para sorununu çözmüşsün demektir ve artık bursa ihtiyacın olmadığı anlamına gelir

7. x_large

x_large Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bursun tehlikede kyk 'ya basvururken gelirin olmadıgına dair hüküm veriyosun.tabi arastirirlarsa :D

8. MeLankoLia

MeLankoLia SDN Okuru

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bursu keserler galiba.
    benim burs aldığım yer öyle diyor :)

9. winstoncash

winstoncash Profesör

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten ücretli bir işte çalıştığı halde burs alana yazıklar olsun.O bursa ihtiyacı olan nice insanların hakkını gasp etmekten başka birşey değil.Yani, inşallah kesilir burs...

10. vctmgnt

vctmgnt Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tam da kyk nın sitesinden baktım sürekli olarak çalşılanlar alamaz diyor.yoksa şimdi ben hiç bi yaz girip bi yerde çalşmaıycam mı çok büyük bir saçmalık.sigorta yapmadan da işe almıyolar ,dediğim gibi 15 -20 günlüğüne gözükcek.

11. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

bana düzgün bilgi verin

12. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

260tl ile geçinebilse adam neden işe girsin , biraz mantık dicem de böyle bir yorum yapan adamda mantık ne arar !

13. nadia

nadia Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ınsallah kesılmez ... 200-250 tlyle nasıl gecınsın mıllet ınsaf yanı kıraya bıle yetmez

14. Turab Garip

Turab Garip Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    48
    Arkadaşların dediği gibi, merkezi bir sistem olmadığından ötürü, kimse oturup sen sigortalı mısın diye keyfi bir araştırma yapmaz. KYK görevlilerinin bile söylediği gibi, sigortalı olarak çalışabilirsin; yeterki kimseye söyleme. :)

Şaka bir yana, normal uygulamaya göre sigortalı olarak çalışan birinin bursu ve hatta kredisi dahi kesilir. Fakat bunun tespiti şu an görünüşe göre ancak beyana bağlı. O nedenle bursu almaya başladıktan sonra bir yerde bir kaç gün süre ile sigortalı görünmenin kimseye bir zararı olmayacağı gibi, bursunun da kesilmesine neden olmaz.

15. GaMeRR119

GaMeRR119 Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben üniversitenin dekanıyım hele bi çalış bacaklarını kırarım :D:D yok yok geyik biyanada bi b.. olmaz sen çalış kimse bişey diyemes sana ;)

16. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

:glare:arkadaşlar ben 8 aylık bi işe gireceğim şuan 2.sınıftayım haftanın 5 günü 3 buçuk saat calışacağım ortada sigorta da yatma durumu var. sizce bu süreçte bursum kesilir mi ?kesildiği takdirde işten cıkınca dhaa sonra başvurduğumuzda burs veya kredi verirler mi? bilgilendirebilir misiniz

17. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

bir telefon numarası yok mu yahu :)

18. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Kyk yi arayip sordum asgari ücretli bi yerde calişir sigortan olursa burs kesilir..daha yüksekgeliri bi yerde çalişir sigortan olursa kredi de kesilir

19. efehakan

efehakan Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Part time olarak çalışabilirsin ancak

20. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Arkadaşlar ben bu sene liseden mezun oldum. Bu sene istediğim yer tutmazsa seneye hazırlanacağım. Bu bir yıl boyunca sigortalı çalışırsam üniversiteye gittiğimde burs alabilir miyim (ki zaten işten çıkınca sigorta da kesilecek). Lütfen yardımcı olun bu konuda yetkili kimseye ulaşamadım.

Sayfayı Paylaş