Bunları hazırladığım boyutta nasıl yazdırırım.

Bu konuyu okuyanlar

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar. Özel bi eğitim kurumunda çalışıyorum. Dosyalar için bilgi etiketi hazırladım. Cm olarak ölçtüm. Photoshop'ta cm olarak yeni belge oluşturup hepsini yazdım. Yaklaşık 15 tane dosya başlığı etiketi var. Hepsini tek tek kağıda yazdırmam kağıt masrafı oluyo. A4 bi belge oluşturup, tüm dosya başlığı etiketlerini (JPEG'leri) içine koyuyorum. Çıktı aldığımda çok küçük çıkıyorlar. 1 tane dosya başlığını 1 kağıda yazdırınca da çok büyük çıkıyor. Windows XP'nin resim yazdırma sihirbazı ölçeklendiriyor... Paint ile yazdırdığımda da aynısı oluyo. Yardımlarınızı bekliyorum. :crying:

demasu_2000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sorun dpi farkindan kaynaklaniyor.. 1 dosyayi bastirinca büyük cikiyor diyorsun, o dosyayi acip dpi'sine bak, diger taraftaki dpi'ye bak, fark oldugunu göreceksin..

baski icin kullanilan dpi degeri 300'dür. bu sekilde ayarlarsan sorunun cözülecektir saniyorum.. dosyayi ne olarak kaydettigin veya hangi program araciligiyla bastirdigin farketmez, tüm olay dpi degeri..

kolay gelsin..

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
sorun dpi farkindan kaynaklaniyor.. 1 dosyayi bastirinca büyük cikiyor diyorsun, o dosyayi acip dpi'sine bak, diger taraftaki dpi'ye bak, fark oldugunu göreceksin..

baski icin kullanilan dpi degeri 300'dür. bu sekilde ayarlarsan sorunun cözülecektir saniyorum.. dosyayi ne olarak kaydettigin veya hangi program araciligiyla bastirdigin farketmez, tüm olay dpi degeri..

kolay gelsin..

Çok teşekkürler :flowers: